פוסט עידן אלוביץ': אליוט תומכת במהלכים בבזק

לקראת אסיפת בעלי המניות בחודש הבא הקרן האקטיביסטית מסמנת את הדרך לדירקטוריון
|
(1)
שאול אלוביץ', צילום: יח"צ
לקראת האסיפה הכללית שצפויה לכנס בזק +1.53% בזק 232.8 +1.53% בזק בסיס:229.3 פתיחה:232 גבוה:236 נמוך:230.5 תמורה:24,647,556 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בחודש הבא קרן אליוט האקטיביסטית שמחזיקה ב-4.8% מבזק, הוציאה היום הודעה לפיה היא תומכת ברפורמות שהועברו לאחרונה בבזק.
באליוט מברכים על מספר נקודות שלהערכתם מהוות שינוי דרמתי בממשל התאגידי. וכך כתבו באליוט: "דירקטורים שמעורבים בחקירה המדאיגה והמתמשכת התפטרו ממועצת המנהלים או לא יועמדו לבחירה מחדש".
באליוט מציינים בנוסף כי מועצת המנהלים החדשה תורכב מרוב של דירקטורים בלתי תלויים שלא קשורים לבי קום. להערכת הקרן, איכות המועמדים ברשימת הדירקטורים הבלתי תלויים והחיצוניים היא באופן כללי גבוהה מאד. "יש כמה מנהיגים עסקיים במעמד בלתי תלוי משמעותי, כולל יושבי ראש ומנכ"לים לשעבר מענף התקשורת ומתחומים אחרים". בעניין בחירת הדירקטורים לדירקטוריון באליוט כותבים כי "כל בחירה שתתקבל תרכיב תמהיל חזק של אי תלות, ניסיון ויושרה".
עוד כותבים באליוט כי "התפקיד הדומיננטי שמילאה בעבר ביקום במינוי דירקטורים צומצם באופן דרמטי. בעבר, בעלת המניות האחת הזאת שלא מחזיקה ברוב המניות בחרה בעצמה את כל הדירקטורים ללא התחשבות באי תלות או ניסיון, תוך התעלמות מהשאלה הפתוחה האם יש לה בכלל זכות למנות מינויים. עכשיו ביקום תמנה מיעוט ממועצת המנהלים, והמועמדים שלה (כמו כל המועמדים שהוצעו לבזק) נתונים לבחינה של ועדת מינויים בלתי תלויה. נציין גם שהרכב המועמדים לדירקטורים הבלתי תלויים של בזק נוצר על ידי ועדת המינויים הבלתי תלויה הזאת, על סמך ייעוץ של חברה מוכרת לאיתור בכירים".
"נקבע עכשיו תקדים שבעלי מניות יכולים לכנס אספות מיוחדות בבזק. הבהרת הנקודה הזאת על ידי שר התקשורת יצרה אמצעי הגנה חשוב נגד כל היחלשות של הממשל של בזק בעתיד. ההכרה בזכויות המיעוט והאישור שלהן מהווים מעצור חיוני נגד העבירות התאגידיות שבזק סבלה מהן בשנים האחרונות".
"הובהר שפרט לתקופות ביניים זמניות, רק לאסיפת בעלי המניות יש סמכות למנות דירקטורים בבזק, וזה מהווה עוד ניצחון חשוב לנשיאה באחריות".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גבירותי ורבותי, כל הקרדיט הולך למובילת המאבק - אנטרופי! (ל"ת)
  רונן 25/03/2018 11:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות