משבר הריטייל נמשך בוול סטריט: ג'י.סי. פני צללה 14%, נורדסטורם נחתכה

אחרי דו"חות מייסיס אתמול למשקיעים הסתיימה הסבלנות וכל הסקטור רשם ירידות. מהקמעונות תפתח הרעה?
 | 
סוחר, צילום: Getty images Israel
עונת הדו"חות הנוכחית ממשיכה לגרום לתנועות דרמטיות בשווי החברות בשוק הקמעונות האמריקני. ביממה האחרונה, העונה מציגה בעיקר את החולשה של חנויות הכל בו ומותגי האופנה ברקע לצמיחה בכמות מזמיני הבגדים דרך רשת האינטרנט והירידה המתמשכת בהכנסות הסקטור. 
אתמול, רשת מייסיס (סימול: M) הציגה שוב ירידה במכירות של החנויות הזהות - למרות הקיצוץ בסניפים. בתוך כך המניה צנחה בשיעור של 17% וסחפה את שאר מניות המרכולים ומותגי האופנה לירידות חדות. בד בבד, מדד הריטייל של ה-S&P 500 ירד בשיעור של 1.1%. היום הגיעה תורה של ג'י.סי פני (סימול: JCP).
בדומה למייסיס, גם ג'י.סי. פני הציגה ירידות בהכנסות וירידה במכירות של חנויות זהות. בשורה העליונה החברה הכניסה 2.71 מיליארד דולר לעומת צפי של 2.77 מיליארד. המכירות בחנויות הזהות ירדה ברבעון האחרון בשיעור של 3.5% בקצב שנתי (!) לעומת צפי של ירדה בשיעור  של 0.6%. נציין כי ירידה זו מתרחשת כאשר הכלכלה האמריקנית מציגה נתונים כלכלים חיוביים. מניית מייסיס צנחה 14%.
ההפסד התפעולי של הרשת העמיק לכדי 180 מיליון דולר (או 58 סנט למניה) לעומת 68 מיליון דולר אשתקד (22 סנט למניה). בשורה התחתונה, החברה הצליחה להציג רווח גבוה מהצפי של 6 סנט למניה. צפי השוק עמד על הפסד של 22 סנט למניה. 
במסחר המאוחר הלילה, חברת אופנה נוספת דיווחה את תוצאותיה והציגה נתונים מעורבים. חברת נורדסטורם אמנם הציגה רווחים והכנסות גבוהים מהצפוי, אך רשמה ירידה בשיעור של 0.8% במכירות החנויות הזהות אך. המניה (סימול: JWN) נפלה במסחר בשיעור של 10.8% ומשלימה ירידה של כמעט 20% בתוך יומיים.
אך לא רק ירידות נרשמו אמש. מניות חברת 'טרייד-דסק' (סימול: TTD) נוסקות בשיעור של 22% במסחר המאוחר ברקע לפרסום דו"ח החברה. רווחי טרייד דסק הוכפלו ברבעון האחרון עם 11 סנט למניה והכנסות החברה הגיעו לכדי 53.4 מיליון דולר, לעומת צפי של 43.3 מיליון דולר. שווי השוק של החברה מגיע לידי כמעט 2 מיליארד דולר. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה