אמש נפתחה הגרלת ענק חדשה במחיר למשתכן. איפה הדירות?

משרד האוצר הכריז על פתיחת הגרלה בהיקף כ-4,300 יחידות דיור. בספטמבר תצא הגרלה נוספת בהיקף 5,200 יחידות דיור. צפו בטבלת המחירים
 |  (11)
שר האוצר משה כחלון, צילום: נעם ריבקין פנטון
אמש בחצות (ד') נפתחה הגרלה גדולה נוספת במסגרת "מחיר למשתכן" - תכנית הדגל של שר האוצר משה כחלון, בהיקף כ-4,300 יח"ד. בהגרלה יוגרלו לראשונה יח"ד ביישובים קרית אונו, בית אל, זיכרון יעקב ויוקנעם עלית, בנוסף לדירות ברמת גן, רעננה, גדרה, אור יהודה, פרדס חנה, בית שמש אשקלון ועוד.
במסגרת ההגרלה שנפתחה אמש יוגרלו סה"כ כ-4,300 יח"ד ב-16 יישובים ברחבי הארץ ויאפשרו לזכאים לרכוש את דירתם הראשונה במחיר מופחת בעשרות אחוזים ממחיר השוק. הזכאים לדירה יוכלו להירשם להגרלות בשלוש ערים שונות במקביל ולשפר את סיכויי הזכייה בדירה ביישוב המועדף עליהם ובמיוחד ביישוב שבו הם בני מקום.

בנוסף, הודיע משרד האוצר כי הגרלה גדולה נוספת צפויה להיפתח בחודש ספטמבר בהיקף של 5,200 יח"ד נוספות ובה צפויה להיכלל לראשונה תל אביב. בהגרלה שתתקיים בחודש ספטמבר צפויים להיכלל הישובים: תל אביב (מתחם מכבי יפו),  אור עקיבא (פרויקט אור ים), באר יעקב, רמלה, נצרת עלית, יוקנעם עלית, בית אריה, נהריה ועוד.

הזוגות הצעירים והמשפחות שיזכו בהגרלה הגדולה יקבלו זכות מוקנית לדירה בישראל במחיר מופחת במאות אלפי שקלים בממוצע ממחיר השוק. על פי משרד האוצר: "עד כה שווקו בהצלחה לקבלנים 65,680 יח"ד במסגרת מחיר למשתכן ולמעלה מ-48 אלף זכאים כבר זכו בדירה. ההגרלה הגדולה מעניקה לעוד אלפי זוגות צעירים הזדמנות לדירה משלהם במחיר הוגן בהנחה של מאות אלפי שקלים."

במסגרת התוכנית יוגרלו בשלב הראשון בו זמנית 4,268 דירות ב- 16 היישובים הבאים: רמת גן, אשקלון, בית שמש, רמלה, רעננה, נהריה, פרדס חנה, קרית אונו, אור יהודה, דימונה, גדרה, מגדל העמק, זכרון יעקב, יוקנעם עלית, טירת הכרמל, בית אל.כללי ההשתתפות בהגרלה הגדולה זהים לאלו החלים על נרשמי מחיר למשתכן וייעשו באמצעות הרשמה להגרלות באתר dira.moch.gov.il. עם זאת, להבדיל מהגרלות רגילות של מחיר למשתכן, מאפשרת ההגרלה הגדולה לכל זכאי להירשם לפרויקטים שונים בעד שלושה יישובים במקביל, וזאת על מנת להגדיל את סיכויי הזכייה ביישוב שבו הוא מעוניין לגור ולאפשר לו לבסס את חייו במקום המועדף עליו. ההגרלה הגדולה מגדילה את סיכויי הזכייה ומאפשרת להירשם ליותר מפרויקט אחד ביישוב.
 
ההרשמה להגרלה הגדולה תהיה פתוחה למשך כעשרה ימים, החל מאמש בחצות ועד ל-14.7.18. הודעות אישיות בדבר זכייתם בדירה יימסרו לזוכים ב-31.7.18.

במידה שלא מומשה הזכות לדירה במסגרת ההגרלה הנוכחית של מחיר למשתכן, יוכלו הזכאים שנותרו להירשם להגרלה הגדולה הנוספת שצפויה להתקיים בחודש ספטמבר 2018 כאמור.

שאלות ותשובות - איך עובדת ההגרלה הגדולה?

איך משתתפים בהגרלות? 
ההגרלה הגדולה מיועדות לסדרות א'+ב' כאשר תינתן עדיפות לסדרה א'. כללי ההשתתפות בתוכנית זהים לאלו שחלו עד היום במחיר למשתכן ולא נעשה בהם שום שינוי. ההרשמה מתבצעת באמצעות אתר ההרשמה להגרלות dira.moch.gov.il.

איך נקבע סדר ההגרלות?
סדר ההגרלות של ההגרלה הגדולה יעשה לפי גודל היישוב בסדר יורד: מהיישוב שמספר תושביו הוא הגדול ביותר ועד ליישוב שבו מספר התושבים הוא הנמוך ביותר, בהסתמך על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ביישובים שבהם קיים יותר מפרויקט אחד של ההגרלה הגדולה, ייקבע סדר הגרלות פנימי לפי המספר הסידורי של ההגרלה.

מדוע סדר ההגרלות חשוב? 
בעת בחירת שלושת היישובים המועדפים מומלץ לשים לב לסדר ההגרלות, מכיוון שזכייה בפרויקט אחד, תגרור הסרה מההרשמה לפרויקטים אחרים.

לדוגמא: מי ששוקל להירשם להגרלות בקרית אונו ורמת גן אך מעדיף לזכות ברמת גן, מומלץ לו להביא בחשבון שההגרלות בקרית אונו יבוצעו קודם להגרלות ברמת גן, וכך, ייתכן מצב שבו יזכה בקרית אונו, ותבוטל הרשמתו להגרלה בפרויקט ברמת גן.

איך מתבצעות ההגרלות ואיך מקבלים את התוצאות? 
ההגרלות מתקיימות לפי הסדר שמופיע בטבלה למעלה, בזו אחר זו. לאחר כל הגרלה יוסרו הזוכים מכל ההרשמות הנוספות שלהם לפרויקטים אחרים, הן בהגרלות שהסתיימו והן בהגרלות שטרם בוצעו.

למרות ההגרלות הרבות, כל ההגרלות ממשיכות להתבצע בהתאם לנהלים המחמירים והמוקפדים המקובלים בתכנית מחיר למשתכן על ידי מערכת ממוחשבת ללא התערבות אדם, בניהולה של ועדה ובפיקוח של רואה חשבון מוסמך. כל תוצאות ההגרלה הגדולה צפויות להתפרסם ב-31.7.2018.

הזוכים יקבלו בדואר האלקטרוני הודעת זכייה, ומשתפים שלא זכו בהגרלה יקבלו מכתב המודיע על כך באופן רשמי. את התוצאות המלאות יוכלו המשתתפים למצוא כל העת באתר ההרשמה להגרלות Dira.moch.gov.il לצד הפרויקט אליו נרשמו.
 
מה קורה לאחר הזכייה? 
הזוכים נדרשים להמתין בסבלנות עד לרגע שבו היזם ייצור עמם קשר. ייתכן שמשך זמן ההמתנה ייקח מספר חודשים שכן בחירת הדירה צפויה להתקיים כחודש לאחר קבלת היתר בניה מהוועדה המקומית.

הזוכים יוכלו לעקוב אחר קצב התקדמות הפרויקט כל העת באתר ההרשמה להגרלות לצד שם הפרויקט בו זכו.
תגובות לכתבה(11):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  חוכמה גדולה
  אושר 10/07/2018 13:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה עוזרות כל ההגרלות אם המחירים כל כך גבוהים?! ושהדירות בעלות כל כך הרבה ליקויים?! הייתי שמחה שישקיעו פחות בפרסום ההגרלות ובמקום ישקיעו בהפחתת מחירי הדיור, בשיפור איכות הדירות או עמידה בזמנים.. ושלא יהיה ספק.. יש יזמים מדהימים שעושים זאת נפלא-בונים דירות במרכז הארץ, במחירים מעולים, באיכות טובה וכמובן תוך עמידה בזמנים!! למשל, פרי נדלן בשכונת best בלוד.
  סגור
 • 6.
  כחלון דייייייי, רד מהתכנית הרעה הזאת, די לצ'פר עשירים.
  כחלון 05/07/2018 10:33
  הגב לתגובה זו
  1 4
  התכנית המחורבנת הזאת שמבזבזת מיליארדים שהולכים ישירות לכיסי העשירים, למה? כי היא כדאית רק למי שקונה באזורי ביקוש דירות יקרות בהנחה גדולה, ומי יקנה דירות אלה? מי שיש לו הרבה הון עצמי או מי שיש לו משכורת ענקית להחזר משכנתא גדולה. ואלה העשירים, להם צריך לעזור כחלון? שר אנטי חברתי בעליל פופוליסט לא אמין.
  סגור
 • מי שמרוויח יותר משכר ממוצע הוא לא בהכרח אשיר
  סרגיי 05/07/2018 11:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  והוא לא פרה חולבת שרק משלמת מסים כאשר אתא לא. גם לאנשים האלה מגיע בית במחיר שפוי.
  סגור
 • בלי מחיר למשתכן המחירים היו מזנקים 20% בשנה
  בן 05/07/2018 11:37
  הגב לתגובה זו
  4 0
  וכתבת שטויות רק חסרי דיור יכולים לקנות במחיר למשתכן ויחד עם זאת זו לא תכנית למסכנים. ואפשר לקנות שם דירה חדשה בבית שאן ב360אלף שח שעה ושלושת רבעי ברכבת חדשה לתל אביב
  סגור
 • 5.
  מסקנים הצעירים התמימים שנופלים במלכודת דבש
  רועי 05/07/2018 10:27
  הגב לתגובה זו
  2 3
  היתרסקות מחירים זה הסיוט של כחלון והממשלה. ..ואני אסביר תדמיינו לכם שבשנה הקרובה מחרי הדיור מתרסקים ב20 אחוז שזה תסריט אפשרי והגיוני ....איך כחלון והממשלה יתמודדו עם הזוכים שנפלו בפח ..... אני מוכן לקנות במחיר למשתכן רק אם המדינה נותנת אחריות על ההנחה ל 10 שנים .....במידה ומחירי השוק יורדים מתחת למחיר שאני קונה ....המדינה תחזיר לי את ההפרש .........?? כי אני חושב שהמחירים הולכים לרדת בהרבה יותר ממה שנותנים במחיר למשתכן. ......פשוט מלכודת דבש.. המדינה לא תיתן דבר כזה כי היא יודעת היתב לאן השוק הולך לאבדון. ....בגלל זה המציאו את התוכנית הזדונית הזאת. .....כמו שהם לא רוצים שנמכור חמש שנים אנחנו רוצים ביטוח. ......בקיצור חברים לא קונים דירה בשום תוכנית עד שהבועה תתפוצץ. ...... ומלצה מי שכבר הולך ליתאבד כלכלית וליקנות דירה במציאות של 2018 עדיף לו בשוק החפשי.....מלכודת דבש אכזרית פשוט אסון
  סגור
 • כמו הפלסטינים תמיד אתה לא מחמיץ הזדמנות להחמיץ הזדמנות
  אריה 05/07/2018 10:40
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ומאשים את כל העולם בנכבה שגרמת לעצמך
  סגור
 • 4.
  בית אל
  אריאל 04/07/2018 23:32
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אני נרשמתי לבית אל יש מלא עבודה במנזר
  סגור
 • 3.
  שילמתי דמי הרשמה אך יורד מזה
  גלעד 04/07/2018 18:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למרות ששילמתי דמי הרשמה אין לי כוח לכל הסאגה הזאת להמתין שנים לאישורי בניה ובסוף להתבאס עם איזה דירה מאכזבת אחרי ששילמתי עליה במיטב כספי.אם לא נקנה את הדירות בטוח בסוף הם יוצעו למכירה במחיר הרבה יותר זול..
  סגור
 • לא נרשמת אתה קבלן/מתווך בכל האתרים אתה כותב בלי סוף (ל"ת)
  בן 05/07/2018 10:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  אם באמת רוצים לעזור היו נותנים משכנתר לא צמודה לכלום
  רמי 04/07/2018 18:09
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כמו פעם
  סגור
 • 1.
  אחלה מלכודת דבש
  רועי 04/07/2018 17:33
  הגב לתגובה זו
  13 4
  מחיר למשתכן בעיקר מפריעה להמשך הירידות..בניגוד למה שכחלון מספר מחיר למיסתכן מתדלקת את הביקושים בעזרת הון עצמי וירטואלי ו90 אחוז ....אני חייב להבין משהו יש באמת אנשים שחושבים שכחלון עזר לצעירים? חוץ מאלו שזכו בהתחלה וקנו סביב ה800 אלף ומאז המחירים במחיר למשתכן הגיעו במרכז למחירים של 1.6 עם ההצמדה מדד תשומות הבנייה שלא לדבר על האיכות דירות כלואות וכו ועכשיו לאסון שהוא עשה הכניס אנשים שלא חלמו בכלל לקנות דירה אבל "זכו" לקחת משכנתא של מיליון שקל ללא יכולת להחזיר אותה ברגע שהריבית תעלה והמדד שכבר עולה אני מבטיח לכם שעוד כמה שנים הוא יהיה הבנדאם הכי שנוא בדור הזה במדינה שאנשים יקרסו.....
  סגור