הדולר היציג המשיך לטפס: "המדיניות של פישר עלולה ללבות את האינפלציה"

כך אומרים כלכלני ה-OECD בדוח שפרסמו על כלכלת ישראל ומדיניות הבנק המרכזי. השער היציג של הדולר נקבע בעליה של 0.61% לרמה של 3.793 שקלים ואילו האירו נחלש ב-0.08% לרמה של 5.635 שקלים
|
הדולר היציג המשיך לטפס: "המדיניות של פישר עלולה ללבות את האינפלציה"

הדולר המשיך היום להתחזק מול השקל והאירו, ואיבד גובה מול היין היפני. זאת, בשעה שהבורסות באסיה סגרו את היום במגמה מעורבת והחוזים על מדדי וול סטריט מאותתים על צפי לירידה של כ-0.6% בפתיחת המסחר היום. בבורסות אירופה נרשמות ירידות וכך גם בבורסה של תל-אביב לקראת סיום המסחר.

בזירת המאקרו, כלכלני ארגון מדיניות המדינות המפותחות, ה-OECD, פרסמו היום (ה') דוח מיוחד על כלכלת ישראל. בדוח נמתחת ביקורת קשה על פעילות והעומד בראשו, הפרופ' סטנלי פישר. גם המדיניות הכלכלית של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, זוכה לביקורת מצד הארגון, בעיקר בכיוון של הפחתת המיסים המיועדת לשנים הקרובות.

בדוח אומרים כלכלני הארגון כי רכישות המט"ח של נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, עלולה ללבות ולפגוע באמינות הבנק המרכזי. בנוסף, ההתערבות המתמשכת במסחר במט"ח מגבירה את הלחצים האינפלציוניים במשק הישראלי.

השער היציג של הדולר נקבע בעליה של 0.61% לרמה של 3.793 שקלים ואילו האירו נחלש ב-0.08% לרמה של 5.635 שקלים. בעולם נחלש האירו ב-0.57% לרמה של 1.487 דולרים ואילו היין היפני מתחזק ב-0.5% לרמה של 88.81 יינים לדולר.

רון אייכל, כלכלן ואסטרטג ראשי בבית ההשקעות מיטב, מעריך בסקירה שפרסם אתמול כי בנק ישראל מעוניין להמשיך ולתמוך בפעילות הכלכלית ובמיוחד ביצוא. לפיכך, כל עוד ישנה אי בהירות לגבי מידת ההתאוששות בישראל ובעולם והאינפלציה לא מאיימת במיוחד, צפוי כי תימשך המדיניות המרחיבה. ועל כן, רון אייכל, כלכלן ואסטרטג ראשי בבית ההשקעות מיטב, צופה כי בנק ישראל לחודש דצמבר תיוותר ללא שינוי.

מחברת כלל פורקס נמסר לגבי הצמד האירו /דולר כי הוא ביצע אתמול מהלך מרשים של עליות מהנמוך במחיר של 1.4868 הצמד המריא עד להתנגדות במחיר 1.4985 דולרים לאירו, נעצר שם וחזר כדי לבדוק את התמיכה של ממוצע 200 פשוט במחיר של 1.4940 .

במהלך המסחר באסיה ובשעות הבוקר המחיר ביצע מהלך ירידות ירד מתחת לממוצע 200 פשוט והגיע עד לנמוך ב- 1.4910 . רצועות בולינגר ממוצעות והמחיר נמצא בתוך החלק התחתון שלהן . אינדיקאטור ה- RSI נמצא במצב של מכירה. "הכיוון של הצמד כרגע עדיין אינו ברור וכדאי לחכות לפתיחה בלונדון כדי לראות לאן הצמד ימשיך".

לגבי הצמד שקל-דולר מציינים בכלל פורקס כי המחיר נמצא כרגע באזור תיקון של 38.2% של פיבונאצ'י ממהלך העליות שהחל בתאריך 26.10 והסתיים בתאריך 3.11 וזאת לאחר שהמחיר כבר ביקר באזור תיקון 50% פיבונאצ'י של אותו מהלך .

רצועות בולינגר ממוצעות כשהמחיר נסחר בחלק העליון שלהן. אינדיקאטור ה- RSI נמצא במצב של קנייה. המגמה כרגע היא מגמה שורית. ההמלצה של כלל פורקס: חיפוש אפשרות כניסה בלונג אם המחיר חוצה את ההתנגדות ב- 3.7777 שקלים לדולר. תרחיש חלופי : חיפוש אפשרות כניסה בשורט כשהמחיר יורד מתחת לממוצע 20 פשוט ב- במחיר 3.7591 שקלים לדולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות