"קרנות גידור אמריקאיות מוכרות דולרים ומחזקות את השקל"

מתחילת השנה התחזק השקל מול הדולר בכ-4.5%, על רקע מתווה הריבית השקלית העולה, מול מתווה הריבית הדולרית אשר עשויה לרדת שוב
 | 
(4)
כסף ישראלי, צילום: Istock
המשקיעים מוכרים דולרים לאחרונה ומתחילת השנה התחזק השקל מול הדולר היציג בכ-4.5%, על רקע מתווה הריבית השקלית העולה, מול מתווה הריבית הדולרית שכרגע נבלמה ואף עשויה לרדת שוב בהמשך. כחלק ממגמה זו, נחלש היום (ב') במסחר הבין-בנקאי הדולר הרציף מול השקל בכ-0.4% נוספים, נכון לשעה זו.
לדברי יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים, מימון והשקעות: "היצעי מט"ח של קרנות גידור וגופי השקעה, תורמים לעודפי היצע ולייסוף השקל. דבריו של נגיד בנק ישראל, פרופסור אמיר ירון, המפנה את תשומת הלב לזירה הגלובלית כגורם מרכזי בקביעת צעדיו של בנק ישראל, באשר לריבית השקל, תומכים בהערכה כי פער הריביות שבין הדולר לשקל מיצה את הפוטנציאל וכי המגמה השתנתה והפער צפוי להצטמצם, מהלך שיתרום להתחזקות השקל".
 
הדולר היציג נחלש ב-4.5% מול השקל מתחילת השנה 
לדברי פריימן, חולשת הדולר בעולם וההארכה שקיבלה אנגליה לביצוע הברקזיט, תורמות אף הן לחולשת הדולר בשוק המקומי. "עליות מחירים הגוררות עלייה במדד המחירים לצרכן, בתקופה בה ריבית הדולר מיצתה את פוטנציאל העלייה, מלמדת כי ריבית השקל, בניגוד לריבית הדולר, צפויה לעלות במהלך השנה הקרובה", אמר פריימן.
בשבוע שעבר חטיבת המחקר של בנק ישראל, סיפקה תחזית מעודכנת למתווה הריבית במשק, אשר צפויה לעלות מרמתה הנוכחית של 0.25%, ל-0.5% לקראת סוף הרבעון השלישי של 2019 ובהמשך לעלות בהדרגה עד 1% בסוף 2020. מדובר על תחזית נמוכה לעומת הקודמת, אז העריכה חטיבת המחקר כי הריבית תעלה עד 1.25% בסוף 2020 (לכתבה המלאה).
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  כתב ממומן - נתונים ממש לא נכונים (ל"ת)
  משה 16/04/2019 09:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  איזה שטוית בעולם מתחילת השנה הדולר התחזק מול היורו אחוז
  רון7 15/04/2019 13:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וכאן נחלש ב כ 5%
  סגור
 • 2.
  אין קשר לריבית האפסית (ל"ת)
  בנק ישראל רק נזק 15/04/2019 13:38
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  לא הבנתי היכן חולשת הדולר בעולם?
  גרשון 15/04/2019 13:34
  הגב לתגובה זו
  6 0
  הדולר יציב וקיימת מגמה שבה הגופים הזרים מנצלים את התחזקות הסל מול הדולר כדי להחליש את הדולר ולנצל יתרות אין סופיות של מטח כדי לחזק השקל וכאשר הדולר מתחזק מול סל המטבעות מנצלים החלשות הסל כדי להחליש הן את הסל והן את הדולר. זוהי מדיניות מכוונת של נגיד אמריקאי ששואב את כספי התעשיה הישראלית וציבור החוסכים כדי להעשיר את אזרחי המדינות הזרות
  סגור