מה עשו מנהלי התיקים בחודש ינואר?

שנת 2020 נפתחה במגמה חיובית, כהמשך ישיר של המגמה בשנה החולפת, כאשר בעקבות התפרצות נגיף הקורונה בסין לקראת סוף החודש המגמה התהפכה; מנהלי התיקים הגדילו נזילות ומכרו אג"ח קונצרני צמוד
|
מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי, אילוסטרציה, צילום: Istock

שנת 2020 נפתחה במגמה חיובית, כהמשך ישיר של המגמה בשנה החולפת, כאשר בעקבות התפרצות נגיף הקורונה בסין לקראת סוף החודש המגמה התהפכה והחלו ירידות חדות במדדי המניות המובילים. בסופו של דבר, חודש ינואר הסתיים במגמה מעורבת, כאשר מדדי המניות המקומיים ת"א 35 ות"א 125 עלו ב-0.5% ו-1.2% בהתאמה ואילו רוב מדדי המניות בחו"ל סגרו את החודש בירידות שערים. בהמשך למגמה בשווקים גם תיקי ההשקעות השיגו תשואה חיובית בסיכום חודש ינואר, וככל שהחשיפה המנייתית הייתה גבוהה יותר כך גם התשואה בתיקים. 

התיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 30%, המרכזים את מרבית כספי החוסכים (למעלה מ-50%) רשמו תשואה של כ-0.61% בחודש ינואר, התיקים בעלי חשיפה מנייתית של עד 20% רשמו תשואה של כ-0.39%, והתיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 10% הציגו תשואה של כ-0.24%. בבחינת 12 החודשים האחרונים, תיקי השקעות בחשיפה מנייתית גבוהה (30%) שומרים על התשואות הגבוהות ביותר של כ-9.29%. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

מנהלי התיקים הגדילו נזילות ומכרו אג"ח קונצרני צמוד
על פי אומדנים שנערכו על ידי קלי פרימיום מקבוצת קלי אודות אפיקי התיקים המנוהלים הפופולאריים ביותר, אשר מרכזים את מרבית כספי החוסכים, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 30% למניות בחודש ינואר, היו הגדלת רכיב המזומן בכ-3.5% והגדלת רכיב המניות בחו"ל בכ-2%, מנגד להקטנת רכיב האג"ח הקונצרני הצמוד בכ-2.1% והקטנת רכיב האג"ח הקונצרני השקלי בכ-0.5%.

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

על פי אומדני קלי פרימיום, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 20% למניות בחודש ינואר, היו הגדלת רכיב המזומן בכ-4.4% והגדלת החשיפה למט"ח בכ-46% (עדיין מדובר בשיעור חשיפה נמוך מסך התיק), כנגד הקטנת רכיב האג"ח הקונצרני הצמוד בכ-1.5% והקטנת רכיב האג"ח בחו"ל בכ-3.4%.

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

הבהרה: חלק מהשינויים בשיעורי החשיפה לאפיקי ההשקעה השונים נובעים מתנודות בשוק, כלומר משינויים פאסיביים ולא בהכרח משינויים אקטיביים שבוצעו על ידי מנהלי התיקים.

מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי מבוסס על מאות תיקי לקוחות קבוצת קלי, המנוהלים על ידי מנהלי ההשקעות המובילים. התשואות הינן תשואות של לקוחות בפועל במונחי ברוטו בניכוי דמי ניהול ועמלות. התיקים הנבדקים הינם תיקים שלא ביצעו שינוי מדיניות במהלך התקופה הנמדדת וקיימים תקופה מלאה. מדד הייחוס אליו אנו משווים את ביצועי מנהלי התיקים מורכב בחלק האג"חי ממדד האג"ח הכללי ובחלק המנייתי מפיצול בין מדד המניות ת"א 125 ומדד MSCI AC ביחס של 60%, 40% בהתאמה. תשואות מדדי הייחוס כוללות הפחתות דמי ניהול וכן ניכוי עמלות בשיעור 1.2% שנתי. התשואות המוצגות מתייחסות לתיק ספציפי או לממוצע תיקי השקעות והרכבם אינו תואם בהכרח את הרכב תיק ההשקעות האישי, מאחר שהתיק מותאם לצרכי הלקוח ולטעמיו. אין בתשואות העבר להעיד על יכולתו של מנהל התיקים להשיג תשואות דומות בעתיד.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות