פרוטרום מציגה דו"חות חזקים: זינוק של 37% בהכנסות למעל 300 מיליון דולר

 | 
(5)
אורי יהודאי, צילום: יח"צ
פרוטרום, יצרנית הטעמים הישראלית, פרסמה היום תוצאות שיא לרבעון השני של השנה עם זינוק של 37% במכירות ליותר מ-300 מיליון דולר כתוצאה מהמשך אסטרטגיית הרכישות.
הגידול במכירות משקף צמיחה על בסיס פרופורמה של 7.2% לעומת התקופה המקבילה. נציין כי יותר מ-70% ממכירות פרוטרום מתבצעות במטבעות שאינם דולריים, ואלו גרעו 2.7% מהמכירות ברבעון השני.
בשורה התחתונה, הרווח הנקי ברבעון השני (בנטרול השפעת הוצאות החד פעמיות של 3.4 מיליון דולר כתוצאה מאיחוד פעילויות) צמח בכ-22.7% ל-33.7 מיליון דולר. הרווח הנקי המדווח עלה ב-16.1% לעומת הרבעון השני של 2015 ל-30.3 מיליון דולר.
ברבעון נרשמו הוצאות חד פעמיות בשל אופטימיזציה של משאבים, חיבור מפעלים, רה- ארגון ה-Savory בגרמניה בעקבות רכישת Wiberg ,ובמרכזן סגירתו לפני סוף השנה של אתר הייצור המרכזי של פרוטרום בשטוטגרט והעברת פעילות הייצור למפעלה המודרני של Wiberg בגרמניה. הדבר כולל הפרשות בגין פיצויי פיטורין והפעולות לאיחוד מערכי המחקר ופיתוח, השיווק והמכירות של פעילות ה-Savory באירופה. בנוסף נרשמו הרבעון הוצאות בגין הפעולות לאופטימיזציה תפעולית של פעילות המיצויים הטבעיים בחטיבת חומרי הגלם, בגין רכישות וכן הכנסה חד פעמית בגין מכירתו של אתר החברה ב- Bergen North ,ניו ג'רזי, ארה"ב. השפעות חד פעמיות אלה גרעו מהרווח הגולמי ברבעון כ-6.2 מליון דולר, ומהרווח התפעולי כ-4.4 מליון דולר.
וכך נכתב בדו"חות: "הרכישות  שבוצעו תרמו לגידול במכירות וברווח, אך תוצאות הרבעון עוד לא משקפות את הרווחיות הצפויה בעקבות פעולות המיזוג וההתייעלות בהן נוקטת החברה. עיקר החסכונות הצפויים מהשלמת מיזוגן של הפעילויות ומימוש החסכונות המהותיים הנובעים מאיחוד אתרי ייצור, מערכי המו"פ, המכירות והשיווק, שרשרת האספקה, התפעול והרכש של החברות הנרכשות יבוא לידי ביטוי בתוצאותיה של פרוטרום לקראת סוף שנת 2016 ובמהלך שנת 2017, עם התקדמות פעולות המיזוג וההתייעלות שיתרמו כאמור לשיפור נוסף ברווחיות וברווחים".
אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של פרוטרום:
 
"הרבעון השני של שנת 2016 עם מכירות של מעל ל-300 מליון דולר הוא אבן דרך נוספת במסע הצמיחה המהירה והרווחית שלנו. יישום מוצלח של אסטרטגיית הצמיחה המשלבת צמיחה פנימית רווחית בשיעורים גבוהים משיעור הצמיחה בשווקים בהם אנו פועלים, ורכישות אסטרטגיות שתורמות לשיפור המתמשך בתוצאותינו מביאים לרבעון שיא נוסף הן בהכנסות והן ברווחים.
 
"הגידול המואץ בהכנסות של 37.4% ברבעון נובע משילוב הצמיחה הפנימית המואצת בפעילויות הליבה - חטיבת הטעמים וחטיבת חומרי הגלם הייחודיים - אשר צמחו ב- 7.9% (במונחי פרופורמה ובנטרול השפעת מטבעות) ומהתרומה של הרכישות האסטרטגיות שביצענו.  
 
"בהמשך ל-11 הרכישות שביצענו בשנת 2015, מתחילת 2016 ביצענו 6 רכישות אסטרטגיות נוספות והתקדמנו על פי התוכניות למיזוג ולאינטגרציה מלאה של הרכישות שביצענו. הרכישות תומכות במימוש תוכניותנו לצמיחה מואצת בפעילויות הליבה שלנו, תוך הרחבת נתח פעילות הטעמים ובכלל זה יצירת מובילות שוק בתחום פתרונות טעמי ה- Savory והרחבת סל הפתרונות הטבעיים בתחומי הטעמים, הבריאות, הצבעים והאנטי - אוקסידנטים הטבעיים שאנו מציעים ללקוחותינו, ובהאצת צמיחתנו והרחבת נתח השוק שלנו בצפון אמריקה ובשווקים מתפתחים, בעלי שיעורי צמיחה גבוהים.
 
"הפרוייקטים לאיחוד וחיבור פעילויות ואתרי ייצור ולהשגת יעילות מירבית, מתקדמים בהצלחה. פעולות אלה כוללות בין היתר גם את מיזוג הפעילויות ואת ההתייעלות המהותית במערך ה-Savory  באירופה בעקבות רכישתWiberg  (הצפויות להביא לחסכונות המוערכים במעל ל-12 מליון דולר לשנה, שרובם יבואו לידי ביטוי לקראת סוף 2016 וברבעון הראשון של 2017) ואת פעולות ההתייעלות במערך המיצויים הטבעיים בחטיבת חומרי הגלם היחודיים (הצפויות להביא לחסכונות של מעל ל- 6 מליון דולר לשנה שיבואו לידי ביטוי במהלך המחצית השניה של 2017). מהלכי התייעלות אלה, שיתרמו גם בשנים הבאות לחזוק כושר התחרות שלנו ולשיפור ברווח וברווחיות, אמורים להביא לחסכונות תפעוליים בהיקף שנתי של 20-22 מליון דולר, ביחס לבסיס ההוצאות של פרוטרום ברבעון השני של 2016.
בנוסף אנו ממשיכים לפעול לבניית ולחיזוק מערך הרכש הגלובלי, תוך ניצול כח הקנייה שלנו שגדל מהותית בשנים האחרונות ומעבר לרכש בארצות המקור של חומרי גלם, בעיקר הטבעיים. מערך הרכש הגלובלי יתרום גם הוא לשיפור נוסף ברווחיות פרוטרום.
 
"אנו ממשיכים להשקיע משאבים רבים במו"פ ובחדשנות המהווים בסיס להבטחת המשך הצמיחה העתידית המהירה והייחודית של פרוטרום ומרחיבים את פעילות המחקר ופיתוח שלנו, שכוללת כיום כ-580 אנשי מו"פ ב-71 מעבדות מו"פ בפריסה גלובלית. בנוסף, אנו מרחיבים את שיתופי הפעולה הרבים שאנו מקיימים עם אוניברסיטאות, מכוני מחקר ומדענים. השקעות אלה תורמות ליכולתנו להביא ערך מוסף גבוה ללקוחותינו באמצעות מוצרים חדשניים וייחודיים תוך שילוב פתרונות של טעם ובריאות טבעיים.
 
"פרוטרום ממשיכה לשמור על רמת נזילות גבוהה ועל מינוף שמרני, המתבססת על תזרים מזומנים חזק מפעילות שוטפת שיותר מהכפיל את עצמו בהשוואה לרבעון המקביל. מבנה ההון האיתן שלנו והתזרים החזק שאנו משיגים מאפשרים לנו להמשיך ליזום ולנצל הזדמנויות רכישה בהסתמך על צנרת הרכישות החזקה והאיכותית שלנו.
 
"אנו משוכנעים כי הצמיחה האורגנית המהירה והרווחית והרכישות האסטרטגיות שביצענו, בשילוב עם המשך השיפור בתמהיל המוצרים, התמקדותנו במוצרים טבעיים ובריאים בהתאם לדרישות מליארדי צרכנים בכל רחבי העולם, ההתרחבות הגאוגרפית בצפון אמריקה ובשווקים מתעוררים בעלי שיעור צמיחה גבוהים והפעולות שאנו נוקטים לאופטימיזציית המשאבים שלנו, תוך מימוש אפשרויות ה-Cross Selling  הרבות והחסכונות התפעוליים הגלומים ברכישות, בניית מערך רכש גלובלי וצנרת חזקה של רכישות אסטרטגיות סינרגטיות נוספות, יתמכו בהמשך מסע הצמיחה הרווחי שלנו גם בשנים הבאות ולהשגת היעדים האסטרטגיים שהצבנו לאחרונה - מכירות של לפחות 2 מיליארד דולר, עם שיעור EBITDA של מעל 22% בפעילויות הליבה שלנו, עד שנת 2020".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  בועה (ל"ת)
  אסי 15/08/2016 09:31
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • בועה ?
  מאיר 15/08/2016 11:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מהבועה הזאת כבר רכשתי מכונית. תמשיך לנמנם......
  סגור
 • 3.
  פרוטרום חברה מצוינת
  דויד- משקיע ותיק 15/08/2016 09:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ברכות על התוצאות ועל העיקביות במימוש החזון והאסטרטגיה של אורי יהודאי. כך צריך להוביל חברות. כן ירבו.
  סגור
 • 2.
  פרוטרום
  צחי 15/08/2016 09:05
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מחזיק שנים. כל הכבוד , המשיכו כך.
  סגור
 • 1.
  פרוטרום
  Roni 15/08/2016 08:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פצצות למעלה
  סגור