בית ההשקעות הלמן אלדובי בדרך לבורסה: ימוזג לסוהו נדל"ן

 |  (2)
רמי דרור, צילום: יח"צ
בית ההשקעות הלמן-אלדובי וחברת סוהו נדל"ן הציבורית, שבשליטת ערן מיטל, הודיעו היום (ג') על הסכם עקרונות למיזוג והעברת פעילות בית ההשקעות תחת סוהו נדל"ן הציבורית. על פי המתווה המתגבש, פעילות ההשקעות של הלמן אלדובי תמוזג אל תוך חברת סוהו נדל"ן בדרך של הקצאת מניות כאשר החברה הציבורית תקרא הלמן-אלדובי בית השקעות. הקצאת המניות תיעשה על סמך הערכת שווי של מעריך חיצוני.  
הלמן אלדובי מוחזק על ידי הדס ארזים שבבעלות משפחת יזרעאל (50%), רוני הלמן ואורי הלדובי (25%) ופיטר פרידמן (25%). בית ההשקעות בניהולו של רמי דרור, הוקם בשנת 1995. בשנים האחרונות ביצעה חברת הגמל של הלמן-אלדובי שורה של מיזוגים ורכישות כמו: המיזוג עם הדס ארזים, רכישת קופות הגמל של בנק יהב, תגמולים במושבים, קרן השתלמות העיתונאים ועוד. לפני כשנתיים הנפיקה חברת הגמל של בית ההשקעות אג"ח המדורג  A3, על ידי חברת מידרוג. אתמול דווח כי כי קרן הפנסיה של בית ההשקעות נבחרה לאחת משתי קרנות ברירת המחדל של האוצר. 
  
רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי: "הפיכת בית ההשקעות לציבורי הינה נדבך חשוב נוסף באסטרטגיית הצמיחה שלנו ומהווה את אחד היעדים המרכזיים שהצבנו לעצמנו. אנו בוחנים לא מעט הזדמנויות עסקיות ובאמצעות הפיכת בית ההשקעות לציבורי  עסקה זו ממצבת אותנו בעמדת זינוק מצוינת להרחבת פעילותו של בית ההשקעות. בית ההשקעות פועל ממילא כגוף ציבורי מפוקח  ולפיכך הפיכתו לציבורי הוא מהלך מתבקש שיאפשר לבית ההשקעות ליהנות מהיתרונות הגלומים בחברה נסחרת בבורסה. זאת לאור היעדים העסקיים וההזדמנויות העומדים בפנינו היום. שיתוף הפעולה עם סוהו נדל"ן בשליטתו של איש העסקים ערן מיטל ייצר ערך אסטרטגי ממשי לצדדים, בין השאר, לאור זהות בעלי המניות של סוהו, ההנהלה ומבנה ההון שלה".
 
ערן מיטל, בעל שליטה בסוהו נדל"ן: "באמצעות העסקה סוהו תוכל לבצע קפיצת מדרגה משמעותית ובכוונתי לייצר עסקה מצוינת לבעלי המניות. קיבלנו החלטה לבחון אפשרות לחבור לשותף מרכזי בשוק ההון ויחד איתו לייצר פלטפורמת השקעות משמעותית בענף שתדע לנצל את ההזדמנויות שקיימות בשוק המקומי והבינלאומי. אני מאמין שהעסקה תאפשר לחברה המשותפת לייצר ערך מוסף משמעותי למשקיעים ולבעלי המניות שלה".
 
השלמת העסקה כרוכה, בין היתר, בקבלת האישורים הרלוונטיים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  איך ישפיע על האג"ח של סוהו נדל"ן ? (ל"ת)
  doronbeer 02/08/2016 11:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  יפה, הסקטור בקושי מיוצג
  dw 02/08/2016 11:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לדעתי הפיכה של בתי השקעות לציבוריים זה דבר טוב, שיחזק את הבורסה. כמובן שכניסה גם של פסגות, אלטשולר שחם, ibi וילין לפידות הגדולים יותר תהיה מבורכת אף יותר. יש פה סקטור שלם בתת יצוג.
  סגור