ירושלים ברוקראז' מעלה המלצה לבראק אן וי - שימו לב לאפסייד

גל ההגירה לגרמניה צפוי להטיב עם שכר הדירה בנכסי החברה במדינה. גם הענף המסחרי צפוי ליהנות מעליית שכ"ד
|
בדחיפת ההגירה לגרמניה

בירושלים ברוקראז' מרוצים מתוצאות בראק אן וי לשנת 2015 וצופים כי גל ההגירה לגרמניה צפוי להטיב עם תיק הנכסים של החברה. בעוד המניה של בראק אן וי מדשדשת בשנה האחרונה, ירושלים ברוקראז' העלה אתמול את ההמלצה למניה ל'קנייה' עם מחיר יעד של 322 שקל למניה - אפסייד גבוה ביותר של 30% מעל מחיר השוק.

בירושלים ברוקראז' ציינו כי גל ההגירה לגרמניה צפוי להטיב עם שכר הדירה בנכי החברה במדינה, כמו כן הוכשרה הקרקע להעלאת שכר הדירה בתחום המסחרי בהמשך עם תום החוזים לשוכרים.

הפעילות המניבה
"ה-FFO מפעילות מניבה ברבעון הרביעי צפויה להציג עלייה של 28% מאז השקת הסיקור על המניה באוקטובר 2014. זאת, בהמשך לעלייה של 22% ב-2015 לעומת 2014.תשואת ה-FFO עומדת על 7.4% בעוד התשואה מהחלק המניב בלבד (בניטרול פעילות הייזום) עומדת על 15%", כתבו בירושלים ברוקראז'. הכלכלן ישי ששון לא הביא בחשבון את החיסכון הצפוי בעלויות המימון (העומד על  750 אלף אירו בשנה) נוכח העדר הצורך למחזר את סדרה 1 של האג"ח (הקטנת שיעור המינוף). "להערכתנו, גם לאחר שתגיע המניה למחיר היעד תעמוד תשואת ה-FFO  על החלק המניב על 20% נוכח קיומה של צמיחה פנימית נאה המלווה בהמשך ביצוע רכישות".


תחום המגורים להשכרה
ששון צופה כי תימשך צמיחת שכר הדירה בתיק המגורים הקיים של בראק אן וי על רקע המשך העלייה בהכנסה הפנויה, והמשך ההגירה לגרמניה שהתעצם בשנה האחרונה. "החברה מציגה תוצאות מצוינות בפעילות המגורים, אשר מציבות אותה במקום גבוה ביחס למתחרותיה, עם עלייה של 10.5% בשכ"ד בגין השכרות חדשות (בהשוואה לתקופה המקבילה) - לעומת 2.9% בממוצע בקרב המתחרים, ועם עלייה של 4% בצמיחת שכ"ד בתיק כולו (Like for Like) - לעומת 3.4% בממוצע בקרב המתחרים. שכ"ד בהשכרות חדשות עומד על 20% מעל שכ"ד הממוצע בתיק הנכסים".

התחום המסחרי 
סך השטחים המסחריים של בראק אן וי מסתכמים לכ-377 אלף מ"ר ב-32 מרכזים מסחריים המפוזרים על פני 30 ערים. בירושלים ברוקראז' מציינים לטובה את הפיזור הגיאוגרפי של הפעילות בתחום המסחרי המתמקד באזורים מבוססים, ועל קיומם של דיירי עוגן איכותיים בעלי חוזים ארוכי טווח. "להערכתנו, קיים צפי לגידול שכ"ד בנדל"ן המסחרי, נוכח קיומם של שכ"ד ועומס שכ"ד נמוכים יחסית לצרפת ובריטניה, כשברקע נתונים מאקרו כלכליים מעודדים גידול בפדיונות: עלייה בהכנסה הפנויה בצד שיעורי צריכה נמוכים בשילוב קיומם של גלי הגירה". לפי הסקירה, הקטנת עומס שכר הדירה בשילוב עליית ההכנסה הפנויה תכשיר את הקרקע להעלאת שכר הדירה לשוכרים. עם זאת, בגלל חוזים ארוכי טווח - העלייה צפויה להתאחר.

פעילות הייזום
פעילות הייזום של בראק אן וי המתבצעת בעיר דיסלדורף כוללת פרויקט מרכזי Grafental שהבנייה בו נמצאת בעיצומה, ואשר מתוכננות להיבנות בו כ-1500 יחידות דיור בסך הכל. עד סוף השנה תושלם מסירתן של 500 יח"ד. בירושלים ברוקראז' כותבים כי מאחר ובכוונת החברה למסור כ-150 יחידות דיור מידי שנה, הרי שצבר ההזמנות בפרויקט ייפרס על פני תקופה של 6 שנים. "הפרויקט מבוצע ברווחיות יזמית נאה העומדת על כ-25% בממוצע. נוכח כמות המכירות הגבוהה 'על הנייר' עוד בטרם התחלת הבנייה, באפשרות החברה לממן את בניית הפרויקט על בסיס מקדמות דיירים ואשראי ספקים, ואינה זקוקה כמעט לאשראי בנקאי".

מניית בראק אן וי מאפריל 2012:

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות