דרבן תקבל הלוואה של 235 מיליון שקל מכלל עבור השלמת עסקה בפ"ת

כבטוחה לפירעון תעמיד החברה משכנתא על מקרקעין באזור התעשייה קריית אריה
|
דודו זבידה, צילום: יח"צ

חברת {דרבן}, מקבוצת פישמן, הודיעה היום, ד', על קבלת הלוואה מכלל . במסגרת ההסכם שחתמו החברות, תעמיד כלל ביטוח שתי הלוואות בסכום קרן מצטבר של 235 מיליון שקל. כבטוחה לפירעון ההלוואה, תעמיד דרבן משכנתא מדרגה ראשונה, ללא הגבלה בסכום, על מלוא זכויות הבעלות של החברה, במישרין ובאמצעות חברה בשליטתה, במקרקעין ברחוב ז'בוטינסקי באזור התעשיה קריית אריה שבפתח תקווה וכן שעבודים על זכויות נלוות נוספות במקרקעין כגון זכויות מכוח הסכמי שכירות ופוליסות ביטוח.

המימון נועד להשלמת עסקת הרכישה בנכס בפתח תקוה ולהשקעות נוספות בנכס. במועד השלמת העסקה, תועמד לדרבן הלוואה בסך של 175 מיליון שקל וסכום נוסף בסך של 60 מיליון שקל יועמד לחברה במועד אכלוס הנכס ע"י השוכר העיקרי.

ההלוואה תישא שנתית צמודת מדד בשיעור המחושב על פי של תשואות שתי סדרות אגרות חוב ממשלתיות במח"מ דומה בתוספת מרווח שהוסכם בין הצדדים ולא פחות מריבית שנתית של 3% צמודה למדד. ההלוואה תיפרע על פני תקופה של 10 שנים בתשלומים רבעוניים שווים בסך של 1% מקרן ההלוואה. יתרת ההלוואה תיפרע במועד התשלום האחרון בתום תקופת ההלוואה.

דודו זבידה, מנכ"ל קבוצת כלכלית ירושלים אמר היום: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם כלל בפרט ועם המגזר המוסדי בכלל שבא לידי ביטוי במתן אשראי נוסף לחברות הקבוצה. מימון הנכס בפתח תקווה מצטרף לפעולות נוספות אשר ננקטות ע״י חברות הקבוצה וזאת בכדי להאריך את תקופת החוב הממוצעת יחד עם יצירת מקורות תזרימים נוספים אשר יסיעו להציג צמיחה ושיפור בתוצאותיהם הפיננסיות של חברות הקבוצה תוך שמירה על יציבות תזרימית. מתן ההלוואה היום הוא חלק מתהליך של השבחת נכסים אותו מבצעת הקבוצה אשר אמור להציף ערך לחברות הקבוצה".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות