מקור לדאגה? מדד האמפייר סטייט לייצור ממשיך לרדת בארה"ב

 | 
הפסדים, צילום: Getty images Israel
מדד האמפייר סטייט לייצור התפרסם היום (ב') בניו יורק והציג תמונה פסימית בנוגע לסקטור האמור בארה"ב. על פי המדד, הייצור נחלש במדינת ניו יורק בחודש אוקטובר באופן חד מהצפוי. המדד ירד ב-6.9 נקודות ומדובר בירידה הנמוכה ביותר שנרשמה במדד מאז חודש מאי האחרון. חשוב מכך, מדובר כבר במגמה כאשר זו החודש השלישי ברציפות בו המדד מציג קיטון בפעילות העסקית. 
מדד ההזמנות החדשות הציג ירידות גם הוא אך במדד זה נראה כי המגמה השלילית הולכת ופוחתת. מגזר הייצור הפך לאחרונה כמגזר החלש בכלכלת המדינה. דיווחי התעסוקה של החודשיים האחרונים הראו לדוגמא כמות אפסית של הגדלת המועסקים בסקטור, לעומת סקטור השירותים שממשיך להתרחב.
מדד הייצור התעשייתי הכללי עלה בחודש ספטמבר בשיעור של 0.1% (לעומת צפי של עלייה בשיעור של 0.2%). העלייה נרשמת לאחר שבחודש הקודם נרשמה ירידה בשיעור של 0.4%. 
ההסברים עד כה לירידה במומנטום הייצור היו התחזקות הדולר שמכביד על הייצוא והירידה במחיר הנפט. התייצבות מחיר הנוזל השחור גורמת לעלייה בייצור של סקטור הנפט. דו"ח בייקר יוז מהשבוע שעבר הראה עלייה בכמות האסדות המפיקות לכדי 432 אסדות - שיא מאז פברואר האחרון  כך שיש עוד תקווה לשינוי עוד השנה במומנטום הייצור. 
בנוסף, עלייה בביקוש המקומי יכולה לאושש את התחום. ביום שישי האחרון דו"ח הזמנות הקמעונאיות עלה בשיעור של 0.6%. מכירות מוצרי הליבה (בניכוי אנרגיה ומזון) עלו בחודש  הקודם 0.5%. נציין כי אותן מכירות ירדו בשיעור של 0.3% בחודש הקודם. המכירות בחודש האחרון בניכוי דלק ומכוניות עלו בשיעור של 0.3%. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה