הדיווח שמקפיץ כעת את השווקים, האם מדובר ב"פייק ניוז"?

לאחר השבוע הסוער, מדדי המניות רושמים כעת עליות חדות. במקביל, תשואות האג"חים הממשלתיות מזנקות. ברקע למהלך החד, דיווח ב"שפיגל" הגרמני על הסכמה של הממשלה להגדיל את הגירעון. דויטשה בנק מזנקת בתגובה
 | 
(5)
בניין הרייכסטאג, ברלין, צילום: istock
ברקע לנתוני המאקרו החלשים (שמאותתים כי הכלכלה הגדולה באירופה בדרך למיתון), והנפילה של סקטור הבנקאות, נראה כי ביומיים האחרונים עושים הכל במטרה לנסות לעצור את הסחף בשווקים. לאחר ש אמש טען בכיר ב- ECB ברקע למשבר הבנקאות המתפתח כי: "הבנק המרכזי באירופה צפוי להציג תוכנית תמריצים בספטמבר הקרוב שתעלה משמעותית על ציפיות המשקיעים" (לכתבה המלאה). עיתון ה"שפיגל" הגרמני מצליח להקפיץ כעת את השווקים עם דיווח על הסכמה להגדלת הגירעון הממשלתי בגרמניה. 
ע"פ הדיווח, הממשל הגרמני צפוי לאשר הגדלה של הגירעון הממשלתי בזמני שפל כלכלי. נציין כי בפועל, לא מדובר באירוע חדשותי שצריך להשפיע על השווקים. נזכיר כי ע"פ החוק הגרמני, הגירעון הממשלתי יכול לגדול בכל שנה ב-0.35% בסיטואציה בה הכלכלה צומחת, אך חוק זה מבוטל כאשר הכלכלה נכנסת למיתון. בפועל, אין כל חדש בדיווח היום של ה"שפיגל", וזה נראה כמו ניסיון של העיתון להשפיע על השווקים/מקבלי ההחלטות
עוד פרט מחשיד בנוגע לדיווח היום של העיתון הגרמני הוא הדיווח של העיתון לפי כשבוע כי הממשלה הגרמנית מתכננת להגדיל את החוב שלה ב-500 מיליון דולר לטובת תוכנית להגנה על הטבע - שוב דיווח על רצון של הממשלה הגרמנית לחרוג בתקציבה. הדיווח הופרך זמן קצר לאחר מכן.
למרות שאמינות הדיווח מוטלת בספק, הדיווח מצליח  לגרום לתנודה חדה בשווקים. תשואות האג"חים של גרמניה, שקבעו מוקדם יותר שפל היסטורי נוסף כאשר התשואה לטווח של 10 שנים ירדה למינוס 0.72%, עברו לעליות חדות. במקביל, תשואות האג"חים של ארה"ב מגיבות בזינוק גם הן.
תשואות האג"חים של גרמניה לתקופה של 10 שנים: קבעו שפל כל הזמנים מוקדם יותר היום. הדיווח עצר את הנפילות
עליית התשואות משפיעה באופן מיידי על סקטור הבנקאות שעמד במוקד העניינים בימים האחרונים. מניית דויטשה בנק (סימול:DB), מזנקת כעת ב-5.7% לאחר נפילה של 13% בימים האחרונים. במקביל, מניות הבנקים בארה"ב עולות עד 2.5%. 
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  עמית אתה הפייק היחידי באתר כן אתה , כבר כמה שנים שאתה
  ציון 17/08/2019 01:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טועה בענק , אכלת אותה בשורטים שלך על השוק , אנשים הפסידו כסף בגללך הגיע הזמן שתלך הביתה ותעשה שיעורי בית תשאיר את הכתיבה למי שבאמת מבין בוולסטריט
  סגור
 • 4.
  כתב נכבד
  אלון 16/08/2019 19:56
  הגב לתגובה זו
  9 1
  תגיד, מאיפה כל הפסימיות הזו שלך? יש נתוני מאקרו טובים בסך הכל ויש נתונים פחות טובים, אבל אתה כבר כמה חודשים תפסת קו פסימי וכל הכתבות שלך רק שליליות. לא יאמן שגם כאשר כבר יש חדשות טובות, אתה עוטף אותן בסימני שאלה ובפסימיות בלתי נגמרת.
  סגור
 • 3.
  אין קשר
  הנביא 16/08/2019 19:17
  הגב לתגובה זו
  3 1
  היה תיקון קל. יש עליה קלה בעקבות התיקון. אם תשימו לב- השוק מתנדנד למעלה ולמטה זמן רב (בטווח הקצר זה בחודש אחרון, וגם אם תסתכלו - זה קורה בשנתיים האחרונות) וכך פעם בהתאם יש רואי שחורות או מנבאיי נצורות. בסך הכל טכנית לפניי נקודת התנגדות ולפניי ניסיון פריצה למעלה.
  סגור
 • 2.
  כל כך חלשה ... שיטת הפייק ניוז והפסיכולוגיה החיובית ...
  מנהיגות עולמית 16/08/2019 19:12
  הגב לתגובה זו
  1 2
  הם רק אמצעי עזר - הם לא המטרה . ללא גורמי צמיחה אמתיים הכול נידון לכישלון ותוצאות קטסטרופליות !!!
  סגור
 • 1.
  כך הנפילה תהיה מכאיבה יותר !!! (ל"ת)
  ככל שימשיכן עם הבבלת 16/08/2019 19:03
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות