עכשיו זה רשמי: מנורה ממזגת את חברת קרנות הנאמנות שלה לתוך אלטשולר שחם

 |  (1)
גלעד אלטשולר, צילום: Bizportal
מיזוג נוסף בתעשייה הפיננסים בישראל. חברות קרנות הנאמנות של מנורה מבטחים מתמזגת אך תוך בית ההשקעות אלטשולר שחם. לאחר המיזוג יחזיק אלטשולר שחם ב-80% מהחברה ומנורה מבטחים ב-20% הנותרים. במסגרת המיזוג, אלטשולר שחם רוכשת גם את פעילות ניהול התיקים של מנורה מבטחים פיננסים ( בתמורה לסכום לא מהותי, כך לפי הדיווח). לאחר השלמת העסקאות, ניהול הנכסים האמורים יתנהל תחת המותג אלטשולר שחם. 
כבר לפני כמעט שבועיים דיווח Bizportal על המיזוג המסתמן. אלטשולר מנהלת קרנות נאמנות בהיקף של 16.5 מיליארד שקלים בעוד מנורה מנהלת קרנות נאמנות בהיקף של כ-8.1 מיליארד שקלים (כולל כ-900 מיליון שקלים בקרנות מחקות). בדיווח צוין כי עד השלמת ההסכם מתחייבים הצדדים לנקוט עוד מספר פעולות כאשר העיקרית היא  מכירה או פירוק של קרנות נאמנות מסוימות המנוהלות ע"י מנורה קרנות, ככל הנראה מדובר בקרנות המחקות, וזאת בהתאם להשקפה של אלטשולר שלא לנהל מוצרי מדדים (והנה תזכורת)
המיזוג יגדיל את היקף הנכסים של אלטשולר בתחום קרנות הנאמנות בכמעט 50%. בתחום ניהול התיקים ההשפעה היא קטנה יותר שכן אלטשולר מנהלים כיום תיקי לקוחות בהיקף של כ-16 מיליארד שקלים בעוד מנורה מנהלים תיקים בהיקף של כמיליארד שקלים בלבד. כלומר בית ההשקעות אלטשולר שחם שמנהל כיום כ-68 מיליארד שקלים ירשום גידול של קרוב ל-9 מיליארד שקלים בהיקף נכסיו לאחר העסקה. 
לאחר השלמת ההסכם, בבית ההשקעות של מנורה ישארו עם פעילות החיתום ועם החזקה של 60% בקרן ההשלמות 'אומגה' שפועל מנוהלת ע"י ניהול ההשקעות של חברת הביטוח (בראשות יוני טל). 
מדובר בחברת ביטוח שלישית שבוחרת בשנים האחרונות לצאת מתחום הפיננסים אחרי כלל ביטוח שפירקה את כלל פיננסים וביטוח ישיר שהחזיקה בישיר בית השקעות.
ארי קלמן, יו"ר מנורה מבטחים פיננסים: "אנו מברכים על שיתוף הפעולה ומיזוג חברות הקרנות והתיקים. השילוב בין מנורה מבטחים כקבוצת ביטוח ופיננסים מובילה לצד אלטשולר שחם כבית השקעות מוביל עם יכולות ניהול השקעות מוכחות, הנו שילוב מנצח עבור לקוחות הקרנות וניהול התיקים של מנורה מבטחים ואלטשולר שחם".
רן שחם, מנכ"ל משותף באלטשולר שחם: "אנחנו שמחים על השותפות עם מנורה מבטחים, גוף ותיק ומוערך בשוק וחושבים שמדובר במהלך שייטיב עם כלל הלקוחות. העסקה מהווה חיזוק והגדלה נוספת של הפעילות וממשיכה את התרחבותנו בשנים האחרונות הן בהיקף הנכסים המנוהלים והן בתחומי הפעילות. אנו בטוחים שלקוחות מנורה ייהנו מניהול ההשקעות של אלטשולר שחם בשנים הקרובות." 
את אלטשולר שחם ייצגו בעסקה עו״ד אורן שנקר וליאם אקשטיין ממשרד שנקר לקס עורכי דין. את מנורה מבטחים ייצגו עו"ד אילנית לנדסמן, נטע דורפמן וארז אבו ממשרד הרצוג פוקס נאמן ושות'.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מיזוג מנורה אלטשולר
  משתמש 28/12/2016 09:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עסקה מצוינת למנורה
  סגור