ליברמן על מתווה הגז: "לא נפתור בעיות קואליציוניות על חשבוננו"

בהצבעת חוק ההשעיה לקואליציה אין רוב; ליברמן הודיע כי לא יתמוך בחוק - וקשה שלא לקשר זאת להצבעות עתידיות
 |  (7)
אביגדור ליברמן, צילום: בוצ'צ'ו
יום לאחר ביטולו של מתווה הגז על ידי בג"ץ, גורמים רבים במערכת הפוליטית והכלכלית מנסים להעריך האם הממשלה, בהרכבה הנוכחי, תוכל למצוא דרך להעביר את חוק היציבות (שאותו פסל בג"ץ - ומכאן את המתווה כולו), למרות מספרם המועט של חברי הקואליציה - 61 בלבד, כששני השרים כץ וגלנט כלל לא יוכלו להצביע בשל ניגוד עניינים.
באופן מיידי עולים ח"כ אביגדור ליברמן, ומפלגתו 'ישראל ביתנו' כאופציה לתמיכה בקואליציה (או אפילו דרך הצטרפות עתידית לממשלה), אך כבר היום קיבלנו מעין 'פרומו' לאפשרות של תמיכת ישראל ביתנו בקואליציה, עת מציג ליברמן את דעתו על ראש הממשלה, אותו הוא תוקף במילים חריפות:
"שלא יהיו אשליות", אמר היום ליברמן, "אנחנו לא הולכים לפתור בעיות קואליציוניות על חשבוננו.  ראש ממשלה שלא יודע לשלוט ולקבל החלטות, ולא יודע להכריח את החברים שלו להצביע... שלא יצפה שנציל אותו".
אמנם ליברמן וישראל ביתנו כבר הודיעו בעבר כי הם תומכים עקרונית במתווה הגז, אך ניתן להבין כי העזרה לו זקוקה נתניהו לא תבוא מכיוון זה: "נתניהו הסתמך על הקואליציה שלו במתווה הגז, וזה לא עובר בגלל הפלונטרים שלו ולא בגלל האופוזיציה. שיידע לנהל קואליציה לפני שהוא בא אלינו בטענות. אנחנו פשוט לא נתמוך". מעבר לכך, ליברמן הציע לראש הממשלה "לשים את המפתחות וללכת הביתה".
על רקע חוק ההשעיה שיועלה היום להצבעה בכנסת, התראיין ח"כ ליברמן, בתכניתו של מנדי ריזל ברדיו FM101.5 ותקף את נתניהו: "ראש הממשלה ראוי לפרס נובל לשרלטנות פוליטית על החוק הזה (חוק ההשעיה). הרי ראש הממשלה, בחוק הזה, מגן על אותם מחבלים שיושבים בכנסת ישראל. הרי רה"מ יודע ראשון שמעולם לא יהיו 90 חברי כנסת שהצביעו בעד השעיה של חבר כנסת אחר. לכן, רוה"מ עושה פה הטעיה. משקר לציבור מצד אחד, ומצד שני נותן הוראה להפיל חוקים שלנו".
נזכיר כי חוק ההשעיה נועד במקור לאפשר לכנסת להשעות חברי כנסת בשל התנגות שאינה הולמת, כשביקורם של שלושת חבר הכנסת הערבים: זועבי, זחאלקה וגטאס היו אלו שגרמו להעלאת החוק להצבעה, לאחר שנפגשו עם משפחות המחבלים במזרח ירושלים בשיא גל הטרור.
לפי שעה, שני ח"כים מהליכוד הודיעו כי לא יצטרפו לקואליציה בהצעה, כך שמאזן הקולות עומד על תיקו 59-59. אם מי מהפוליטיקאים בנה על עזרתה של סיעת ישראל ביתנו בנושא שכה קרוב לליבה - הוא מתבדה היום.
בדינמיקה הנוכחית, לא מופרך יהיה להסיק כי גם בנושא מתווה הגז, נושא שהרבה פחות 'מאפיין' את ישראל ביתנו כמו השעיית ח"כים ערבים  - ליברמן לא יבוא לעזרת ראש הממשלה.
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  בבחירות הבאות אני בוחר לברמן אני לא מאמין שאני אומר (ל"ת)
  עוז 29/03/2016 09:15
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 3.
  ביזפורטל=שמאל
  עוזי 28/03/2016 16:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האתר יודע להכפיש את הצד הימין במפה הפוליטית....כל "אחד" שנגד הממשלה הזו. מעלים אותו מייד לכותרות...
  סגור
 • 2.
  ליברמן צודק..... אבל הוא בעצמו לא סחורה גדולה ....
  יניב 28/03/2016 16:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פעם היו חברים... קרובים ... שותפים ... אבל .. היום .... ליברמן כבר יודע את האמת .... וגם נתניהו .... עם עובדות לא מתווכחים ...
  סגור
 • 1.
  לא מצליח להבין את ח"כ ליברמן
  blond101 28/03/2016 15:15
  הגב לתגובה זו
  4 0
  למרות שאני מנסה. כמה לדעתו צריך מצביעים כדי להכניס את חוק ההשעיה לתוקף,אם 90 לא יושג אף פעם?80,70,60? אצלי משתרש הרושם שאצל ליברמן יותר חשוב להזיק לנתניהו גם אם העם ישלם את המחיר.
  סגור
 • פלצניו
  אוטו 28/03/2016 15:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ןאת ביביניהו אתה מבין משקר לכל העולם שני מדינןת לשני העמים
  סגור
 • לפי דעתי יש לו גידול במוח אחרת אין הסבר אחר (ל"ת)
  משה ראשל"צ 28/03/2016 15:50
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • זה ברור השינאה והקינאה מעבירהאותו על דעתו
  אורי 28/03/2016 15:32
  הגב לתגובה זו
  4 0
  זהו פרצפו האמיתי טיפשים אלה שהצביעו לו ויצבעו לו בעתיד ניצל בנס ממשפט חבריו עומדים למשפט על המעשר שגנבו והוא כרגיל כלום
  סגור