נטפליקס עלתה ב-2.4% לאחר פרסום הדו"חות

ענקית הסטרימינג מאכזבת במספר המשתמשים החדשים בארה"ב, אך מחפה על זה בגדול בשאר השווקים. הכנסות החברה הסתכמו ב-5.25 מיליארד דולר, גידול של 31% ביחס לרבעון המקביל אשתקד
|
בית הנייר בנטפליקס, יח"צ/ צילום מסך

ענקית הסטרימינג נטפליקס (סימול:NFLX) נסגרה בעליות של 2.4% וזאת, לאחר שעלתה בקרוב ל-8% בתחילת בתחילת המסחר. ברקע לתנודתיות, החברה פרסמה אמש את תוצאותיה לרבעון האחרון. החברה הצליחה להכות את התחזית, בפרט בסעיף המנויים החדשים, אך פרסמה במקביל תחזית פושרת להמשך.

החברה מדווחת על הכנסות של 5.24 מיליארד דולר ברבעון האחרון, נמוך במעט מהצפי המוקדם שעמד על הכנסות של 5.25 מיליארד דולר. מדובר בגידול של כ-31% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

בשורה התחתונה, החברה רושמת רווח נקי של 665 מיליון דולר או 1.47 דולרים למניה, עומת רווח של 403 מיליון דולר או 0.89 דולרים למניה ברבעון המקביל אשתקד.

בסעיף המנויים, החברה מציגה תוצאות מעורבות: בארה"ב הוסיפה החברה כ-517 אלף משתמשים חדשים, נמוך משמעותית מהצפי שעמד על הצטרפות של 802 אלף משתמשים. מתחילת השנה מספר המצטרפים החדשים בארה"ב עומד על 2.1 מיליון, לעומת נתון של 4.1 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד. בחברה מסבירים את הנתונים החלשים בהעלאת מחירי השירות שהתבצע מוקדם יותר השנה.

לעומת זאת, החברה הוסיפה כ-6.26 מיליון משתמשים חדשים בשווקים העולמיים, מעל הצפי שעמד על תוספת של 6.08 מיליון בלבד. מדובר בעלייה של 23% ביחס לקצב ההצטרפות בתקופה המקבילה אשתקד.

תזרים המזומנים של החברה ממשיך להיות שלילי לנוכח השקעת החברה על תוכן, כאשר הוא הסתכם ברבעון האחרון ב-502 מיליון דולר. ברבעון המקביל אשתקד רשמה החברה תזרים שלילי של 690 מיליון דולר.

החברה מספקת תחזית פושרת לרבעון הקרוב: החברה צופה כי הכנסותיה יסתכמו ב-5.4 מיליארד דולר, עלייה של 30% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, כאשר הרווח הנקי יעמוד על 232 מיליון דולר או 0.5 דולר למניה. בנוסף החברה צופ תוספת של 7.6 מיליון מנויים חדשים, לעומת 8.8 מיליון מנויים ברבעון המקביל אשתקד. 

מספר המצטרפים לשירותי החברה, והצפי שלה לרבעון הקרוב. מתוך הדו"חות הערב


החל מהרבעון הבא צפויה לנטפליקס עבודה קשה עוד יותר - לעמוד בתחרות מצד דיסני (סימול:DIS)  ואפל (סימול:AAPL). נציין כי מאז יולי האחרון איבדה מניית החברה כ-25.6% מערכה ברקע לחששות מהגידול בתחרות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות