צפי לשבוע מרתק בניו יורק - עם כל כך הרבה עניין, פייסבוק תגנוב את ההצגה?

אז מה צפוי? דיווחים כספיים - צפויים, נתוני מאקרו חשובים - צפויים, חדשות ונתונים מאירופה - צפויים, תגובות לסיכוני הבנקים - צפויות, חדשות מה'פד' - צפויות, ההנפקה המעניינת של השנה - צפויה גם צפויה
 | 
(8)
כתוב על ה'וול':
אולי זה לא יהיה, ברוח הדברים כמובן, האירוע החשוב ביותר שיהיה בשבוע הבא (בהנחה שזה באמת יקרה), אבל זה בהחלט יהיה האירוע המדובר ביותר שיהיה בשבוע הבא; אנחנו מדברים כמובן על ההנפקה הראשונה לציבור של פייסבוק (יום ו' הבא).

אך עד ההנפקה של פייסבוק יש לנו אירועים מעניינים, יומן גדוש בהם.

אירופה צפויה להשאיר את המשקיעים קופצניים ודרוכים, כאשר תוצאות לא משביעות רצון, בלשון המעטה, התקבלו ממערכת הבחירות היוונית. גם הנשיא הצרפתי הנבחר, פרנסואה הולנד, צפוי להערים קשיים על תוכניות גוש האירו בדבר משטר צנע שצפוי להיות מונהג בגוש.

"עם המספרים המאכזבים מסין, והאטה בקצב הגידול של שוק העבודה האמריקני, שיעור תוצר גולמי לנפש נמוך מאוד באירופה עלול לגרום לחששות רציניים לגבי שיעור הצמיחה העולמי", אמרה לוול סטריט ג'ורנל מארי ניקולה, אסטרטגית מט"ח בבנק BNP פאריבס.

"צפו לעוד תנודתיות. אנחנו עדיין רואים את הסטייה וההתרחקות מסיכון טבעי. אנו מצפים כי כל מקור לחדשות רעות יצית 'מכירה נרחבת', אבל אנחנו עדיין לא ב'אזור הדמדומים'", אמר לרשת MSN עומאר אגילאר, מנהל השקעות ראשי בפירמת צ'רלס שוואב.

החדשות המרכזיות של השבוע האחרון בדבר ההפסד של JP מורגן צפוי לגרום לתנודתיות מחודשת במניות הסקטור הפיננסי בוול סטריט. ביום ו' נפל מדד הבנקים (KBW) ב-1.2%.

אנחנו צפויים לשמוע השבוע גם מהפדרל ריזרב, כאשר ביום ד' ישחרר הבנק המרכזי האמריקני את דיוניו מהדקות האחרונות של וועידת השוק הפתוח שלו, שהתקיימה בסוף אפריל. חדשות בדבר 'עזרה נוספת' לשווקים עלולות לצאת.

יומן המאקרו השבועי

ביום ב' לא צפויים להתפרסם נתוני מאקרו מהותיים.

ביום ג' טרם פתיחת המסחר צפויים להתפרסם נתון מדד המחירים לצרכן, מדד המכירות הקמעונאיות וסקר מדד הפעילות היצרנית של ניו יורק. לאחר פתיחת המסחר צפויים להתפרסם נתון המלאים העסקיים ונתון מדד מחירי הדיור.

עוד ביום ג', יגיעו חדשות מעניינות מאירופה דווקא, כאשר מדינות רבות באיחוד יפרסמו את נתון התוצר הלאומי הגולמי שלהן. ביניהן איטליה, גרמניה, צרפת וממוצע גוש האירו.

ביום ד' טרם פתיחת המסחר צפוי להתפרסם נתון התחלות הבנייה החדשות. כ-45 דקות אחריו יתפרסם נתון הייצור התעשייתי החודשי.

ביום ה' טרם פתיחת המסחר צפוי להתפרסם נתון מספר תביעות האבטלה החדשות השבועי, ולאחריו צפוי להתפרסם סקר מדד הנוחות הצרכנית של בלומברג. עם פתיחת המסחר צפוי להתפרסם הסקר של אזור פילדלפיה ומדד האינדיקטורים המובילים במשק.

ביום ו' לא צפויים להתפרסם נתוני מאקרו מהותיים.

מניות זרות במרכז

השבוע צפויה להסתיים עונת הדוחות בוול סטריט, כאשר עד לפתיחת השבוע הנוכחי, מעל 90% מהחברות במדד S&P500 כבר דיווחו על תוצאותיהן לרבעון הראשון של 2012.

מניות ג'יי.פי.מורגן עלולות להמשיך ולרכז עניין, זאת לאחר שבשבוע שעבר גילתה החברה על הפסד של 2 מיליארד דולרים. ההפסד שנוצר במחלקה הלונדונית של החברה יצר גלים בוול סטריט, וחברת פיץ' כבר הורידה את דירוג האשראי של הבנק בעקבות המקרה. הרשות לני"ע האמריקנית הודיעה כי הרגולטורים בארה"ב כבר החלו בחקרית הנושא.

מניות חברת ציז'ספייק עלולות להיסחר בעירנות בתחילת שבוע המסחר בניו יורק, לאחר שעם הנעילה ביום ו', פרסמה החברה כי היא לקחה על עצמה הלוואה חדשה בסך 3 מיליארד דולרים מבנק גולדמן זאקס. ההלוואה נועדה על מנת לצאת ממצב הנזילות הלחוץ בו שרתה חברת הענק של חיפושי הגז הטבעי.

חברת גרופון עשויה לרכז עניין השבוע, לאחר שחברת הצמיחה הזו תפרסם את תוצאותיה ל-Q1 השנה ביום ב' הקרוב.

ביום ג' יפרסמו את דוחותיהם חברות ג'יי.סי.פני, הום דיפוט וסאקס.

ביום ד' יפרסמו את דוחותיהם חברות טארגט, סטייפלס ואברקומבי&פיץ'.

ביום ה' יפרסמו את דוחותיהם חברות וול מארט, סירס וסיילס-פורס.


מניות ישראליות במרכז

מניות חברת פלוריסטם עלו בפתיחת השבוע בתל אביב, והמניה צפויה לעמוד במרכז השבוע, זאת לאחר שבית ההשקעות Five Star Equities שסוקר את ענף הביומד רואה בחברה כיעד לרכישה. פלוריסטם צדה את עיני הסוקרים הבינלאומיים לאחר שטיפול שלה הציל את חייה של בת 7 בשבוע שעבר.

מניות חברת סלקום עלולות להיסחר בעניין בשבוע הקרוב בוול סטריט, זאת לאחר שחברת הסלולר צפויה לפרסם את תוצאותיה לרבעון הראשון ביום ג' השבוע.

מניות חברת אלווריון יהיו במרכז ביום ד', לאחר שהחברה צפויה לפרסם באותו יום את דוחותיה הכספיים.

מניות חברת טאואר ירכזו עניין ביום ה', כאשר המשקיעים יחכו לפרסום תוצאותיה לרבעון הראשון. טאואר צפויה להציג עלייה של כ-40% במכירות החברה, זאת לאור הציפיות שהיא נתנה בפתיחת השנה.

הנפקתה הראשונה לציבור (IPO) של פייסבוק

ביום ו' צפויה חברת פייסבוק להנפיק לראשונה את מניותיה למסחר בבורסות וול סטריט, תחת הסימול FB. החברה צפויה למכור כ-180 מיליון מניות רגילות מסוג A (ללא זכויות הצבעה בהחלטות החברה), בטווח מחירים שבין 28-35 דולרים.
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  כל הדוחות הכספיים זה בלוף
  לא שווה כלום 13/05/2012 18:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק גרפים... אפשר באמת לראות מגמות, שינויים, רמות תמיכה - לא ככה?
  סגור
 • 7.
  אחד השבועות המעניינים בשנה
  אשכנזי 13/05/2012 18:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סוף סוף נראה את צוקרברג בחליפה? או שגם לטקס בוול סטריט הוא יבוא עם קפוצ' ון שחור?
  סגור
 • 6.
  יאללה תדליקו אותי
  בר 13/05/2012 18:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני רוצה לראות קצת שוורים, נמאס מהשורטיסטים ומהדובים השמנים
  סגור
 • 5.
  חכו חכו לי, עוזב את פולג לטובת פאלו אלטו (ל"ת)
  יצחק תשובה 13/05/2012 18:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  סקירה טובה, אף אחד לא כותב בפירוט חוץ מביזפור (ל"ת)
  אביעד 13/05/2012 18:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  והסוסים בורחים - נגמרה עונת הדיווחים -
  השער פתוח 13/05/2012 18:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אפשר להתחיל לצפות למפלות
  סגור
 • 2.
  קדימה פוטומדקס - מחכים לראות מה את שווה (ל"ת)
  הזדמנות 13/05/2012 18:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  יאללה פייסבוק כנסי כבר לבורסות (ל"ת)
  אריאל 13/05/2012 18:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור