המילה האחרונה טרם נאמרה

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את הצמיד שקל / דולר וכיוונו העתידי
 | 
אייל גורביץ
למרות שצמד זה אינו בין הסחירים, בסופו של דבר מדובר בצמד משמעותי. בסקירה האחרונה הערכתי שכיוונו של הדולר מעלה. הדינאמיקה של הימים האחרונים רק מחזקת את הערכותי ואני רואה לנכון לסקור את הדולר שנית.

המגמה המשנית

בגרף השבועי אפשר לראות את המרכיבים הבאים:

1. המגמה המשנית היא מגמת עלייה ברורה. זאת לאחר תקופה בה דשדוש הדולר נע בטווח של 3.36-3.5474 ש' לדולר.

2. אפשר לראות את סידורם העולה של הממוצעים הנעים התומך במבנה המחירים החיובי.

3. הנסיגה המשמעותית האחרונה, ברמת הנר השבועי, נותרה מעל לרמת 3.73 ש' לדולר. רמת התנגדות נשברת מעלה, הופכת לשמש כתמיכה וכך מעלה את הסבירות לגל עליות נוסף.

4. העובדה שהמטבע האמריקני קבע שיא חדש, גבוה מקודמו, רק מחזקת את העובדה שכיוונו הכללי ימשיך להיות מעלה והרמה שנקבעה אתמול אינה בבחינת השיא האחרון. כל ירידה תתברר עד מהרה כתיקון טכני.

5. כעת יש לשים לב היטב לרמת ההתנגדות 3.90 ש' לדולר. מדובר ברמת התנגדות משמעותית שהסיכוי לחצייתה מעלה בפעם הראשונה אינו גבוה.המגמה המינורית

בגרף היומי אפשר לראות את המרכיבים הבאים:

1. לפני מספר ימים, לאחר התיקון הטכני, חצה הדולר מעלה את הממוצע הנע ל-5 ימי מסחר. משמעותה של חצייה זו הייתה חידוש מגמת העלייה לאחר התיקון אך לא היה בה די.

3. האירוע של אתמול משמעותי יותר שכן כיוונו של הממוצע הנע עבר שינוי וכעת הוא מצביע מעלה. המשמעות היא התעצמותה של מגמת העלייה וסבירות גבוהה שבימים הקרובים יכבוש הדולר שיא חדש.

4. יחד עם זאת שבר הדולר את רמת ההתנגדות המינורית 3.81 ש' לדולר וכפי שאפשר לראות עשה בה שימוש כרמת תמיכה. המשמעות היא שכיוונו צפוי להמשיך להיות מעלה.לאתר בית הספר : www.eyalg.co.il

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה