גראבהאב: "הדיווחים בשבוע האחרון לא נכונים", המניה איבדה 6%

מניית חברת משלוחי המזון התרסקה באוקטובר האחרון ב-45% באוקטובר האחרון בעקבות דו"חות חלשים, אך תיקנה את כל הירידות מאז. כעת מניה יורדת לאחר שהחברה טוענת כי היא לא מתכוונת להימכר
|
אוכל, צילום: שאטרסטוק

מניית חברת משלוחי המזון גראבהאב Grubhub (סימול:GRUB) בלטה עם ירידות של 6% לשווי שוק של 5 מיליארד דולר. 

ברקע לירידות  האחרונות, החברה טוענת כי הדיווחים בשבוע האחרון על כוונתה להימכר לאחת מחברות הקמעונאות הגדולות כמו וול מארט (סימול:WMT) או קרוגר (סימול:KR) אינם נכונים. נציין כי מניית החברה זינקה ביום רביעי האחרון ב-14% בעקבות דיווחים אלו. 

"אמנם המדיניות שלנו אינה להגיב על השמועות, אך בהתחשב בספקולציות התקשורתיות הניכרות שהופיעו בימים האחרונים, הרגשנו שחשוב להבהיר כי אין באופן חד משמעי שום תהליך כרגע שיוביל למכירת החברה ואין גם שום תוכניות מסוג זה לעתיד", נטען בהודעת החברה. בחברה מציינים כי "תמיד התייעצנו עם יועצים בנוגע למגוון רחב של סוגיות, כולל הזדמנויות רכישה אפשריות. זה לא השתנה".

שנה לא פשוטה עוברת על החברה. באוקטובר האחרון התרסקה מניית החברה ב-45% בתוך יום אחד בלבד ברקע לדו"חות חלשים במיוחד. הכנסות החברה הסתכמו ברבעון האחרון ב-325 מיליון דולר, נתון אמנם היה גבוה ב-36% ביחס להכנסות ברבעון המקביל אשתקד, אך נתון הנמוך מהתחזיות המוקדמות בשוק שעמדו על הכנסות של 330 מיליון דולר.

בשורה התחתונה, החברה רשמה רווח נקי של 1.25 מיליון דולר או 0.01 דולר למניה, ירידה של 96% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. הרווח המתואם הסתכם ב-24.9 מיליון דולר, ירידה של 46% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. מספר המשתמשים הפעילים של הרשת עמד בסוף הרבעון האחרון  על 20.3 מיליון איש, גידול של 30% בחישוב שנתי, אך נציין כי מדובר בקצב הגידול הנמוך ביותר ב-14 הרבעונים האחרונים. 

עם זאת, מניית החברה עלתה בחודשים האחרונים בקרוב ל-80% וסגרה את ה"גאפ" שנוצר בעקבות הדו"חות האחרונים, כאשר הדיווחים האחרונים היה "הטריגר" לסיום המהלך. למרות זאת, העליות בחודשים האחרונים, מניית החברה נסחרת כעת במחיר הנמוך ביותר מ-66% מהשיא שנקבע בספטמבר 2018. 

הדו"חות הבאים של החברה צפויים להתפרסם ב-6 בפברואר, כאשר בשוק מצפים שהחברה תרשום הכנסות של 325 מיליון דולר, נתון המייצג עלייה של 13.2% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, החברה צפויה לרשום הפסד של 0.04 דולר למניה.  

גרף מניית החברה בשנתיים האחרונות:

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות