מדד המעו"ף - מתלבט לגבי המשך הדרך

היכולת של מדד המעו"ף להתמודד עם רמת 800 הנקודות תקבע את כיוון השוק בטווח הקרוב
|
אייל גורביץ'

לפני ימים מספר, בהערכה מחודשת, ומיד לאחר מכן, בראיון המצולם בנערך במסגרת BizportalTV באתר ביזפורטל, הערכתי שהראלי שהזניק את מדד המעו"ף מרמת 600 הנקודות לערך ועד לרמת 800 הנקודות, קצהו התחתון של היעד, עומד בסכנת שבירה. עד לנקודת הזמן הנוכחית, הערכה זו אינה קורמת עור וגידים, למעט העובדה ולפיה מדד המעו"ף נמוך מרמת 800 הנקודות המשמשת כרמת התנגדות קריטית. אותו כנ"ל גם בשוקי חו"ל. אין הדבר מעיד שהשווקים עומדים בפני זינוק משולח רסן מעלה אלא שבתקופה הקרובה יש לשים לב היטב לרמות ההתנגדות בהן אנקוב.בסקירה הנוכחית אתקוף את התנהלות השוק מן הזווית קצרת הטווח במטרה לנסות ולהעריך האם מגמת העלייה צפויה להישמר ואם כן מה התנאים לכך.

במהלך היום אהיה זמין לשאלות הקוראים באתר דרך הטוקבקים שבתחתית הכתבה. אשתדל לענות לכל שאלה שהיא בכובד ראש וברצינות הראויה.

בטווח הקצר

אירועי השבוע האחרון הדגישו היטב את חשיבותה של רמת 800 הנקודות כרמת התנגדות. מיד עם ההגעה לשם התרחשו מספר גורמים שאיימו לחסל את גל העליות האחרון ולשלוח את מדד המעו"ף לתיקון משמעותי. ואלה הם:

1. לראשונה מאז תחילת גל העליות אנו עדים לשלושה נרות אדומים מלאי גוף הנוטים להופיע בסיומן של מגמות עלייה. הימים חמישי וראשון ייצרו תבנית היפוך.

2. לראשונה מאז תחילת גל העליות, אפשר לראות את מדד החפיפה סטייה המוצג בתחתית הגרף, מבצע חצייה מטה. חצייה זו מתרחשת בעיתות של היפוכי מגמה.

3. בגרף היומי במדד המעו"ף אפשר לראות ברורות ש"פער המחירים" שנפתח ב-12 לאפריל נסגר אתמול מטה. היה זה הפער הראשון והיחידי שנסגר במסגרת מהלך העליות האחרון.

שלושת המרכיבים הללו, יחד עם ההתנגדות שמתקבלת ברמת 800 הנקודות מעמידים את מהלך העליות בסכנה ומחייבים תשומת לב יתרה.

למה לשים לב

בטווח הזמן הקרוב יש לשים לב היטב לשתי רמות קריטיות שיקבעו את כיוונו של מדד המעו"ף לטווח הזמן הקצר :

1. רמת 800 הנקודות המשמשת כרמת התנגדות. רמה זו אינה פשוטה למעבר אך חציה שלה מעלה תשחרר את מדד המעו"ף מלחץ כבד של מוכרים ותסייע להמשך מגמת העלייה. יש לשים לב שפריצתה של רמה זו מתבצעת בליווי מחזור גבוה

2. רמת 745 הנקודות הוכיחה בשבוע שחלף את איכותה כרמת תמיכה. כל עוד תחזיק רמה זו מעמד בטווח הקרוב יוותרו סיכוייו של מדד המעו"ף לעלות גבוהים. שבירתה מטה, תעיד על יציאתו לדרך של גל ירידות.

סיכום

מדד המעו"ף מתלבט לגבי המשך הדרך. הראייה של השוק במצוי במגמת עלייה חד משמעית בשלב זה, מתעלמת לחלוטין מרמת 800 הנקודות המשמשת כרמת התנגדות ומשלל סימני החולשה שצצו בשבוע האחרון.* אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

* הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות