אסיה סגרה במגמה מעורבת: האנג סנג הוסיף 0.5%

מניות הכריה והנפט נחתכו לאור הירידות האחרונות במחירי המתכות והנפט. מדד בומביי עלה 1.39%, הניפטי עלה 1.65%. בדרום קוריאה, הקוספי הוסיף 0.49%
|
אסיה סגרה במגמה מעורבת: האנג סנג הוסיף 0.5%

המניות האסיאתיות סגרו את היום במגמה מעורבת, כאשר בפעם הראשונה בארבעת הימים האחרונים נרשמו עליות בהונג קונג, אחרי שהוצאות הצרכנים טיפסו באופן מפתיע ביפן, וכנראה שהמשקיעים ראו בירידות כהזדמנות קנייה.

היום היה שייך לחברות הפיננסים באסיה, כאשר חברת Aiful, המלווה הגדולה ביפן, רשמה את העלייה הראשונה שלה בחמשת הימים האחרונים. חברת Australia & New Zealand Banking Group , השלישית בגודלה באוסטרליה, חזרה משפל של 3 חודשים, בזמן שבנק HDFC , השלישי בגודלו בהודו, קטע רצף של 6 ימי ירידות.

חברת PetroChina , חברת הנפט הגדולה בעולם לפי , ירדה לשפל של 5 ימים אחרי שמחירי הנפט והמתכות ירדו בעקבות ספקולציות על האטה בצמיחה הכלכלית דבר שיפגע בביקוש לחומרי יסוד. חברת Mitsubishi ,החברה הציבורית הגדולה ביותר ביפן, צנחה לשפל של חודשיים. כזכור, הנפט זינק לשיא בשבוע שעבר.

בהונג קונג - מדד האנג סנג עלה 0.5% לאחר שירד לשפל של 1.79%, מדד הניקיי סיים בירידה של 0.46%, מדד שנחאי שעלה לאורך מרבית שעות המסחר עבר גם הוא לירידות ואיבד בסוף היום 0.57%, מנגד, הקוספי הדרום קוריאני עלה ב-0.49%

בסין, נתונים חדשים שפורסמו הצביעו על כך שהאינפלציה הסינית תופסת תאוצה ונמצאת כעת בשיא של 10 שנים. עיקר החששות כעת הם להעלאת נוספת של הבנק המרכזי בסין שמעוניין לצנן את הכלכלה ולצמצם את לקיחת ההלוואות.

בין מניות חברות הנפט מסתמנת מגמה שלילית לאור ירידה של מחיר החבית לרמה של 93.3 דולר. מניות פטרו-צ'יינה (PetroChina) מפיקת הנפט הסינית איבדו 0.8%, מניות Cnooc ירדו 4.9%, Mitsubishi Corp חברת המסחר הגדולה ביפן מאבדת 2.8%.

סקטור המתכות איבד גובה ברקע לירידות במחירי הסחורות. בבורסת המתכות בלונדון נרשמת ירידה של 1.4% לממוצע של 6 המתכות העיקריות. הנחושת משילה 1.1%, הניקל יורד 0.4%, והאבץ נחתך ב-3.5%.

מניות חברת הכריה הגדולה בעולם - BHP השילה 0.6%, Nippon Mining יצרנית הנחושת היפנית מאבדת 5.7% ו-PT International יצרנית הניקל האינדונזית נחתכת ב-6.1%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות