אחרי ההתנתקות מאיביי, פייפאל תרכוש את איידן?

בלאומי סבורים שקיימת אפשרות ממשית שהרכישה תתבצע בשנה הקרובה ומותירים 'קניה' למניית החברה
|
(2)
eBay, צילום: Istock
אם אתה לא יכול להתחרות בה, תרכוש אותה. כך לפחות מאמינים בלאומי שתנהג פייפאל לאחר שאיביי החליטה לסיים את שיתוף הפעולה בין השתיים ולעבור למתחרתה של פייפאל, איידן ההולנדית. (לכתבה המלאה)
איידן, אשר בסיסה באמסטרדם, כבר משתפת פעולה עם ענקיות טכנולוגיה כגון אובר ונטפליקס ומנהלת מעל 200 צורות תשלום ביותר מ-150 מטבעות. איביי תעבור להשתמש בשירותיה של איידן בהדרגה מאוחר יותר השנה, כאשר לפי התחזיות של איביי, כלל לקוחותיה בעולם צפויים להשתמש בשירות עד שנת 2021.
שמוליק קרפף, אנליסט מניות חו"ל במערך ייעוץ בהשקעות בבנק לאומי: "אנו סבורים כי קיימת אפשרות ממשית לכך שפייפאל תרכוש את Adyen בשנה הקרובה . זו הסיבה העיקרית לכך שפייפאל לא הנמיכה תחזיות רווח לשנה הקרובה, וזאת למרות ירידה מסוימת חזויה בהכנסות שלה מהפלטפורמה של איביי בשל אובדן הבלעדיות איתה".
עוד מוסיף קרפף כי "למרות התוצאות הכספיות היפות ברבעון הרביעי, רשמה מניית PayPal  ירידות חדות אמש של 11% בשעות שלאחר המסחר, וזאת בעקבות הודעתה של חברת eBay על הפסקת שיתוף הפעולה הבלעדי עם חברת PayPal. בפרט, כיום PayPal משמשת כברירת המחדל בתחום סליקת התשלומים בפלטפורמה של eBay. בעקבות ההודעה, רוכשים עדיין יוכלו לשמש באמצעות כפתור ה-"Chechout" של PayPal עד לשנת 2023, אך הוא לא יהווה אמצעי תשלום כברירת מחדל, ואת מקומו תחליף חברת סליקת התשלומים ההולנדית Adyen (פרטית)".
" מטבע הדברים, זוהי לא בשורה משמחת עבור משקיעי PayPal. עם זאת, חשוב מספר נקודות. היקף סליקת התשלומים מ-eBay היוותה כ-13% בלבד מסך היקף התשלומים שסלקה PayPal ברבעון האחרון. זהו אמנם שיעור לא מבוטל, אך הוא במגמת ירידה בהשוואה ל-16% שהיווה פלח התשלומים מ- eBay בשנה שעברה .PayPal הותירה את התחזית לשנת 2018 על כנה וזאת למרות ההודעה של eBay, דבר שמעיד על כך שהחברה צופה מקורות הכנסה חלופיים ל- eBay".
"עוצמת המותג של PayPal כאמצעי תשלום אמין ומהיר בקרב צרכנים הוא בולט מאוד. משכך, אנו צופים שהחלפתה של PayPal  בחברה אחרת עלולה לפגוע בעיקר ב- eBay.
אנו ממשיכים להעניק המלצת "קנייה" למניית PayPal בשל פוטנציאל הצמיחה המרשים הקיים בתחום התשלומים המקוונים בעולם, בשל יכולת ייצור המזומנים המרשימה של החברה, וכן בשל ההנהלה האיכותית של החברה".
ענקית התשלומים המקוונים פייפאל דיווחה על תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי והציגה הכנסות ורווח נקי מתואם למניה (Non GAAP) של 3.71 מיליארד דולר ו-55 סנט בהתאמה, המהווים עלייה של 24% ושל 30%, בהתאמה, ביחס לרבעון המקביל אשתקד. בכך, עקפה החברה את תחזיות האנליסטים לרווח נקי למניה של 52 סנט בלבד. עבור שנת 2017 כולה, רשמה החברה הכנסות של 13.06 מיליארד דולר, ורווח נקי של 1.9 דולר למניה, המהווים עלייה מרשימה של 20% ושל 27%, בהתאמה, ביחס לשנת 2016.
הצמיחה בשורת ההכנסות ובשורת הרווח של PayPal התבססה על גידול בנפח העסקאות וכן במספר המשתמשים בשירותיה של החברה. לשם המחשה, סך התשלומים המקוונים (Total Payment value) שבוצעו במהלך שנת 2017 באמצעות פלטפורמת החברה עמדו על 451 מיליארד דולר - זינוק של 27% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. העסקאות בוצעו מ-227 מיליון חשבונות של משתמשים פעילים של החברה, עלייה של 15% בהשוואה לשנת 2016.
במהלך שנת 2017 ייצרה PayPal תזרים מזומנים מפעילות בסך 2.5 מיליארד דולר ותזרים מזומנים חופשי (FCF) בסך 1.9 מיליון דולר, זאת כאשר הכנסות החברה צומחות בשיעור כמעט כפול מקצב הצמיחה של תחום המסחר המקוון בעולם.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ספקולציות. פייפל מוצר בירידה, חוץ משרותי קרציה אין
  שט 04/02/2018 10:22
  הגב לתגובה זו
  4 2
  לפייפל מה להציע. לאחר שהלקוח הגדול של פייפל מוותר על שירותיה הרעים כך יעשו לקוחות אחרים.
  סגור
 • טעות חמורה, משתמש בפייפל ואיביי היא החברה הגרועה.
  נדי 04/02/2018 11:21
  הגב לתגובה זו
  3 0
  נטשתי את איביי, ממשיך להשתמש בפייפל גם בקניות בישראל.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות