תשואה אולטרה עודפת: מורגן סטנלי שדרגו המלצתם והמניה הזו טסה 32%

מדובר בחברת תרופות שהרכיב הפעיל במוצריה מופק מצמח הקנביס. במורגן סטנלי הציבו גם מחיר יעד שמשקף אפסייד של 124%
|
הבורסה לניירות ערך
למי שלא מכיר, GW Pharmaceuticals (סימול: GWPH), היא חברת תרופות המבוססות על תוצריו של צמח הקנביס. התחום הזה תופס תאוצה בקצב מסחרר והיום גם אחד מהבנקים הגדולים ביותר בארה"ב, מורגן סטנלי, מספק לו רוח גבית. האנליסטים של ענק הפיננסיים הודיעו על שדרוג המלצתם בגין המניה ל'' והציבו מדהים של 103 דולר - אפסייד של 124%. כתוצאה מכך, מניית החברה, שמחירה נכון לאתמול עמד על כ-46 דולר, זינקה 7% במסחר המוקדם במחזור צנוע. אולם, החל מפתיחת המסחר המניה הזו טסה ולבסוף נעלה במחיר של 60.86 דולר - עלייה של 32%.

מחיר היעד של מורגן סטנלי עקף אפילו את מחיר היעד שהציבו למניה בבנק אוף אמריקה, אשר עומד על 93 דולר. המוצרים המובילים של החברה הם שלוש תרופות לטיפול באפילפסיה, סכרת וסכיזופרניה. הרכיב האקטיבי בתרופה שמציעה החברה לטיפול באפילפסיה הוא קנבינואיד לא פסיכוטי שמיוצר מצמח הקנביס. השלב השני של הניסוי הקליני בתרופה צפוי להתחיל מאוחר יותר השנה.

גם הרכיבים האקטיביים בתרופות שמשווקת החברה לטיפול בסכרת וסכיזופרניה, מקורם בצמח הקנביס. השלב השני של הניסוי הקליני בתרופה לטיפול בסכרת צפוי להתחיל במחצית השנייה של 2015. שלב המחקר בגין התרופה לטיפול בסכיזופרניה צפוי להסתיים במחצית השנייה של 2015 גם כן.

לחברה יש גם תרופה נוספת לטיפול באפילפסיה (Epidiolex) שנמצאת בשלב הפיתוח. בדומה לשאר התרופות שלה, גם המרכיב הפעיל בתרופה הזו מופק מצמח הקנביס. ה-FDA האמריקני אבחן אותה כתרופה בלעדית לטיפול ב-Dravet Syndrome וב-Lennox-Gastaut Syndrome.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות