אין רגע דל: בקשות לפירוק והקפאת הליכים נגד ענבל אור, הדיון בנושא יתקיים כבר ברביעי הקרוב

הוגשו כנגד ענבל אור שתי בקשות לביהמ"ש המחוזי בת"א, האחת לפירוק והשנייה להקפאת הליכים בשל חדלות פרעון, הדיון ייערך ברביעי הקרוב בשעה 11:00
 | 
(4)
ענבל אור, צילום: Bizportal
אתמול עדכנה ענבל אור כי היא זזה הצידה וממנה צוות מנהל שיוביל להסדר הבראה מול הבנקים בניסיון לצאת מהבוץ אליו נכנסה החברה (לכתבה המלאה) וכבר היום, שתי בקשות שונות הוגשו לביהמ"ש המחוזי כנגד אור. האחת של 10 רוכשים מפרויקטים שונים שהגישו צו להקפאת הליכים בשל חדלות פרעון של חברת אור סיטי נדל"ן שבבעלותה של אור. הבקשה השנייה, היא בקשת פירוק נוספת, השלישית במספרה, ע"י שלוש משפחות שרכשו דירות בפרויקט שברח' חורגין ברמת גן. בית המשפט הורה בדקות אלה כי הבקשות יובאו לתגובה תוך 24 שעות וקבע דיון ליום רביעי הקרוב בשעה 11:00 בפני השופט איתן אורנשטיין. 
10 הרוכשים הקוראים להקפאת ההליכים מנמקים בקשתם על בסיס המידע שהתקבל ע"י בנק מזרחי בבית המשפט שדן בבקשות קודמות לפירוק זמני (לכתבה בנושא) וכן דיוני פשיטת הרגל, במסגרתן הובן כי 185 המחאות של אור בסכום של כ-10 מיליון שקל לא כובדו והוטל על חשבונותיה עיקולים ע"י רשות המיסים בסכום של 2 מיליון שקלים וכי אין כיסוי מספק בחשבונותיה ולא יכבדו את ההמחאות שפיזרה. 
10 הרוכשים אף ביקרו את אור שלא פנתה לביהמ"ש: "לאחרונה פורסם בכלי התקשורת, כי הגברת אור חדלה מלנהל את החברה והעבירה את שרביט הניהול לגורמים אחרים, במטרה לנסות ולהסביר את חובות החברה ולגבש הסדר נושים במידת הצורך. מהלך זה דווקא מחדד את הצורך במתן צו להקפאת תהליכים לחברה. בעלת המניות בחברה למעשה מודה כי אין באפשרותה להמשיך ולנהל את החברה וכי יש מקום להעביר את שרביט הניהול לצד שלישי". 
בקשת הפירוק הנוספת שהוגשה היום ע"י שלוש המשפחות, רוכשי דירות בפרויקט שברח' חורגין, ברמת גן במסגרתו צפויות להיבנות כ-50 יח"ד. בבקשה זו טענו הפונים כי החברה חתמה על הסכמי ביטול עימם, אך כספם לא הושב להם. כמו כן, נמקו כי הסיבה לבקשת הפירוק היא נוכח המחאות שחוללו, מכירת הזכויות של המבקשים לצד ג' ללא השבת הכספים עבורם. בנוסף,  התברר כי החברה מכרה זכויות בנייה ל-50 דירות, אך שיווקה ורשמה הערות אזהרה לכ-70 רוכשים שונים. 
עוד הוסיפו כי הבקשה שלהם לביטול ההסכם היא "לאור הפרות של החברה את ההסכם, ובייחוד הכישלון להשלים את התשלום על הקרקע עליה אמור להיבנות הפרויקט וכן הכישלון לדאוג להנפקת היתרי בניה".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  איזה כוסית תשבי כמה שתשבי אני מוכן לחקות לך עם טבעת!! (ל"ת)
  אליהו 22/03/2016 13:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  הלך הכסף הלך הכסף (ל"ת)
  הלך הכסף 21/03/2016 16:41
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  מישהו יודע באיזה שלב הפרויקט בחורגין?
  לירון 21/03/2016 15:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפני היתר/אחרי היתר? בבנייה?
  סגור
 • לפני התר
  משה 21/03/2016 15:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל לפי מה שכתוב בכתבה לא שולמה כול התמורה עבור הקרקע וגם נרשמו 70 זכויות במקום 50 כונס הנכסים יצתרך להחליט עם למכור את הזכויות בקרקע ולחלק לרוכשים או לבקש מעירית רמת גן הגדלת התר ל 70 יחידות
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות