השופט בביקורת על ענבל אור: "מי שמוכר את אותה הדירה לשני אנשים שונים - הוא במצוקה"

השופט איתן אורנשטיין דחה את ההחלטה בעניין פשיטת הרגל של חברת אור סיטי נדל"ן שבבעלות ענבל אור - ונתן לה שבוע ימים
 |  (4)
ענבל אור, צילום: שרית ינקו
היום (ד') התקיים דיון בעניין בקשתו של עופר לוזון להכריז על ענבל אור כפושטת רגל. נראה כי מצבה הפיננסי של אור קשה כ"כ עד שהיא מכרה נכס בפרויקט "מגדל מציצים" בת"א לשני אנשים שונים. השופט אורנשטיין החליט בשעה זו על צו מניעה זמני, המונע שינויים בזכויות הדירה בפרויקט האמור וכי בהמשך יקיים דיון בבקשה על פשיטת רגל. כמו כן, על אור להשיב תוך 7 ימים כיצד תפעל לפרוע את התשלום ששילם לה לוזון.
לוזון רכש מענבל אור דירה ברח' הושע בת"א בפרויקט "מגדל מציצים" ושילם על כך 3 מיליון שקלים. לוזון הגיש אתמול (ג') בקשה להכריז על אור כפשוטת רגל בטענה כי העמידה את הנכס כבטחון לחוב בסך 7.5 מיליון שקל לשלי נרקיס, המוכר כמלך השוק האפור.  בתוך כך, מתצהיר שהגיש נרקיס לבית המשפט נודע כי כנגד אותה הלוואה בסוך 7.5 מיליון שקלים שמטרתה היא מימון פרויקט בר"ג, ענבל אור התחייבה לשלם לו ריבית קצוצה של 26%, כאשר המשמעות היא תשלום של כ-2 מיליון שקלים תוך 4 חודשים.   
השופט אורנשטיין מתח ביקורת על התנהלותה של אור והעלה חשש כי מדובר במירמה. "נעשתה כאן עסקה לא תקינה. יש פה דירה שנמכרה פעמיים. צריך לחקור את זה" אמר אורנשטיין. אור טענה כי תשיב את הכספים ללוזון תוך ימים ספורים וככל שהסכם המכר יבוטל. 
חברת אור סיטי נדל"ן על ההחלטה: "אנו מברכים על החלטת השופט ומקבלים המלצתו החכמה להגיע לפתרון משותף בין הצדדים, ולבקשתו להעמיד בטוחות לבנק לקבלת אשראי. מצב החברה מאפשר לה לעמוד בהגעה לסיכום מכובד והוגן בין הצדדים, אך לא נאפשר נסיונות ללחוץ או לסחוט את החברה על ידי שימוש בלחץ תקשורתי. חברת אור סיטי תמשיך לפעול למציאת פתרון מוסכם עם בנק מזרחי, להמשך הפעילות התקינה בחשבונות הבנק".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מינוף עד כדי חיפוף (ל"ת)
  ינשוף קלוף 18/03/2016 13:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  כל הלוקח הלוואה בשוק האפור הוא אבוד ללא תקווה
  ברלה 16/03/2016 19:59
  הגב לתגובה זו
  4 0
  חבל על הזמן הצילו מה שאפשר
  סגור
 • 2.
  תלבשי מחשוף כמו תמיד. זה ישפיע על השופט (ל"ת)
  ענבלי 16/03/2016 18:49
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 1.
  פרפורי גסיסה (ל"ת)
  אינבל 16/03/2016 17:18
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור