אזהרת רווח: חברת 'של' צופה צניחה של 48% ברווחי הרבעון הרביעי

המנכ"ל הנכנס, בן ון בורדן, אמר כי "ביצועי החברה בשנה החולפת הם לא מה שהייתי מצפה משל".
|
שנה גרועה

חברת של (Royal Dutch Shell) הודיעה אתמול על אזהרת רווח, לראשונה מזה 10 שנים. החברה מדווחת כי הרווח לרבעון האחרון של שנת 2013 יהי משמעותית נמוך מהציפיות. בתחילת השנה נכנס מנכ"ל חדש לחברה, בן ון בורדן, וכעת מוטל עליו להתמודד עם האתגרים ולהחזיר את ענקית האנרגיה למסלול.

על-פי אזהרת הרווח, החברה תרוויח ברבעון האחרון 2.9 מיליארד דולר, 48% פחות מהרבעון המקביל - אז הרוויחה של 5.6 מיליארד דולר. הרווחים השנתיים של החברה לשנת 2013 צפויים להיות 19.5 מיליארד דולר לעומת רווח של 25.3 מיליארד בשנת 2012.

המנכ"ל הנכנס אמר כי "ביצועי החברה בשנה החולפת הם לא מה שהייתי מצפה משל". ון ברדן הבטיח לפעול לשיפור המצב הפיננסי והיעילות הכלכלית של ענקית האנרגיה.

בשל מאשימים ברווח הנמוך את המשך הבעיות בזיקוק הנפט, עלויות האבטחה הגדולות של החברה על הבארות בניגריה ועלויות חיפוש ופיתוח שדות חדשים. לטענת החברה, התוצאות הללו הכבידו בכ-1 מיליארד דולר על הדוחות של הרבעון האחרון.

כאמור, הפעם האחרונה בה פירסמה של אזהרת רווח הייתה בשנת 2004, אז הסתבכה החברה בשערורייה של תרמית חשבונאית. החברה דיווחה על כמות רזרבת נפט שהייתה גבוהה מהעתודה האמיתית. בעקבות הודאת החברה בתרמית, של נכנסה לתקופת המשבר החמורה ביותר שידעה מאודה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות