איידיאו למחזיקי האג"ח: הבטוחה תשאר גם אחרי עסקת אדלר

החברה תפסיק לאחד את ADOP בתוצאותיה הכספיות, אך מבהירה למחזיקי האג"ח כי ADOP התחייבה להעמיד את כל המקורות הכספיים עם השלמת העסקה עם אדלר
|
מסירת מפתח, צילום: Istock

חברת איידיאו תפסיק לכלול את ADOP בדו"חותיה הכספיים, אך מבהירה למחזיקי האג"ח כי היא דואגת להם לבטחונות, גם במידה ו-ADOP תרכוש את מלוא מניותיה של אדלר הגרמנית. 

איידיאו אגח ז 0% איידיאו אגח ז 100.28 0% איידיאו אגח ז סגירה:100.28 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 מחזור:-- לעמוד ציטוט נתוני אג"ח חדשות גרפים פרופיל חברה ביצועים כתבות נוספות בנושא:
איידיאו אגח ח 0% איידיאו אגח ח 101.4 0% איידיאו אגח ח סגירה:101.4 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 מחזור:-- לעמוד ציטוט נתוני אג"ח חדשות גרפים פרופיל חברה ביצועים כתבות נוספות בנושא:

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

איידיאו מסבירה כי כתוצאה מהפסקת איחוד הדו"חות, החברה לא תעמוד בקובננטים של אגרות החוב (סדרות ח' ו-ז') להון עצמי מינימלי של 2 מיליארד שקל ויחס חוב נטו ל-NOI. כמו כן, השלמת העסקה עלולה להוות הפרה של התחייבויות כגון שחברת ADOP תעסוק רק בנכסי נדל"ן מניב בגרמניה.

על מנת להבטיח את התשלומים למחזיקי אגרות החוב, הגיעה החברה להסכמה עקרונית עם ADOP ,לפיה עם השלמת העסקה עם אדלר, תתחייב ADOP להעמיד לחברה את כל המקורות הכספיים שיידרשו לצורך ביצוע תשלומים למחזיקי אגרות החוב. 

תחילת הסאגה
בחודש דצמבר האחרון הודיעה ADOP על כוונתה להוסיף הנפקה של זכויות ב-500 מיליון אירו במהלך הרבעון הראשון של השנה, כאשר בעקבות הדיווח צנחה מניית ADOP ב-12% ומניית ADLER, אשר רכשה את החברה האם, איידיאו, עלתה ב-3%.

בהודעתה של איידיאו אמרה החברה כי היא בוחנת "את המשמעויות המשפטיות והכלכליות של העסקה המוצעת", וכי "הובא לידיעת החברה שעם השלמת העסקה המוצעת, מניות ADOP המוחזקות על ידי החברה יהפכו למניות רדומות (כל עוד הן מוחזקות בידי החברה)".

משמעות מהלך כזה, בו החברה תאבד את הזכויות על המניות שבבעלותה, יכול היה להוביל לכך שהאחזקה ב-ADOP כבר לא תשמש כערבון להחזר התשלום למחזיקי האג"ח.

נזכיר כי יחד עם בנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן, אשר מימן את העסקה, אדלר שילמה סכום של כ-708 מיליון אירו, אשר שיקף פרמיה של כ-83% על מחיר המניה של ADOP ושל כ-102% על מחיר המניה הממוצע ב-30 ימי המסחר האחרונים שקדמו לעסקה.

החברה המורחבת, אשר תקרא Adler Real Estate Group, תכלול את נכסי המגורים של איידיאו בברלין ואת נכסי של אדלר אשר נמצאים בכל רחבי גרמניה. סך הפורטפוליו של המגורים לאחר המיזוג יעמוד על 8.6 מיליארד אירו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות