יגאל דמרי מתמודד על רכישת אפריקה ישראל

דמרי, בעל השליטה בי.ח דמרי מצטרף למתמודדים רציניים נוספים כמו מאיר שמיר וגד זאבי
|
יגאל דמרי, צילום: Bizportal

יגאל דמרי, בעל השליטה בי.ח דמרי שוקל להתמודד על רכישת השליטה באפריקה ישראל. אם יחליט דמרי להצטרף להתמודדות הרי שהוא יפגוש את מאיר שמיר וגד זאבי. 

עיקרי הצעתו של מאיר שמיר כוללים תשלום במזומן לבעלי האגח של 335 מיליון שקל וליתרת המזומנים שבקופת החברה שעומדת נכון לתום הרבעון הראשון של השנה על 719 מיליון שקל, אך מקופת מזומנים זו יש לנכון תשלומים לרשות המסים על פי הסדרי המס ותשלום הוצאות בשל הסדר החוב.

בנוסף מציע שמיר 14% ממניות אפריקה מגורים ומחצית מהרווח הנקי של דניה סיבוס למשך 6 שנים. לשני סעיפים אלה יש התניות שונות. בנוסף מציע שמיר 70 מיליון שקל בגין קרקעות החברה בסביון ומחצית מהאפסייד שמעל 70 מיליון שקל שינבעו ממימוש הקרקעות בסביון.

גד זאבי מציע לבעלי האגח של אפריקה שתי חלופות. החלופה הראשונה כוללת תשלום במזומן של 280 מיליון שקל ואגרות חוב בהיקף של 270 מיליון שקל בריבית של 4% עם מחמ של 5.4 שנים.

בנוסף מציע זאבי השתתפות ברווחים של 25% ברווחי דניה סיבוס למשך 6 שנים עד לרמה של 100 מיליון שקל ו-70% מהתמורה בגין מימוש קרקעות החברה בסביון בסכום שלא יפחת מ-70 מיליון שקל ולא יעלה על 100 מיליון שקל.

ההערכות בשוק ההון הן כי שתי ההצעות של שמיר וזאבי הן הרלוונטיות ביותר עבור מחזיקי האגח כשאם תתווסף הצעה של דמרי הרי שהיא לא תפחת מהצעות השניים. לצמרי יש צליין, יש יתרות מזומנים פנויות שיכולות לשמש לרכישת אפריקה ונראה כי אם דמרי יפשט את הצעתו, ככל שתוצע ויהיה בה מרכיב מזומנים גדול יותר, הרי שדרכו סלולה לקו הסיום ולרכישת אפריקה השקעות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות