בירם ודויטש בדרך להשתלט על קרדן? הגדילו אחזקה בפרמייה על השוק - המניה טסה

|
יוסף גרינפלד, צילום: בוצ'צ'ו

רוני בירם וגיל דויטש הגדילו את החזקתם בקרדן יזמות ל-10%במסגרת הסכם עם אבי שנור ואיתן רכטר, מבעלי השליטה בקרדן של יוסף גרינפלד שנקלע לחובות.

רוני בירם רכש בעסקה מחוץ לבורסה 4.54 מיליון מניות במחיר של 120 אג' למניה, דויטש רכש 5.8 מיליון מניות במחיר זהה - פרמייה של 23% על מחיר השוק. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

קרדן יזמות אינה נמצאת בקשיים, אך בעל השליטה בה יוסף גרינפלד - דווקא כן. ההסכם שנחתם מול בעלי השליטה למעשה מבסס את גרעין השליטה למקרה בו הבנק יפעל למימוש ההחזקה של גרינפלד שנקלע לחובות לבנקים בסך של כ-280 מיליון שקל והוכרז כפושט רגל בשבוע שעבר. הבוקר הודיעה קרדן יזמות כי במסגרת ה"הסכם החדש", אם יימכרו החזקותיו של גרינפלד, מבעלי השליטה - אז ייכנס לתוקפו ההסכם החדש בין בעלי השליטה לבעלי העניין החדשים - בירם ודויטש.

לפי ההסכם, לבירם ודויטש תעמוד הזכות לקנות חלק או את כל המניות של גרינפלד שירכשו על ידי בעלי השליטה במסגרת זכות הסירוב הראשון, וזכות למכור לבעלי השליטה מניות במקרה בו יממשו בעלי השליטה את זכות ההצטרפות הנתונה להם בהסכם בעלי המניות הקיימים.

רכטר מחזיק ישירות ובאמצעות חברה בבעלותו 8.82% ממניות קרדן יזמות המהוות 9.91% מזכויות ההצבעה. שנור מחזיק 18.81% מהמניות ו-21.14% מזכויות ההצבעה. גרינפלד מחזיק 19.88% מהחברה עם 22.34% מזכויות ההצבעה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות