וול סטריט נעלה בירידות קלות: המשקיעים ממתינים לפד

מחר יודיע על הריבית המוניטרית, המשקיעים מבחינתם מעלים חששות כי ה'פד' עשוי לא להוריד את הריבית כלל. טבע איבדה 1.24% לאחר הדו"חות, הרמוניק השילה 2.42%. אלווריון קפצה 4.4% לקראת הדו"חות מחר
|
וול סטריט נעלה בירידות קלות: המשקיעים ממתינים לפד

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בירידות קלות, כשברקע ספקולציות חדשות כי הפדרל ריזרב כנראה לא יוריד את הריבית אחרי הכל. בקרב הענקיות מזהירה, Procter & Gamble, כי הגידול במחירי הסחורות עלול לפגוע קשות ברווחי החברה ברבעון הנוכחי.

בתוך כך, המדדים בארה"ב התבססו במגמה הדובית לאחר דו"ח ביטחון הצרכנים שנפל לשפל של שנתיים, כאשר החששות מרמת התעסוקה נותרו הדאגה המרכזית.

הישיבה הדו-יומית של הפד בנוגע לשיעורי הריבית מתחילה היום ושום הודעה לא צפויה להתפרסם עד מחר. בעיתון הוול סטריט ג'ורנל פורסם הבוקר שחברי הפד מדיינים בין הורדה של רבע האחוז לבין שום הורדה כלל, בניגוד מהספקולציות בשוק, הגורסות, כי הורדת הריבית בטוח תתרחש השאלה רק באיזה עוצמה.

אתמול, סגרו המדדים המובילים בוול סטריט את יום המסחר הראשון של השבוע בעליות שערים קלות. המסחר התנהל בציפייה לפרסום ה'פד' ביום רביעי, מאחר ולא פורסמו בו נתוני מאקרו. המשקיעים התבוננו בדאגה אחר העלייה במחירי הסחורות, אשר גררה אחריה חששות מפני פגיעה אפשרית ברווחי החברות.

החוזים על הנפט הגולמי רשמו היום צניחה חדה לאחר ראלי שנמשך חמישה ימים. הזהב השחור איבד 3.4% וסגר במחיר של 90.38 דולר לחבית. רק אתמול סגר הנפט במחיר שיא חדש- 93.53 דולר לחבית.

מדד הנאסד"ק סגר בירידה של 0.03% לרמה של 2,816 הנקודות. סגר בירידה של 0.56% לרמה של 13,792 הנקודות.

במאקרו

ביטחון הצרכנים האמריקנים ירד הרבה מעבר לתחזיות באוקטובר. סימן לכך שהאזרחים מגבירים את דאגתם לנוכח הירידה במחירים הבתים, הזינוק במחירי האנרגיה ופרוספקטים לתוספת משרות נמוכה. בטחון הצרכנים ירד לרמה של 95.6 נקודות, הנמוך ביותר מאז אוקטובר 2005, לעומת הקריאה המתוקנת של 99.5 נקודות בחודש שעבר. דו"ח נפרד הראה על ירידה מתמשכת בערך הבתים בחודש אוגוסט.מניות במרכז

מניות Liz Claiborne (סימול: LIZ) ו- Goodyear Tire (סימול: GT) נסחרות בציפייה לדו"חות. המתחרות של Goodyear באירופה, מישלין הצרפתית וקונטיננטל הגרמנית, נסחרות היום בירידות אחרי שפיספסו את תחזיות האנליסטים.

מניות יצרנית כלי הנשק, Smith & Wesson (סימול: SWHC), רשמו היום ירידות, לאחר שהחברה הודיעה היום, כי ירידה גדולה-מהצפוי בביקוש, מלאים גבוהים ומזג אויר יוצא דופן לעונה, פוגע בשוק רובי הציד.

ישראליות במרכז

מניית ענקית התרופות הגנריות הישראלית, טבע חו"ל, הגיבה היום לתוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2007 מהם עולה, כי בשורה הראשונה רשמה החברה עליה בהכנסות לסך של 2,366 מליון דולר, גידול של 4% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד בעוד בשורה התחתונה רשמה החברה ירידה של כ-13%, לרווח נקי של 525 מליון דולר או 64 סנט למניה. צפי האנליסטים עמד על רווח של 514.4 מיליון דולר על הכנסות של 2.4135 מיליארד דולר.

בהודעה נפרדת הודיעה החברה, כי המנהל הפיננסי של החברה, דן זיסקינד, הודיע על כוונתו לפרוש מהחברה באמצע 2008. אייל דשא, המכהן כיום כסגן נשיא וסמנכ"ל הכספים של חברת צ'ק פוינט, מונה למלא מקומו של דן כמנהל הפיננסי של טבע.

חברת פאנדטק חו"ל (סימול: FNDT), דיווחה הבוקר (ג') על תוצאותיה הכספיות לרבעון הפיסקאלי השלישי של שנת 2007.בשורה העליונה מדווחת החברה על הכנסות רבעוניות של כ- 26.6 מיליון דולר, המייצגים גידול של כ- 24% ביחס לרבעון המקביל אשתקד אשר ההכנסות בו הסתכמו בכ- 21.5 מיליון דולר . בשורה התחתונה, הרווח הנקי הרבעוני (ע"פ GAAP) הסתכם בכ- 2.2 מיליון דולר או 0.13 דולר למניה ביחס לרווח נקי של כ- 1.2 מיליון דולר או 0.08 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד.

חברת רדקום חו"ל (rdcm) מקבוצת רד של האחים זיסאפל, המתמחה במתן פתרונות לבדיקת רשתות תקשורת מתקדמות דיווחה אתמול על הפסד ברבעון השלישי. כמו כן, מדווחת החברה על שינויים מבניים ופיטורים של 23% מכוח האדם. רדקום טוענת שהקיצוץ במצבת כח האדם כמו גם השינויים המבניים יגרמו להאצת ההחזר על ההשקעה והגדלת הרווח.

חברת בלופניקס חו"ל ממשיכה למשוך את תשומת הלב גם היום. אתמול פרסמה החברה את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של שנת 2007. בשורה הראשונה רשמה החברה הכנסות של 22.95 מיליון דולר לעומת הכנסות של 17.11 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של כ-34%. בכך עברה החברה את הטווח העליון של תחזיות האנליסטים. ממוצע התחזיות עמד על הכנסות של 21.87 מיליון דולר כאשר טווח התחזיות נע בין הכנסות של 21.7 מיליון דולר להכנסות של 22 מיליון דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות