אלקטרה נדל"ן רכשה 3 נכסים בגרמניה ב-169 מיליון שקל

הנכסים המשמשים כחנויות 'עשה זאת בעצמך' נרכשו מהבנק המממן לאחר ניכיון של כ-25% משווי החוב שכנגדם
 | 
שי ויינברג (יח"צ)
חברת אלקטרה נדלן -3.51% אלקטרה נדלן 2,060 -3.51% אלקטרה נדלן בסיס:2,135 פתיחה:2,128 גבוה:2,128 נמוך:2,042 תמורה:1,142,203 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ממשיכה ליישם את תהליך הארגון מחדש של נכסיה בגרמניה. היום מדווחת החברה, כי חתמה יחד עם שותפים על הסכם לרכישת 3 נכסים בגרמניה בתמורה הנמוכה בכ-25% משווי החוב שכנגדם. מדובר בעיסקה שבוצעה מול הבנק שמימן בעבר עיסקה לרכישת 3 נכסים, המשמשים כסניפים של רשת ה"עשה זאת בעצמך" האירופאית הורנבאך.

על פי העיסקה הנוכחית, שצפויה להסגר סופית תוך מספר חודשים, ירכשו אלקטרה נדל"ן ושותפותיה את שלושת הנכסים מהבנק בתמורה לתשלום בסך 166.9 מיליון שקל (כ- 34.6 מיליון אירו). סכום זה ישמש את הבנקים לפרעון 75% מההלוואה שכנגד הנכסים, שהיקפה עומד כיום על כ-220.5 מיליון שקל (כ-45.7 מיליון ). לגבי יתרת ההלוואה, שעומדת על כ-53.6 מיליון שקל (כ-11.1 מיליון יורו) לא יהיו לבנק בטוחות כלשהן ולא זכות חזרה לבעלים.

על פי ההסכם עם הבנק, שילמו אלקטרה נדל"ן ושותפותיה, במקביל לחתימה כ- 10 מיליון שקל (כ-2 מיליון אירו) על חשבון התמורה, כאשר חלקה של אלקטרה נדל"ן מסתכם בכ-4.5 מיליון שקל (900 אלפי אירו). בנוסף, התחייבו השותפים להשלים את העסקה בתוך 7 חודשים מיום חתימת ההסכם, ואז תשולם יתרת התמורה.

הנכסים כנגדם עומדת ההלוואה נרכשו ב-2006 ושטחם הכולל מסתכם בכ-36,500 מ"ר. הנכסים ממוקמים בערים ברלין ונירנברג, והם מושכרים לטווח ארוך לרשתהורנבאך תמורת דמי שכירות של כ-16.4 מיליון שקל (כ-3.4 מיליון יורו) בשנה, כך שהעיסקה משקפת של כ-9.8% על ההשקעה מבחינת הרוכשות.

הורנבאך הינה , שמניותיה נסחרות בבורסה בגרמניה. מדו"חותיה האחרונים של החברה עולה, כי היא מפעילה כיום כ-130 חנויות ברחבי מערב אירופה, מרביתן בגרמניה, והיקף הכנסותיה השנתי עומד על כ-3 מיליארד יורו. הרשת מעסיקה מעל ל-12,000 עובדים, הונה העצמי מסתכם בכ-950 מיליון יורו ושווי השוק שלה מסתכם בכ-900 מיליון יורו.

הארגון מחדש של הנכסים בגרמניה הוא חלק מתהליך מקיף של ארגון מחדש המיושם בשורות אלקטרה נדל"ן בשנה האחרונה. במסגרת זו, פועלת החברה, בין היתר לממש נכסים שמיצו את הפוטנציאל העסקי שלהם ונכסים שאינם תואמים את האסטרטגיה המתגבשת בחברה, וכן מתבצעים צעדים לשיפור נזילות החברה ויחסיה הפיננסיים ותזרים המזומנים.

בחודשים האחרונים דיווחה אלקטרה נדל"ן על מימושים בהיקף של כ- 650 מיליון שקל שהניבו לה עודף תזרימי בסך כ- 309 מיליון שקל וכן על שני מימונים מחדש לנכסים בחו"ל שהניבו לה תזרים עודף של כ- 5 מיליון דולר.

שי ויינברג, מנכ"ל החברה, מסר היום: "במקביל למימושים בקנדה ובישראל, עליהם דיווחנו בשנה האחרונה, אנו מבצעים כיום בדיקה מעמיקה של נכסינו בגרמניה ופועלים כדי לפתור בעיות מימון הקיימות בחלקם. בעיסקה הנוכחית ניצלנו הזדמנות כדי לרכוש את הנכסים מהבנק המממן בניכיון של 25%, עסקה שתאפשר לנו בפועל ליהנות מתזרימי המזומנים שמניבים הנכסים, ולהנות מהשבחה עתידית של שוויים".

לדבריו, "הנכסים בעיסקה הנוכחית נרכשו לפי תשואה אטרקטיבית מבחינתנו של כ-9.8%, כך שהם מייצרים עבורנו תשואה גבוהה על ההון המושקע ויאפשרו לאלקטרה נדל"ן לשפר את המאזן שלה, וזאת לאחר שנמחוק יחד עם שותפינו חוב בהיקף של למעלה מ-50 מיליון שקל".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה