הדולר סגר בירידה מול השקל: לאחר קביעת היציג מתחזק הדולר בארץ ובעולם

ברקע למסחר הצפי להורדת ריבית נוספת בארה"ב והבחירות שיתקיימו מחר בארה"ב
|
הדולר סגר בירידה מול השקל: לאחר קביעת היציג מתחזק הדולר בארץ ובעולם

הדולר רשם היום ירידה של כ-0.81% מול השקל במקביל לחולשה שהפגין במהלך היום מול האירו ומול הליש"ט, כשהוא קוטע שלושה ימים של עליות מול האירו, זאת מחשש המשקיעים לפרסום נתוני מאקרו חלשים בארה"ב השבוע, שיתמכו בהורדת נוספת על ידי הפד. יחד עם זאת, לאחר קביעת השער היציג, עבר הדולר לעלייה קלה מול השקל במקביל למגמתו מול המטבעות המובילים בעולם.

"אני מצפה לשבוע נוסף של ידיעות מאקרו כלכליות חלשות בארה"ב שיכבידו על הדולר", ציין ג'ון הורנר, אסטרטג מטבעות בדויטשה AG בסידני.
איתותים על הורדת ריבית נוספת בארה"ב, שתכביד על הדולר מגיעה גם מלשכת המסחר של שיקאגו- בעוד שבשבוע שעבר ההערכות שם דיברו על סיכוי אפסי להורדת ריבית נוספת בארה"ב, הרי שהשבוע ההערכות מדברות על הסתברות של 55% שהפד יוריד את הריבית ל-0.5% בפגישתו ב-16 בדצמבר.

מנתוני שפורסמו היום, עולה כי בחודש אוקטובר רכש הבנק בממוצע 70 מיליון דולר ליום, פחות מהיעד היומי שהציב לעצמו בחודש יולי האחרון, וזאת לאחר שראה את הדולר מתחזק בשיעור חד.

הדולר רשם היום ירידה של 0.819% מול השקל ושערו היציג נקבע ברמה של 3.752 שקלים. האירו נחלש אף הוא מול השקל בשיעור של 0.195% ושערו היציג נקבע ברמה של 4.8168 שקלים. בעולם נסחר כעת הדולר ביציבות מול האירו ומול היין ומתחזק ב-0.66% מול הליש"ט.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות