מהתלמוד למנהטן: מהפכת הנדל"ן הישראלית כובשת את העולם

מה משותף לקצין בקומנדו הימי, מנכ"ל בכיר בשוק ההון ומהפכן עסקי חובב תלמוד, ואיך התשובה קשורה לעולם הנדל"ן? הצצה ל'הגשמה', מיזם שחולל מהפכה בשוק הנדל"ן בישראל, הפך לחברת השקעות מובילה וצובר תאוצה גם באנגליה ובארה"ב

|
צילום: יח"צ

פברואר 2009. אבי כץ, יזם ואיש עסקים שעשה אקזיט גדול מספר שבועות קודם לכן, משקיע במיזם בחו"ל בהמלצת חבר. ההשקעה נכשלת, ואבי מתעל את התסכול שלו לרעיון חדש: חברת השקעות שתנגיש השקעות גם למשקיעים לא מנוסים, וכדי למזער את הסיכון תבדוק עבורם את ההשקעות ותפקח עליהן.

שבע שנים לאחר מכן, הגשמה של אבי כץ היא חברת השקעות מובילה הנחשבת לחלוצה של מהפכת השקעות הנדל"ן בישראל ומהווה בית לאלפי משקיעים. הגשמה למעשה טשטשה את הגבולות ואפשרה לכל משקיע, גם אם הידע שלו וההון העומד לרשותו מוגבלים, להשקיע בפרויקטים גדולים מאוד. כחלק מחזון זה החברה מאפשרת לכל אדם להשקיע החל מ-100 אלף ₪ בלבד, והיא מלווה באופן הדוק ומקצועי כל פרויקט מתחילתו ועד סופו ומוודאת כי למשקיעים יש הגנות ובטוחות חזקות.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בתחילת דרכה הצטרף להגשמה עו"ד חנן שמש, קצין בשייטת, אשר לאחר שנים ארוכות בזרועות הביטחון עבר למגזר הפרטי. חנן כיהן כמנכ"ל ויו"ר והוביל את התרחבות החברה גם מעבר לים: השלוחה בלונדון פועלת זה שנתיים וחצי, ובימים אלו ממש מוקם הסניף החדש בלב מנהטן. ההתפתחות הגלובלית הובילה לצמיחה נוספת וחייבה חיזוק השורות - וחנן נשאר בתפקיד היו"ר ופינה את כס המנכ"ל לחיים כהן, לשעבר מנכ"ל קבוצת דן אנד ברדסטריט וחברות נוספות.

אבי, החתום על מהפכות צרכניות נוספות (רשת קופיקס, סופר קופיקס, הכול בדולר), אוהב להסביר את המודל של הגשמה בדבריו של ר' יוסי במסכת אבות: "יהי ממון חברך חביב עליך כשלך". האחריות הכבדה הכרוכה בטיפול בכספם של אחרים הביאה את הגשמה לפתח מערך קפדני מאוד של הגנות ובטוחות: בעלות ישירה בנכס, קדימות בקבלת הרווחים, מנגנון ייחודי של קנס-פרס ועוד. הגישה הזו, של שמירה על כספם של המשקיעים במסירות ובתחושת אחריות, היא שתורמת להצלחת ההשקעות, הופכת את הלקוחות לשגרירים ומצדיקה את קיומה של החברה.

כיום מציעה הגשמה שלושה אפיקי השקעה עיקריים:

האפיק הראשון הוא מסלול של מימון הון עצמי. באפיק זה כספם של המשקיעים משלים את ההון העצמי לפרויקט יחד עם היזם, ולמעשה נוצרת שותפות של ממש בפרויקט וברווחים. התשואה היא נגזרת של רווחי הפרויקט ואינה ידועה מראש, ולמשקיעים יש קדימות בחלוקת הרווחים על פני היזם. 

אפיק נוסף, סולידי יותר, הוא אפיק המימון. באפיק זה המשקיעים מלווים כסף לפרויקט, ועם סיומו הם נהנים מתשואה קבועה מתוך רווחי הפרויקט. מסלול זה מקנה קדימות על פני שאר המשקיעים, והוא מציע בטוחות נדל"ניות.

האפיק השלישי נקרא CoFund - קרן אקסקלוסיבית המאפשרת להשקיע ביחידות השקעה של 250,000 דולר ומעלה. כל יחידת השקעה מפוזרת בלא פחות מארבע השקעות שונות, מתוכן אחת או יותר בלונדון – דבר היוצר פיזור סקטוריאלי, גיאוגרפי ומט”ח בכל יחידת השקעה.

בהגשמה נכנסים לשנה החדשה בהתרגשות רבה – בקרוב תיפתח כאמור השלוחה במנהטן, והחברה בוחנת התרחבות למדינות נוספות בעולם.

**הכתבה בשיתוף קרן הגשמה

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות