מריל לינץ': "העולם מתנהל ממשבר למשבר" - מעניקים מחיר יעד גבוה לזהב

 | 
"המפלט הקלאסי"
כל סוחר יודע כי הזהב נתפס כ"מקום מפלט" עבור השקעותיו בעתות משבר. מאז פרסום תוצאות משאל העם בבריטניה, עם התגברות החשש ממשבר פיננסי ברחבי העולם, נסק מחירו של הזהב אל שיא של יותר משנתיים, ואונקיית זהב נסחרת כעת עבור 1,365.9 דולר לאונקייה. אך למרות מחירו הגבוה - בבנק "מריל לינץ' " בטוחים כי הזהב בדרך להמשך הראלי בערכו.
מאז ה"ברקזיט" זינק מחירה של אונקיית זהב ביותר מ-3%, כאמור - לשיא של מעל שנתיים, כשאם נבחן את מחיר מאז תחילת השנה, נגלה כי זה טס ביותר מ-28%. אך על רקע מה שנתפס כ"חוסר אטרקטיביות" בשוקי ההון עצמם, יחד עם תשואות אפסיות באג"ח הממשלתיות - ב"מריל לינץ' " מאמינים כי מחיר המתכת היקרה יגיע ל-1,500 דולר לאונקייה עד סוף השנה הבאה - מחיר הגבוה בכ-10% ממחירו כעת.
"העולם מתנהל ממשבר למשבר, ואנחנו רואים סכנות שלא ישתנו בקרוב", כתב מייקל ווידמר (Widmer) מ"מריל לינץ' " ללקוחותיו. לדבריו, עדכון מחיר היעד מתבצע מ-1,325 דולר לאונקייה, ל-1,475 דולר, כשכאמור, קיימת הערכה כי זה יגיע למחיר גבוה עוד יותר.
בין הסיבות להמלצה, מסבירים בבנק כי תשואות האג"ח הממשלתיות נמוכות, כשבמקביל - הבנקיהמרכזי באנגליה לא שולל הורדת ריבית, וביפן ייאלצו להילחם בהתחזקותו של מטבע ה-ין (שנתפס גם כן כמקום מפלט להשקעות).
מנגד, נציין כי בנקים אחרים 'סולידיים' יותר על מחירו של הזהב: ב"סוסייטה ג'נרל" הצרפתי מאמינים כי אונקיית זהב תישאר במחירה הנוכחי בתחילת השנה הבאה, סביב 1,350 דולר, ובהמשך מחירה יירד. ב-UBS מעניקים מחיר של 1,400 דולר לאונקייה במהלך שנת 2017. ג'פרי קיורי (Currie) מנהל מחלקת סחורות בגולדמן זאקס, הצהיר בראין לאתר CNBC בחודש שעבר כי האפסייד במחיר הזהב מוגבל למדי - ומאז מחירו רק עלה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה