מור השקעות מגלה עניין באדגר השקעות - ישקיע כ-50 מיליון שקל

במסגרת הקצאה פרטית ירכוש בית ההשקעות מניות וכתבי אופציה במחיר אפקטיבי המשקף בקירוב את מחיר השוק; בעקבות ההקצאה יהפוך בית ההשקעות לבעל עניין ויחזיק בכ-7.6% ממניות החברה
|
אלי לוי, צילום: בועז צרפתי
חברת אדגר +0.39% אדגר 833.5 +0.39% אדגר בסיס:830.3 פתיחה:834.4 גבוה:843 נמוך:827.4 תמורה:545,607 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: העוסקת בהחזקת נדל"ן מניב בישראל ובחו"ל דיווחה על הקצאה פרטית של מניות וכתבי אופציה לבית ההשקעות מור השקעות 0% מור השקעות 599.5 0% מור השקעות בסיס:599.5 פתיחה:612.3 גבוה:612.3 נמוך:598 תמורה:17,404 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: תמורת כ-50.2 מיליון שקל ולפי מחיר אפקטיבי המשקף בקירוב את מחיר השוק. בעקבות ההקצאה יהפוך בית ההשקעות לבעל עניין ויחזיק בכ-7.64% ממניות החברה. מניית אדגר קפצה היום בתגובה בכ-4%.
על פי הדיווח, אדגר תקצה לבית ההשקעות 6.6 מיליון מניות אשר יהוו כ-4.7% ממניות אדגר לאחר ההקצאה ועוד 3.3 מיליון כתבי אופציה, אשר תחת הנחת מימוש מלא יהוו (יחד עם המניות) כ-6.9% ממניות החברה. זאת, תמורת סכום כולל של כ-50.2 מיליון שקל, המשקף מחיר של 760 אגורות עבור כל מניה וחצי כתב אופציה.
כתבי האופציה לא יהיו סחירים וניתנים להמרה למניות החברה עד לסוף שנת 2020, תמורת תוספת מימוש של 8.5 שקלים למניה (במרחק של כ-10.5% מהכסף ביחס לשער הבסיס של המניה הבוקר). בהתאם לדיווח, שווי כל כתב אופציה, על פי מודל B&S לתמחור אופציות, נאמד בכ-31 אגורות.
בהתאם לשווי האופציות כאמור ולמחיר בהנפקה, משקף המחיר בהנפקה דיסקאונט של כ-3.2% ביחס לשער הבסיס של המניה הבוקר (לפני חסימה). עם זאת, על המניות המוקצות יחולו כללי חסימה, לפיהם ניתן יהיה למכור את כל המניות רק לאחר תקופה של כ-2.5 שנים. בעניין זה צריך לציין, כי במסגרת הערכת שווי של מניות, נהוג להפחית את שווי המניה באחוזים בודדים, נוכח מגבלת החסימה, באופן אשר מבטא את הסיכון הנוסף נוכח אי הסחירות של המניות (ביחס למניות שאינן חסומות). 
מגבלות החסימה כוללות איסור מוחלט על מכירת המניות למשך תקופה של 6 חודשים, כאשר לאחר מכן קיימות מגבלות על הכמות שניתן למכור בבורסה למשך תקופה נוספת של 6 רבעונים (שנה וחצי). בהתאם לכללי מגבלת הכמות, ניתן למכור בכל יום מסחר כמות שלא תעלה על ממוצע המסחר היומי במניות בתקופה בת 8 שבועות שקדמו ליום המכירה; והכמות שניתן להציע, במהלך כל רבעון, לא תעלה על 1% מההון המונפק והנפרע של החברה שניירות הערך שלה מוצעים.
רועי גדיש, מנכ"ל אדגר: "אנו שמחים על הפיכתה של מור, גוף מוביל בשוק ההון המקומי לבעלת מניות משמעותית בחברה. ההקצאה מאפשרת לנו לחזק את ההון, להוריד מינוף ולפעול להמשך השבחת פעילותה של החברה. אנו ממוקדים באסטרטגיה העסקית להמשך הגדלת ה-FFO ומאמינים כי הקצאה זו תהווה צעד חשוב באסטרטגיה".
 
אדגר השקעות הנה זרוע ההשקעות בנדל"ן של קבוצת צור שמיר. החברה פועלת בתחום הנדל"ן המניב ומתמחה ברכישה, פיתוח והשבחת נכסי נדל"ן. עיקר פעילות החברה בישראל, קנדה (טורונטו) ופולין (וורשה). בבעלות החברה נכסים בשווי כולל של כ-4 מיליארד שקל, והיא פועלת מעת לעת בפעילות ייזום, בדרך של השבחת נכסים קיימים והקמת בנייני משרדים חדשים להשכרה. בימים אלה משלימה החברה את הפיתוח של בניין C, הרחבה של כ-17 אלף מ"ר בפרויקט אדגר 360 בתל אביב אשר הושכרו ברובם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות