פרוטרום רוכשת חברה אפריקאית תמורת 6.7 מיליון דולר

 | 
(1)
אורי יהודאי, צילום: יח"צ
חברת הטעמים פרוטרום ממשיכה בסטרטגיית הרכישות ומודיעה היום על הרכישה הראשונה שלה בשנת 2017. פרוטרום חתמה על הסכם לרכישת חברתUnique Flavors (Pty) Limited הדרום אפריקאית ("יוניק") תמורת 6.7 מיליון דולר.
מ{פרוטרום} נמסר כי מכירותיה של יוניק האפריקאית ב-12 החודשים המסתיימים בינואר 2017 הסתכמו בכ-9 מיליון דולר. נציין כי הסכם הרכישה כולל נטילת חוב ומנגנון תמורה עתידית המבוסס על ביצועיה העסקיים העתידיים של יוניק. העסקה הושלמה במועד החתימה ומומנה באמצעות חוב בנקאי.
אסטרטגיית הרכישות של פרוטרום כבר נושאת פרי כאשר החברה ממשיכה להציג צמיחה ליניארית. המטרה של החברה היא להגיע בשנת 2020 להכנסות של 2 מיליארד דולר, ו-EBITDA מעל ל-22% בעסקי הליבה (עומד על 21.5% נכון ל-Q3 של 2016).
מיכל אלשיך, אקסלנס ברוקראז': "מדובר ברכישה לא מהותית אבל שמסמנת את המשך מימוש אסטרטגיית הרכישות והמיקוד הגיאוגרפי במדינות מתפתחות. מניית פרוטרום נחלשה מעט לאחרונה על רקע דו"ח חלש ביחס לתחזית של המתחרה השוויצרית ג׳יוודן אך להערכתנו, לא צפויה לכך השפעה על תוצאות פרוטרום. שנת 2017 צפויה להיות שנה חזקה של פרוטרום בסימן שיפור ברווחיות עקב מיצוי הליכי התייעלות". באקסלנס ברוקראז' ממשיכים להמליץ על מניית פרוטרום בתשואת שוק במחיר יעד של 210 שקל".
עוד אומרת אלשיך, כי "היום בנעילה בבורסה, פרוטרום צפויה להיצע של 60 מיליון שקל בשל רפורמת המדדים שצפויה להיכנס לתוקף ביום ראשון הקרוב, ובחודשים מרץ ואפריל במצטבר הצפי לביקוש הוא של 50 מיליון שקל".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  פרוטרום
  שרון 09/02/2017 10:02
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מחזיק כבר כשנתיים - 47% רווח. יותר טוב מקופת גמל. בהצלחה למושקעים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות