רשות ני"ע מציעה יצירת רשימת מסחר נפרדת - מבקשת מהציבור להגיב

במסגרת ההקלות שבוחנת רשות נירות ערך לחברות קטנות, הוצע להקים רשימה של החברות הקטנות במקביל לרשימה הראשית
|
(3)
שמואל האוזר, צילום: אסף לב; יח"צ

הטענות הבלתי פוסקות לגבי רגולציה מכבדת בשוק ההון, שהצליחה להבריח מספר חברות, הביאו את רשות ניירות ערך לגבש הקלות מסויימות לחברות הנסחרות בתל אביב. הרשות הודיעה כי תבחן להקל על חברות בדיווח התוצאות הכספיות לרבעונים וכעת היא מבקשת את תגובת הציבור להקלות, שאותן יוכל למסור עד ה-15 באוקטובר.

נראה כי רוחו של מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט, ששימש בין היתר כנשיא בורסת NADEX, הביאה את רשות ניירות להציע רשימה נפרדת של החברות שייבחרו לאמץ את ההקלות. מדובר בביטול חובת הדיווח לרבעון הראשון והשני, תוך מתן דגש רבעוני בדו"ח של מחצית השנה והשנה כולה. הרשימה של החברות שיאמצו את ההקלות תיקרא "הרשימה הכללית" בעוד יתר התאגידים ייסחרו ברשימה הראשית ששמה יהיה "רשימת העילית" - ממש כמו בחו"ל. שעות המסחר יהיו זהות ותואמות לשעות המסחר כיום.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

ההקלות שמוצעות למעשה נוגעות לתאגיד קטן - זה ששווי השוק שלו נמוך מ-300 מיליון שקל. בנטרול החברות הדואליות, אשר כפופות לכללי דיווח למשטר זר, עולה כי ההקלה המוצעת תקפה ל-60% מהחברות בתל אביב שיוכלו לבחור האם להיכנס לרשימה וליהנות מהקלות בדיווח הרבעוני. לטענת הרשות, ההקלה לתאגידים קטנים עשויה להביא לשיפור בפעילותם העסקית, כאשר לצד החיסכון בעלויות כספיות ישירות, מנהלי אותם תאגידים יוכלו להקדיש זמן רב יותר לניהול הפעילות התפעולית, לקידום השקעות חדשות ולצמיחה עסקית.

בין היתר, מבקשת רשות ניירות ערך לקבל את הערות הציבור באשר לאפשרות מתן ההקלה גם לתאגידים אשר הנפיקו לציבור אגרות חוב בהיקף מצומצם של עד 200 מיליון שקל, כמו גם להיקף המידע אשר ייכלל בדוח דגשים רבעוניים.

מהרשות נמסר: "הצעת רשות ניירות ערך למדרג רגולציה עולה בקנה אחד עם המגמה הקיימת כיום בקרב רגולטורים בעולם לעודד ולבסס תאגידים קטנים נוכח ההכרה בתרומתם הרבה לשוק ההון ולכלכלה. כמו כן, ההצעה עולה בקנה אחד עם פרויקטים נוספים אותם מקדמת רשות ניירות ערך שעניינם מתן הקלות לתאגידים בעלי מאפיינים ייחודיים ופיתוח שוק ההון".

מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אילן פלטו: "המאבק העיקש שמנהל איגוד החברות הציבוריות להקלות ברגולציה מתחיל לשאת פירות. אנו שמחים שרשות ני"ע מפנימה את הצורך בהקלות לרגולציה לנוכח 'התייבשות הבורסה', כפי שגם ראינו בתכנית הרשות לעידוד הנפקות ראשוניות. אנו קוראים לכל גורמי החקיקה הרלוונטיים, ובראשם משרד המשפטים, להירתם למאמץ המשותף להחייאת שוק ההון הישראלי תוך טיפול שורש בבעיות היסוד של שוק ההון הישראלי. עד היום נמחקו מאות חברות ציבוריות, הגיע הזמן להחזיר את הבורסה למקומה הטבעי כמנוע צמיחה למשק הישראלי כולו".

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שורט רואי חשבון ממונף !! :] (ל"ת)
  ליאת 23/08/2015 18:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  לגיא בן סימון
  איתן 23/08/2015 15:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תוכל בבקשה להפנות את הקוראים לקישור של ההודעה הזו מטעם הבורסה, כדי שנוכל להגיב לרשות לני"ע בנוגע להצעה הזו. נראה לי שמנכ"ל הבורסה מיואש ויורה לכל מיני כיוונים, ודווקא הפתרון הזה עלול לפגוע בשקיפות של החברות מול המשקיעים . מה זה לקבל פעמיים בשנה בלבד דו"ח על החברה שאתה מושקע בה ? ועוד על 60% מהחברות הנסחרות .... בתוך פרק הזמן הארוך שיעבור מדו"ח אחד למשנהו יכולים להתרחש ארועים רבים בחברה, ובפרט בחברות קטנות שאותן מנסים להכליל ברשימה.
  סגור
 • 1.
  די כבר!!!
  אסף 23/08/2015 11:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הקלות רגולטוריות בבורסה צריך לתת למשקיעים ולא לחברות. ההקלה הזאת רק תיתן להם להסתיר מידע מהמשקיעים. כרגיל בחולונות הגבוהים שוכחים מהמשקיעים ומחפשים דרכים לתעתע בהם. בושה!!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות