הרמות שמזמינות את שחקני המעו"ף למכור

יונתן קריספין (דוביד) מסתכל על התנהלות המעו"ף בשבוע האחרון ועל פעילות שחקני המעו"ף
|
הרמות שמזמינות את שחקני המעו"ף למכור

שוק המניות הגיע בשבוע האחרון לרמת ה-904 נק' ונסוג פעם נוספת.

רשמתי שהסוחרים רואים ברמת ה-904 כרמת מכירה. ת"א 25 ניסה לפרוץ רמה זאת אך גל של מוכרים הדף אותו מטה. המוכרים הללו היו מאוד משמעותיים בנפח מסחר גדול ועירערו את הביטחון של הקונים, שעד עתה במהלכי העליות כמעט ולא ניתקלו במכשול רציני כלפי מעלה. הסוחרים שכתבו שוקתות קול מעל 930 ופוט מתחת ל-840 הבינו כבר לפני שבועיים ששווה לסמוך על המוכרים.

היום הגיע המדד לשפל באזור 840, אזור תחתית הכתיבות, והפלא ופלא גם רמה זאת הזמינה הפעם קונים ולא מוכרים, ות"א 25 התרחק וגרם נחת לכותבי האופציות.

לפעמים אופ' המעוף מנדבות מידע משמעותי לסוחרים ומונעת דימיונות שווא. אופציות מעוף זהו כלי עבודה מתוחכם שלפעמים מנבא מה הבורסה עשויה לבצע. זה נכון למי שמכיר את הכלי ולא למי שמהמר בלבד בעזרתו.

אנו מתקרבים לשבוע פקיעה והפרמיות המצומקות שהשילו מערכן עקב הזמן מתחילות להיות שוות סגירה פן יפרץ התחום ואז הרווח יהפוך להפסד. אם ניקח את הניתוח שלי משבוע שעבר נראה שהיו לנו שלוש רמות חשובות והן 904,870,840-50. ביקרנו בשלושתן.

מצב השוק הנוכחי מספר על תמונה פסימית יחסית עקב כך שיש גופים שיוצאים מהשוק כשהוא מתקרב ל 880-904. הם משתמשים במושג הידוע, שטוב להשאיר לאחרים קצת להרוויח ולא להיות חזיר עד הסוף. כלומר, גם אם השוק יעלה מעל 900, מבחינתם עוד כמה אחוזים לא משנים יותר מידי לאחר מהלך ריווחי וארוך של שלושה חודשים.

כעת ניתן לומר שכאשר מתקרבים ללמעלה המוכרים הופכים לדומיננטים, וכל עוד הקונים לא יהדפו אותם מעלה השוק ידשדש או ירד אחרי כל ניסיון עליה.
המוכרים ימשיכו במשימות מכירה אם השוק ישבור את רמת ה-840, אז סביר להניח שיצא לדרך מהלך ירידות נוסף לעבר פאתי ה-820 ו-780 במידה ויהיה עוצמתי.

בינתיים הכותבים, ממשיכים לכתוב אוכפים קול ופוט על אותו מדד מימוש בתקווה שמדד המעוף לא יבצע תנועה משמעותית של מעל 40 נקודות, ממדד המוצא, 857 עד הפקיעה ואז הפרמיות ישארו בכיסם.

השוק מסוכן, בשבוע האחרון הפך ליותר תנודתי, המוכרים אורבים בניסיונות עליה ולכן גם לפוזיציות כתיבה רצויה הגנה על מנת לגדר הפסד באם טעית.

תמונת השוק שנמצא במימוש למהלך העליות החד שביצע תשתנה במידה ות"א 25 יצליח לעלות מעל אזור 880-904. עד אז כל מחזה עליה יסתיים במוכרים שיבינו שעוצמת הקונים נמוכה בתקופה הזאת ושווה להם להיות על הגדר עד חלוף מגמת המימושים שיכולה להסתיים במהלך מעל 900 או ברמת תמיכה נמוכה יותר שתזמין קוני מניות חדשים ולהוטים.

מאת: יונתן קריספין (דוביד), מרצה לאופציות מעו"ף במכללת מגמות

*אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות