הופקדה להתנגדויות הציבור תכנית מתאר בבאר שבע להוספת 24 אלף דירות

התוכנית תאפשר הגדלה של אוכלוסיית העיר בכ-170 אלף תושבים ומייעדת לבסס את מעמדה של באר שבע כבירת הנגב תוך מתן דגש על התחדשות עירונית

 | 
בנייה בשכונת רמות, באר שבע, צילום: Istock
הוועדה המחוזית דרום שבמינהל התכנון הפקידה להתנגדויות הציבור את תכנית המתאר הכוללנית לבאר שבע. מדובר בתוספת של 24,300 יחידות דיור שתאפשר הגדלה של אוכלוסיית העיר בכ-170 אלף תושבים וזאת לאחר מימוש מלא של הליכי התחדשות עירונית בלב העיר. כיום מתגוררים בה כ-208 אלף תושבים. 
עוד כוללת התכנית כ-4.5 מיליון מ"ר עבור תעסוקה, מסחר ומשרדים וכ-3.9 מיליון מ"ר עבור תעשייה וכן שטחים עבור תיירות. כמו כן, מתוכננת הקמתו של בית חולים מרכזי חדש בנגב בכניסה המזרחית לעיר, זאת בהתאם להחלטת ממשלה. סביב מוקד בית החולים התכנית מציעה מתחם תעסוקה רפואית מתקדמת.
התכנית מייעדת לבסס את מעמדה של באר שבע כבירת הנגב ומציעה עקרונות והנחיות להתחדשות עירונית במרקם הוותיק הכוללים שדרוג של המרחב הציבורי, עירוב שימושים לאורך צירים ראשיים ובמרכז העיר, בחינת פתרונות אמצעי תחבורה בדגש על תחבורה ציבורית ובחינת ניוד זכויות במקרים בהן יש קושי לממש הליכי התחדשות.
התכנית אשר קודמה על ידי מטה מינהל התכנון, יחד עם עיריית באר שבע ולשכת התכנון המחוזית דרום, תהווה את התשתית התכנונית והבסיס לפיתוח העיר בעשורים הקרובים ותחליף את תכנית המתאר הקודמת משנת 1970.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות