פינוי בינוי בבת ים: מגדל ענק יוקם קו ראשון לים - מה הוא יכלול?

הוועדה המחוזית תל אביב אישרה להפקדה תוכנית להריסת בניין רעוע ברחוב רוטשילד בקרבת הים בעיר. צפו בתמונות לפני ואחרי
|
(1)
חוף בת ים
הוועדה המחוזית תל אביב החליטה על הפקדת תכנית פינוי בינוי ברחוב רוטשילד 2 בבת ים הכוללת בניית מגדל בן 31 קומות שישמש למגורים, מסחר ותיירות ולצדו מבנה ציבור .

התכנית מציעה הריסת מבנה מגורים במצב רעוע בן 24 דירות בקרבת חוף הים בצפון מערב העיר, בין הרחובות סוקולוב ובן גוריון, ובניית מגדל שיכיל שימושים מעורבים של: מגורים, תיירות ומסחר. בנוסף כוללת התכנית גם מבנה ציבורי במגרש ציבורי צמוד.

המגדל המעורב יכיל 5 קומות של 2,150 מ"ר אשר ישמשו למלונאות ומעליהן 26 קומות של מגורים ב- 104 יח"ד כ- 10,400 מ"ר. בקומת הקרקע יתקיים מסחר בהיקף של כ-200 מ"ר כחזית מסחרית לכיוון רחוב רוטשילד אשר תתחבר עם רצועה של שטח פרטי פתוח וירוק. חזית זו תתרום להפיכתו של רחוב רוטשילד לציר ירוק עירוני המחבר את מזרח העיר אל טיילת החוף. בשל הקרבה לחוף הים והפוטנציאל התיירותי הטמון באזור, תתאפשר לעת הוצאת היתר בנייה המרת קומות נוספות ממגורים למלונאות, כך שיותרו עד 12 קומות מלונאות בבניין.

כמו כן, התכנית מקצה מגרש למבנה ציבור מדרום למבנה המגורים, בו יותרו שימושים של חינוך, תרבות, קהילה ורווחה בשטח רצפות של כ- 900 מ"ר. לשני המבנים תהיה חנייה תת קרקעית לפו תקן החנייה שיהיה תקף בעת הוצאת היתר בנייה. הבנייה תהיה בהתאם לתקן ישראלי לבנייה ירוקה.


לדברי מנכ"ל עיריית בת ים, עו"ד ארז פודמסקי-שקד: "עיריית בת ים שמה לה לדגל לקדם תוכניות לפינוי בינוי והתחדשות עירונית, הפקדת התוכנית בוועדה המחוזית מהווה צעד נוסף במימוש החזון שלנו. לצד הוספת דירות חדשות, התכנית כוללת גם שטחים ושטחי מלונאות לטובת תושבי העיר והמבקרים שישדרגו את החוויה העירונית שלהם. אנו צופים כי בשנים הבאות, עם סיום התהליכים בוועדות התכנון השונות, יתווספו לעיר עוד כ-12,000 יחידות דיור חדשות, במסגרת פרויקטי התחדשות עירונית שונים, שישנו את חזות העיר, יתנו מענה בטיחותי לתושביה ויהפכו אותה יעד אטרקטיבי למי שמבקש להתגורר על קו החוף״.

סמי מצלוואי, בעלי חברת {מצלאוי}, העומדת מאחורי הקמת הפרויקט, ציין כי הוא שמח על הפקדת התוכנית אחרי שנים ארוכות של עבודה. הוא מודה לוועדה ומקווה שהתוכנית תצא לדרך בקרוב ותאפשר את הקמתו של הפרויקט והפיכתו מבניין מיושן למגדל מודרני בסמוך לחוף ימה של בת ים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  12,000 יח"ד לעירייה שבקושי מתפקדת עם גרעון (ל"ת)
  נכנסים לרעה חולה 30/04/2014 17:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות