הדולר רושם יום שני של עליות: מתחזק ב-0.15%

מחדר המסחר של פינוטק נמסר, כי המשך הדשדוש בכלכלה האמריקאית מחזיר את הדולר להחלש מול המטבעות העיקריים בעולם. מול השקל נסחר כעת המטבע האמריקני ברמה של 4.030
|
הדולר רושם יום שני של עליות: מתחזק ב-0.15%

מטבע הדולר פתח את יום המסחר בהתחזקות של 0.15% מול השקל לרמה של 4.030. האירו רושם כעת עליה של 0.4% מול השקל לרמה של 5.501 וזאת בהתאם להתחזקותו מול המטבעות העיקריים בעולם.

מחדר המסחר של פינוטק נמסר, כי עיקר החלשותו של השקל אתמול, נבעה מעליית אי הוודאות הפוליטית כתוצאה מפירסום מסקנות ועידת וינוגרד . אי הוודאות מגדילה את החששות ופרמיית הסיכון אשר נידרשת מהמשק הישראלי ומורידה את האטרקטיביות של השקל. ההערכות הן כי השפעתם של פירסום המסקנות על השקל תיהיה לטווח הקצר בלב . סביר כי השקל יחזור למסלול התחזקותו על רקע המשך החלשתו של הדולר בעולם.

הדולר נסחר סביב רמות שפל אל מול האירו ב 1.3645 ,ו-119.50 אל מול היין ו- 1.9985 כנגד הסטרלינג. המשך הגעת נתונים מאכזבים על כלכלת ארה"ב אשר מראים סימנים של מיתון מתקרב ,חיזקו את הערכות המשקיעים כי אנו צפויים לראות קיצוץ בריבית במהלך השנה הקרובה." שוק הדיור עדיין מטיל צל קודר על הכלכלה האמריקאית. עובדה זו עשויה לאלץ את הפד לקצץ בסוף השנה , ולהלום בדולר" מסר קנזו מיזונו כלכלן ראשי מ Mitsubishi UFJ Securities Co טוקיו. כעת נסחר הדולר סביב הרמות של 1.3650 אל מול האירו ,1.9995 אל מול הסטרלינג ו 119.55 אל מול היין.

האירו ממשיך להתחזק כנגד העיקריים וניסחר סביב הרמות של 163.15 אל מול היין לאחר נגיעה בשיא כל הזמנים ב 163.31, כנגד הדולר נסחר האירו סביב הרמות של 1.3645. המשך הגעת נתונים חזקים על כלכלת גוש האירו העלו את הערכות המשקיעים כי הבנק המרכזי האירופי צפוי להעלות את הריבית בשנה הקרובה. " היין הינו המטבע החלש ביותר אחרי הדולר. השוק לא מתרכז במסחר הדולר-יין אלה כמה רחוק האירו-יין יגיע" מסר טטסויסה היישאשי סוחר מטבעות בכיר מ Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Ltd. כעת נסחר האירו סביב הרמות של 1.3650 אל מול הדולר , 163.20 כנגד היין ו 0.6825 אל מול הסטרלינג.

המשקיעים יצפו היום לפירסום מכירות הרשתות בארה"ב ב 11:45 (GMT) ומדד ה ISM לייצור ב 14:00 (GMT), אך את מרבית תשומת הלב ימשכו דבריו של ברננקי ב 15:00 (GMT). הסוחרים ינסו לקבל אינדיקציה לגבי מדיניותו העתידית של הפד כלפי הריבית. רמיזות על קיצוץ אפשרי בריבית עשויות לשלוח את הדולר לשפל חדש אל מול מספר מטבעות עיקריים. בבריטניה יפורסם מדד ה PMI לייצור ב 08:30 (GMT).

זהב: המתכת היקרה עלתה אמש ונסחרה סביב הרמות של 680.75 דולר לאונקיה. העליה במחיר הזהב נבע בעיקרה מהמשך החלשותו של הדולר." אם הדולר ימשיך להחלש מנקודה זו ,אנו צפויים לראות את הזהב עולה מעבר לרמות ה 680 דולר ,אך החופשה בשווקי אסיה עשוייה ליצור מסחר רגוע יחסית" מסר ג'ונתן ברט מנהל מ Commodity Broking Services סידני. הזהב צפוי להסחר בתווך הטכני של 670 דולר ל 690 דולר במהלך השבוע הקרוב. כעת נסחר חוזה עתידי על הזהב סביב הרמות של 681.5 דולר לאונקיה.

נפט:מחיר הנפט ירד אמש וניסחר סביב הרמות של 65.71 דולר לחבית. התפוגגות החששות מתקיפה של בארות הנפט בסעודיה החזירו את הזהב השחור מעט מטה לאחר הקפיצה של יום שישי." חצינו את סוף השבוע ללא התרחשויות יוצאות דופן לאחר הדיווחים של יום שישי על המעצרים בערב הסעודית. לכן הורדנו את פרמיית הסיכון מעט" מסר פיל פלין אנאליסט מ Alaron Trading שיקגו. הצפי לעליה במלאי הנפט בארה"ב בפירסומים של יום רביעי הקרוב הוסיפו ללחוץ את מחיר הנפט מטה. כעת ניסחר חוזה עתידי על הנפט סביב הרמות של 65.375 דולר לחבית.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות