לקראת כנס ביזפורטל – בהלמן-אלדובי מספרים על קרן P2P

מה הסכום המינימלי להשקעה בקרן, איך זה עובד ומאיפה נולד הצורך להשקעה אלטרנטיבית?
נועם ברכה - מנכ"ל הלמן-אלדובי קרנות השקעה, צילום: יחצ

רגע לפני כנס המשקיעים של ביזפורטל דברנו עם נועם ברכה, מנכ"ל קרנות השקעה בהלמן-אלדובי על קרן ה- P2P של בית ההשקעות שעוסקת באשראי צרכני בארצות הברית ועל השוק האלטרנטיבי שאליו נכנסו ב-2017. בזמן שמלחמת הסחר מטלטלת את השווקים, קרן ההשקעות של הלמן-אלדובי ממשיכה במגמת הצמיחה ונמצאת בימים אלה בעיצומו של סבב גיוס נוסף, כאשר היא חוצה כבר את החצי מיליארד שקל בהיקף כספי הקרן.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

ברכה, מסביר בקצרה על התחום ואומר: "הסקטור האלטרנטיבי בבית ההשקעות מתחלק לשניים: התחום הראשון הוא קרנות השקעה כאשר הקרן המובילה שלנו היא קרן ה- P2P שעוסקת באשראי צרכני בארצות הברית,  והתחום השני הוא קרנות שמיוצגות על ידי הלמן-אלדובי ועוסקות ב-Private Equity, חוב, תשתיות ועוד, כאשר אנו עובדים עם הגופים היוקרתיים ביותר בעולם ומייצגים אותם מול הגופים המוסדיים בישראל."

מה הביא אתכם להיכנס לתחום ההשקעות האלטרנטיביות?
"לאורך ההיסטוריה שוק ההון מלווה בתנודתיות רבה, ובמיוחד בשנת 2018 חווינו רכבת הרים שלא ראינו שנים רבות בעקבות מאבקי הסחר בין ארה"ב וסין. בנוסף אנחנו חיים בסביבה של ריבית אפסית ואם נוסיף את העובדה שלא היה משבר כלכלי או נפילה חדה של הבורסה מאז 2008 נבין כי יש מעט מאוד הזדמנויות כניסה. מכאן נולד הצורך באפיק השקעה שאינו נמצא בקורלציה עם השווקים הסחירים בעולם ומאפשר הזדמנות השקעה חדשה גם עם סכומים קטנים וגם למשקיעים שאינם משקיעים כשירים".

על איזה סכום אתה מדבר כשאתה אומר סכום קטן?
הסכום המינימאלי להשקעה עומד על 50 אלף דולר. הדבר מתאפשר הודות לכך שמדובר בקרן ציבורית הפועלת על פי תשקיף. קרנות השקעה שאינן ציבוריות בישראל יכולות מבחינה רגולטורית להכניס משקיעים כשירים בלבד או עד 35 ניצעים דבר אשר מצמצם את היכולת של הקרנות להיות נגישות לציבור המשקיעים הרחב. הקרן שלנו ייחודית בנושא זה כי היא מאפשרת לכל אחד עם כסף פנוי להכנס לאפיק השקעה חדש שעד כה היה נחלתם של קבוצה קטנה וסגורה.

איך עובדת קרן P2P שלכם?
אנחנו הנגשנו את שוק האשראי הצרכני בארה"ב המגלגל מיליארדי דולרים בשנה למשקיעים ישראלים. כיום רק משקיעים בעלי אזרחות אמריקאית יכולים להשקיע בפלטפורמות הp2p  בארה"ב . בכל סבב הנפקה ניתן להכנס להשקעה כאשר כספי הקרן מושקעים בפלטפורמות P2P המובילות בארה"ב שאיתן אנחנו עובדים. ההשקעה למעשה מפוזרת בלמעלה מכ-11,000 הלוואות מה שמאפשר פיזור סיכון מאוד רחב זאת בהשוואה להשקעה בודדת של אדם פרטי וכל זאת כמובן תחת ניהול של הצוות המקצועי שלנו.

אילו רשתות בטחון יש לכם? אתם מתעסקים בכסף של משקיעים רבים, איך מנהלים את הסיכון על הלוואות שלא יוחזרו?
"היתרון בשוק האמריקאי הוא שלכל אדם יש דירוג אשראי עם ציונים הנעים בטווח של 300-800. אנחנו בוחרים את ההלוואות בהתאם לדירוג האשראי של הלווה ועל פי פרמטרים נוספים ובדיקה של הפלטפורמות עצמן. כל אלה מאפשרים לנו לדרג את רמת הסיכון ביחס לתשואה. למעשה באופן סטטיסטי רק 1 מתוך 10 בקשות תמצא מתאימה לקבל הלוואה מה שמבטיח ניהול סיכונים מחושב עם פוטנציאל השקעה אטרקטיבי .


מה מייחד את הקרן שלכם?
"אנחנו הקרן P2P להלוואות היחידה בארץ שפועלת נכון להיום על פי תשקיף מדף שקיבל היתר של הרשות לניירות ערך, ופועלת בשקיפות. מדיניות ההשקעה ודיווחים חודשיים של ביצועי הקרן מפורסמים באתר המגנא. כפי שכבר הזכרנו, הציבוריות והיותה מפוקחת, מאפשרים לה להיות פתוחה לציבור הרחב ולא רק למשקיעים כשירים כפי שקיים בקרנות השקעה שונות בארץ.

איפה אתה רואה את הקרן בעוד 5 שנים?
"בימים אלה אנחנו נמצאים בעיצומו של סבב גיוס נוסף לקרן ונכון להיום היא מנהלת כבר למעלה מכ-530 מיליון שקלים. אני מקווה שבעוד 5 שנים נהיה קרןP2P  הגדולה בישראל בהיקף של מיליארדי שקלים.

הערות משפטיות:
- בשמה הרשמי הלמן-אלדובי איי2פ1, שותפות מוגבלת.
- אין בהיתרה של הרשות לניירות ערך לפרסם את התשקיף משום אימות הפרטים המובאים בו או אישור מהימנותם או שלמותם, ואין בה משום הבעת דעת על טיבם של ניירות הערך המוצעים.

- המידע נועד להסב את תשומת הלב בלבד אינו מהווה הצעה לרכישה או למכירה  של יחידות ההשתתפות של הקרן. אין בו כדי להוות תחליף לייעוץ או לשיווק השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם. כל אדם המבקש לקבל מידע מתבקש לעיין בפרסומי השותפות במפורסמים באתר רשות ניירות ערך כאן
אין באמור כדי להבטיח תשואה כלשהי. השקעה בקרן כרוכה בסיכונים שונים לרבות סיכון לאובדן ההשקעה וסיכונים כמפורט בכריכת תשקיף הקרן כגון סיכונים מקרן כלכליים המושפעים מהכלכלה העולמית על שוק הלוואות ה-P2P וכן סיכונים הנובעים מהעובדה שההלוואות אינן מובטחות בבטוחות לעיון בתשקיף הקרן לחץ כאן.

לרישום לכנס המשקיעים ביום ראשון הקרוב 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות