עובד חברת סייבר לשעבר מואשם בפגיעה בביטחון המדינה

בכתב האישום נכתב כי העובד שפוטר מחברת NSO גנב חומרי החברה בשווי של מאות מיליוני דולרים וניסה למכור אותם דרך הדארקנט

|
האקר, צילום: Istock
הותר לפרסום כי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד עובד חברת NSO לשעבר, בן 38, בגין ניסיון לפגיעה ברכוש באופן שהיה בו כדי לפגוע בביטחון המדינה, גניבה בידי עובד, ביצוע פעולת שיווק ביטחוני ללא רישיון, שיווק ביטחוני ושיבוש או הפרעה לחומר מחשב.
חברת NSO מפתחת ומשווקת תוכנות המשמשות גורמים שונים, בעיקר ממשלות, לריגול אחר אנשים וגופים החשודים בפעילות טרור או בפעילות פלילית. הריגול מתבצע על ידי השתלת תוכנת ריגול במכשיר האלקטרוני של האדם אחריו רוצים לרגל - בדרך כלל בטלפון הסלולרי.
במסגרת תפקידו, קיבל העובד גישה לשרתי המחשב של החברה, לכלים שפיתחה ולקוד המקור של מוצרי החברה אשר מאוחסנים בשרתים. על פי כתב האישום, לאחר שפוטר, גנב הנאשם יכולות סייבר של החברה הנאמדות במאות מיליוני דולרים, בניסיון למכור אותן דרך הדארקנט.  
בבקשת המעצר שלו נכתב כי "המשיב ביצע את העבירות המיוחסות לו בצורה מתוחכמת ותוך שימוש ביכולותיו הטכנולוגיות הגבוהות בעבור בצע כסף, למרות שהיה מודע לכך – או לפחות את עצם עיניו לכך – שהעבירות יובילו לפגיעה בביטחון המדינה. כל אלה מלמדים על המסוכנות הרבה הנשקפת מהמשיב, ועל החשש הרב שהמשיב ימשיך לסכן ביטחון המדינה ושלום הציבור אם ישוחרר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות