תגדל בשדות זרים: למה מדיוי מחפשת חלופות גידול בחו"ל?

על רקע היתר ייצוא הקנאביס שמתמהמה, חברת הקנאביס הרפואי מאבדת סבלנות

|
(5)
תגדל בשדות זרים: למה מדיוי מחפשת חלופות גידול בחו"ל?
חברת הקנאביס מדיוי -0.62% מדיוי 1,762 -0.62% מדיוי בסיס:1,773 פתיחה:1,752 גבוה:1,850 נמוך:1,730 תמורה:19,822 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מגיבה לדיווח בנוגע למכתב ההתראה מצד קיבוץ רמות מנשה (לכתבה המלאה). קודם לכן קיבוץ רמות מנשה, שעל אדמותיו צפויה מדיוי לגדל את הקנאביס, טען כי מדיוי מפירה את ההסכמים מולו, כאשר זו מקיימת משא ומתן עם צדדים שלישיים מחוץ לישראל, לצורך גידול זרעי קנאביס. במסמך שפרסמה מדיוי אין כל הכחשות לטענות שהועלו מצד קיבוץ רמות מנשה. נהפוך הוא, מדיוי אומרת בריש גלי כי היא מחפשת חלופות לגידול בארץ, מה שניתן לפרש כחשש או חוסר אמון מכך שעד כה לא הגיע האישור הסופי בנושא של גידול וייצוא קאנביס רפואי: "לאור העיכוב בקבלת אישור ייצוא הקנאביס מישראל, מצאה מדיוי לנכון לפנות לחלופות גידול וייצוא במדינות אחרות בהן ניתן היתר ייצוא, וזאת באופן שאינו מתחרה בפעילות היי פארמה".

"במהלך החודשים האחרונים התקשרה מדיוי במזכרי עקרונות והסכמים לפעילות בחו"ל, לרבות הסכם שיתוף פעולה במקדוניה, אשר אינם תלויים בקבלת היתר ייצוא מישראל, ואשר מפחיתים את התלות בהשקעת מדיוי בהיי פארמה ובפעילות בישראל", נכתב במסמך שמרמז על בחינה של אופציות חלופיות במקרה של עיכוב או החלטה שלא לאשר גידול או ייצוא של קנאביס לחו"ל.
כפי שניתן להבין, מדיוי לא בוחרת להתגונן ועולה להתקפה נגד הקיבוץ: "מדיוי בדעה כי מכתב ההתראה כאמור נשלח כניסיון בלתי הוגן לשנות הסכמים קיימים ולהפעיל לחץ על מדיוי להעביר לידי היי פארמה את ההתקשרויות כאמור וכן הזדמנויות עסקיות השייכות למדיוי בכפוף לכל דין ולהסכם הרכישה".
החברה ממשיכה בגישה התוקפנית ומוסיפה כי האחריות על נזקים שעלולים להגרם לחברה מוטלים על הקיבוץ: "מדיוי רואה בתאגיד הקיבוץ כאחראי לכל נזק שייגרם לה
כתוצאה מהתנהלות זו, לרבות המשך הליכים משפטיים".
אולם החברה הירוקה לא ממהרת לפתוח בהליכים משפטיים וממשיכה בקו רגוע יותר ואומרת:"מדיוי קשובה לחששות תאגיד הקיבוץ ומאמינה כי יש למצוא את הדרך המושכלת לטובת כל הצדדים" ואף רואה חלון הזדמנויות ששווה לנצלו וציעה לקיבוץ להצטרף אליה למהלכים בחו"ל: "כחלק מפתרונות אפשריים למחלוקת, בכוונת מדיוי להציע לתאגיד הקיבוץ להצטרף למהלכים בחו"ל כשותפה, בדומה לשותפות הקיימת ביחס לפעילות בישראל".
לעומת הגישה התוקפנית של מדיוי כלפי רמות מנשה, הגישה כלפי החברה ההולנדית  מתחום הקנאביס הרפואי, ברני'ס, מעט רכה יותר: מדיוי מקיימת שיחות עם בעל המותג במטרה להגיע עימו להבנות בדבר אופן השימוש במותג. "השיחות כאמור מתנהלות על בסיס ענייני, ולהערכת מדיוי הצדדים יגיעו להבנות בתוך פרק זמן קצר".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מדיוי
  המאוכזב 21/09/2018 11:56
  הגב לתגובה זו
  2 0
  חברה מניפולטיבית, משחקת בכספי המשקיעים ומורידה אותם שאולה. המדושנים של טוגדר, רציניים ואמיתיים ורק שם לשים השקעה בטוחה.
  סגור
 • 4.
  משחק, הודעה רעה ואז הודעה טובה
  מוש 21/09/2018 09:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעניין מי הרוויח מהמהלך
  סגור
 • 3.
  ורק אצלנו חכמי החלם והמשטרה תוקעים הייצוא פשוט הזוי (ל"ת)
  תום 20/09/2018 16:54
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 2.
  קונה ועוד איך
  שפוי 20/09/2018 16:23
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אני קונה את ההסבר של הנהלת מידוי והעתיד ירוק......מדווי לא שמה את כל הבצים בארץ ולא מחכה לקבלת אישור למגדלים בארץ וכל האופציות פתוחות..תראו מה קורה למניות הקנאביס בקנדה וארהב
  סגור
 • 1.
  לקנות לקנות
  משקיע חכם 20/09/2018 16:14
  הגב לתגובה זו
  7 1
  לא מבין איך המשקיעים במידווי לא מבינים שמדובר במניה מחוזרת.....אני מתכוון לאלה שמכל הודעה שנודף ממנה קצת אנטי מידוי ממהרים למכור.....אתם לא מבינים....הן הקיבוץ שתובע א מידוי על הפרת בלעדיןות לייצור והן החברה ההולנדית שתובעת את מידווי על הפרת בלעדיות בשיווק-מה אומרות בעצם?.....אנחנו רוצות את מידוי שתתקשר רק איתנו הן תובעות בלעדיות...כמו כל מחזר אחרי בחורה יפה כל מחזר רוצה להיות בלעדי....באה מידוי ךקיבוץ ואומרת-אתם כועסים שיצרנו קשר עם מגדלים בחול??בואו תשתתו איתנו..........ועם ההולנדים הולכים ךפשרה..אז איפה הבעיה???? הבעיה שצלנו נבהלים מכל נאד שדינו כדין כל נאד להסריח את האוירה לקצת ולהתנדף
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות