ורדה אלשיך: "אלביט הדמיה מנסה לצוף - לא אדחוף לה את הראש מתחת למים"

בית המשפט המחוזי בתל-אביב דחה בקשת פירוק. "אתם באמת חושבים שאתן לכם צו פירוק כשאנחנו באמצע הליך של הסדר חוב"
|
(4)
מוטי זיסר, צילום: יח"צ

בית המשפט המחוזי בתל-אביב הושיט חבל הצלה זמני לחברת אלביט הדמיה +2.83% אלביט הדמיה 537.3 +2.83% אלביט הדמיה בסיס:522.5 פתיחה:532 גבוה:538.4 נמוך:520 תמורה:31,269 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , הנמצאת בשליטת מוטי זיסר. השופטת ורדה אלשיך דחתה את האפשרות של הליך פשיטת רגל ואמרה כי "אתם באמת חושבים שאתן לכם צו פירוק כשאנחנו באמצע הליך של הסדר חוב". כך נדחתה בקשת פירוק שהוגשה ע"י חלק מנושי החברה.

אלביט הדמיה נקלעה למשבר קשה והיא מנהלת מזה מספר חודשים מו"מ עם נושיה השונם להסדר חוב. השופטת אלשיך: "כשחברה מנסה לצוף לא אדחוף לה את הראש מתחת למים. יכול להיות שהציפה שלה זה רק כי נשאר קצת חמצן בבלון, אבל אני לא הולכת לקבור את החברה בשלב כל כך מקדמי."

הדיון בביהמ"ש בעניין אלביט הדמיה
הדיון בביהמ"ש בעניין אלביט הדמיה

השופטת נמצאת בשנת שבתון והגיעה במיחד לדיון בתיק. חלק מהדיונים בנושא של אלבט הדמיה ומוטי זיסר התנהל אצל השופט איתן אורנשטיין והשופטת העבירה ביקורת עדינה על דרכו: "חלילה לי לפגוע בשופט אורנשטיין, אך אצלי התיק לא היה מגיע לכאלה מימדים", אמרה והצביעה על התיק הורוד הענק המונח על שולחנה.

עוד אמרה השופטת אלשיך: "בתוך זמן לא ארוך נדע אם המו"מ להסדר חוב יצליח. לא יכולה להיות חיה כזאת פירוק - בזמן שחברה מנסה להגיע להסדר. אני מבינה שנמאס לנושים לחכות כשהם רואים ירידה בשווי החברה במהלך המו"מ להסדר חוב".

בא כוח הכנ"ר התנגד לפירוק והציע אספת נושים אחת לכל סדרות האג"ח: "הקרנות הזרות לא מנסות לקנות שליטה בחברה. לפי חוק ניירות ערך 25% במניות החברה היא שליטה, ושתי הקרנות בנפרד לא מגיעות לאחוז זה. הם גם הצהירו שאין הסכם שיתוף פעולה בניהן". הקרנות יורק ו-DK פרטנרס רכשו יותר מ-25% מסדרות האג"ח של אלביט הדמיה.

אלביט הדמיה חייבת 2.5 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח שלה והיא אינה מסוגלת להחזיר חובות בזמן. בעל השליטה, מוטי זיסר, מחזיק במניות אלביט הדמיה באמצעות חברת אירופה ישראל שגם היא מסובכת עד מעל הראש עם חוב ענק של1 מיליארד שקל לבנק הפועלים.

במסגרת המתווה האחרון להסדר חוב מציעה חברת אלביט הדמיה לנושיה הבלתי מובטחים 90% ממניות החברה ושתי סדרות בהיקף 500 מיליון שקל - כל זאת תמורה מחיקת מלוא החוב הנוכחי, כאמור על סך 2.5 מיליארד שקל.
הדיון בבהמ"ש בעניין אלביט הדמיה
הדיון בבהמ"ש בעניין אלביט הדמיה

הדיון בתיק של אלביט הדמיה התחיל לאחר מספר דיונים בתיקים של חייבים שונים. למביט מהצד קשה לדעת מי באמת מתאמץ להחזיר כסף לנושיו ומי מהתל בכולם. השופטת אלשיך בעלת ניסיון רב שולטת ביד רמה: על חייב אחד אמרה: "הגיע הזמן שיבין שהוא לא בצימר בצפון אלא בהליך של פשיטת רגל". חייב אחר שלחה למאסר של 45 יום ואמרה: "שמא יתעשת ויחל לשתף פעולה. אני מניחה שעכשיו יהיה לו די והותר זמן". מדובר בהליך חריג יחסית בהתנהלותה של השופטת: "עשיתי היום משהו שלא עשיתי ב-36 שנות השיפוט שלי - אתה מצפצף על כולנו", אמרה לו.

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  החלטה מצויינת שהורידה את הסיכון של הגרוע מכל -פרוק
  בית המשפט 01/07/2013 15:10
  הגב לתגובה זו
  1 1
  במצב הזה ,מחזיקי האגח יראו תשואה גבוהה שיהיה הסדר.
  סגור
 • 3.
  כל ההתנהלות נראית כל כך הזויה
  שלי 01/07/2013 13:46
  הגב לתגובה זו
  0 2
  איך בכלל רוצים להשאיר את זיסר כמנכל לאחר שכשל? ...חובות עצומים לא ישולמו לעולם. מי שהילווה לו כסף לא חי בטירה. לא עם בריכה ולא עם אולם ביליארד. אז איך זה שלמרות החובות עוד משאירים אותו במקום שכשל? הזוי.
  סגור
 • 2.
  האגחים במחיר של פירוק
  מחזיק אגח 01/07/2013 11:53
  הגב לתגובה זו
  1 1
  יש מפה לאן לרדת?
  סגור
 • 1.
  היא לא רוצה את התיק של דנקנר? (ל"ת)
  אחד 01/07/2013 11:16
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות