התפתחות חיובית: אקסלנז קיבלה אישור פטנט בארה"ב בתחום הכבד

הפטנט שהתקבל מגן על בדיקות וחומרים לבדיקות נשימה ולמעקב אחרי חולים עם מחלות כבד חריפות וכרוניות
 |  (1)
מחקר
חדשות טובות למחזיקי אקסלנז +3.51% אקסלנז 565.8 +3.51% אקסלנז בסיס:546.6 פתיחה:546.6 גבוה:569.9 נמוך:545.6 תמורה:60,597 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . חברת הביומד הודיעה היום (ד') כי קיבלה את אישור הפטנטים וסימני המסחר האמריקני, US Patent and Trademark Office, לרישום פטנט ראשון בארה"ב בתחום הכבד.

אקסלנז מציינת כי הפטנט שהתקבל מגן על בדיקות וחומרים לבדיקות נשימה ולמעקב אחרי חולים עם מחלות כבד חריפות וכרוניות. הפטנט מתייחס לטכנולוגיה ואלגוריתמים שפיתחה אקלסנז לשיפור הדיוק בבדיקות של תפקוד הכבד ושל הערכת הלחץ הוורידי הפורטלי, אשר שניהם מהווים את השימושים המרכזיים בתחום בדיקות הכבד אליהם פונה החברה. אקסלנז אף מדווחת כי הוגשה בקשה לפטנט המשך להרחבת הכיסוי באספקטים נוספים.

לפי סקר שוק נרחב שביצעה אקסלנז נמצא שקיים צורך ברור לבדיקה פשוטה, מהירה ולא פולשנית למדידת הלחץ הוורידי הפורטלי המהווה את מקור אספקת הדם המרכזית לכבד. לחץ דם פורטלי גבוה נוצר בשלב מתקדם של מחלות כבד כרוניות. נציין כי מדידה כמותית של רמת יתר לחץ הדם הוורידי (HVPG) יכולה לשמש ככלי יעיל בניהול מחלות כבד כרוניות.

נזכיר כי אקסלנז נמצאת במגעים עם ה-FDA לבחינת ביצוע ניסויים הנדרשים לצורך אישור בדיקת HVPG באמצעות טכנולוגיית ה- BreathID ככלי אבחון ומעקב אחרי חולי שחמת כבד.

מנכ"ל אקסלנז, לורנס (לארי) כהן , אמר היום כי "אנו שמחים על רישום פטנט מסחרי ראשון בארה"ב לאקסלנז בתחום הכבד. פטנט זה יתמוך בהמשך חיזוק והרחבת פעילותנו גם בתחום הכבד. להערכתנו, וכפי שכבר הוכח במספר ניסויים קליניים ראשונים, לטכנולוגיית ה-BreathID פוטנציאל טיפולי חשוב בתחום מחלות הכבד, ואנו בוחנים דרכים ליישום תוכנית הפיתוח והתוכנית העסקית למינוף יתרונות המערכת שפיתחנו והישגיה גם בתחום אבחון וניהול מחלות כבד. קבלת הפטנט בארה"ב בתחום הכבד מהווה עדות נוספת לחדשנות הטכנולוגית והידע הייחודי שפיתחנו".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יש מוצר יש ביקוש
  אילן רז 21/08/2013 21:48
  הגב לתגובה זו
  4 1
  רק צריך להפגיש ביניהם ונראה את המניה בשערים גבוהים מאוד
  סגור