דו"חות חלשים לגולדמן זאקס, מניית החברה נפלה 3.8%

הכנסות החבר ה ירדו ב-13% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי נחתך ב-21%. חטיבת המסחר של הבנק בלטה בחולשתה
 | 
משקיעים, צילום: Istock
לאחר דו"חות חזקים ומפתיעים במיוחד של ג'יי פי מורגן (סימול:JPM) במהלך שישי האחרון, הקשיים בסקטור הבנקאות האמריקני נחשפים היום עם דו"חות חלשים של גולדן זאקס (סימול:GS). מניית החברה הגיבה בירידות של 3.8% הערב בוול סטריט.
בשורה התחתונה, הרווחים של גולדמן זאקס נחתכו ב-21% ביחס לרבעון המקביל אשתקד,  והסתכמו ב-2.25 מיליארד דולר, או 5.71 דולרים למניה. הכנסות החברה ירדו ב-13% ביחס לרבעון המקביל אשתקד ועמדו על 8.81 מיליארד דולר.
חטיבת הבנק שאחראית על הסחר באגרות חוב, מטבעות וסחורות (FICC), שהייתה בעבר החטיבה הרווחית ביותר של הבנק, הציגה הכנסות של 1.84 מיליארד דולר, ירידה של 11% ביחס לשנה שעברה. חטיבת המסחר במניות של החברה הציגה הכנסות של 1.77 מיליארד דולר, ירידה של 24% בחישוב שנתי. הכנסות הבנק משוק ההלוואות רשם ירידה של 14% בחישוב שנתי. ההכנסות מעסקי החיתום של הבנק הציגו ירידה של 24% לרמה של 923 מיליון דולר, כאשר הקיפאון בשוק ההנפקות העיב. מנגד, עסקי הייעוץ של הבנק הציגו גידול של 51% בשנה האחרונה, וההכנסות בתחום הסתכמו ב-887 מיליון דולר.
מניית החברה השלימה ברבעון האחרון זינוק של קצת יותר מ-37% מהשפל שקבעה בסוף דצמבר האחרון, אחר בניגוד לשווקים, נסחרת עדיין ברמה הנמוכה ב-23% מהשיא שקבעה בינואר 2018.
גרף מניית החברה בשנתיים האחרונות
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה