האם נמצא מנוע שיחדש את הראלי בוול סטריט?

|
היום שאחרי טראמפ
בחודשים שעברו מאז בחירותו של דונלד טראמפ לנשיאות, המדדים רשמו ראלי נאה ובתוך כך הגיעו לשיא כל הזמנים. אם כי בשבוע האחרון, הראשי ככל הנראה הגיע לידי סיום, עם ההכרה במציאות כי ההבטחות שפוזרו על ידי טראמפ בנוגע לרפורמות הכלכליות במדינה לא יהיו פשוטות להשגה. לכן מעתה, בכדי שהמדדים בוול סטריט ימשיכו את מסעם צפונה, תידרש סיבה נוספת, מחוץ לממלכה הפוליטית. 
סיבה כזו יכולה להגיע מתוך עונת הדו"חות לרבעון הראשון של השנה המתקרבת בצעדי ענק ותחל באמצע אפריל. כרגע הצפי של האנליסטים הוא לעלייה ממוצעת בשיעור של 10.4% ברווחי החברות (על פי רויטרס). מדובר בשיפור הטוב ביותר מאז שנת 2011, עת המדדים טיפסו בשיעור של 18%. ההכנסות צפויות לעלות בשיעור של 11.1% אל מול הרבעון המקביל אשתקד. 
בנוגע לקפיצה ברווחים, חלק מהאנליסטים משליכים יהבם על ההתאוששות הנמשכת בסקטור האנרגיה. טוביאס לבקוביץ אנליסט בכיר למניות אמריקניות בבנק סיטיגרופ, טען כי ארה"ב נמצאה בשנה האחרונה במשבר אנרגטי מבחינת מחירים והיא בדרך לצאת ממנו. על פי טוביאס, אם מנכים את תוצאות חברות האנרגיה מעונת הדו"חות, בשלוש השנים האחרונות, נרשם רק רבעון אחד שבו הרווחים ירדו, שנה על פני שנה. הרבעון האמור הוא הרבעון הראשון לשנת 2015 בו הרווחים ירדו בשיעור של 1.5% בעקבות התחזקות הדולר האמריקני. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות