אלו האירועים המרכזיים השבוע - שיקבעו את הטון בשווקים

לאחר שבשבוע החולף השווקים בעולם קטעו 5 שבועות של עליות - השבוע הקרוב יהיה גדוש באירועים שישפיעו על המסחר
 | 
שבוע חדש
שבוע המסחר בוול סטריט נפתח היום, לאחר שבשבוע החולף קטעו הבורסות בעולם 5 שבועות רצופים של עליות שערים: ה-S&P500 השיל 0.64% מערכו, והדאקס איבד 1%. השבוע הנוכחי יהיה גדוש באירועי מאקרו שיעמדו במרכז תשומת הלב של המשקיעים ברחבי העולם, כשעל השווקים ישפיעו הציפיות לתזמון העלאת הריבית בארה"ב, וכמובן - מחירי הנפט.
בשווקים הגלובאלים הנתון הקריטי יתרחש לקראת סיום השבוע - כשביום שישי יתפרסם דו"ח התעסוקה בארה"ב - נתון שכמובן ישפיע באופן משמעותי על הסיכויים להעלאת ריבית. נזכיר כי בשבוע החולף התבטאו שניים מבכירי הפד' בנושא, ואלו העריכו כי העלאת הריבית מתקרבת. בעניין דו"ח התעסוקה, נציין כי ביום רביעי יתפרסם מדד התעסוקה של ADP בארה"ב, כמעין 'פרומו' לנתון החשוב יותר. צפי הכלכלנים עומד על שיעור אבטלה של 4.9%, וצפי לשינוי במספר המועסקים במגזר הלא-חקלאי, בגובה 205 אלף משרות.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
פרט לאלו, ביום שלישי תנאם נגידת הפד' ג'נט יילן, ויפורסמו מלאי הנפט השבועי של מכון התקנים האמריקני (ה-API). הנתון אמנם אינו מלאי הנפט הגולמי (הקריטי יותר), אך הוא מציג את כמויות הדלק הנמצאות במלאי ולכמה זמן הן מספיקות, וכמו כן, גם מעיד על הביקוש אליו בארה"ב.
ביום רביעי, כבכל שבוע, יתפרסם מלאי הנפט הגולמי בארה"ב, שלאחריו החוזים על הנפט נוטים לנוע בקיצוניות. בשבוע החולף נסחרו החוזים על הנפט בתנודתיות, ומחירה של חבית נקבע על קצת מתחת לגבול ה-40 דולר.
בבוקר יום חמישי גם אירופה תצטרף לרשימת אירועי המאקרו החשובים, כשפרט לנאומו של הנגיד הבריטי (שיתקיים בהקשר לדילמה של אזרחי הממלכה - האם לצאת מגוש היורו), יתפרם בממלכה נתון התמ"ג. בגרמניה יפורסם שיעור האבטלה והשינוי במספר המועסקים, ולאחר מכן -  יתפרסם מדד המחירים לצרכן בגוש היורו כולו.
השבוע יינעל ביום שישי, שיהיה גדוש באירועים: בסין וביפן יתפרסמו מספר מדדים לגבי מצב העסקים במדינות, בהם מדד מנהלי הרכש בסין.  בהמשך יתפרסמו מדדי מנהלי הרכש במגזר הייצור - בגרמניה, בריטניה ובגוש היורו. כאמור, ביום זה יתפרסם דו"ח התעסוקה בארה"ב, וכן מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור.
לגבי השוק המקומי, כבר היום (שני) בשעה 16:00 יתרחש עדכון הריבית בישראל. בקרב הכלכלנים קיים קונצנזוס כמעט מוחלט כי הנגידה, ד"ר קרנית פלוג, תבחר - זו הפעם ה-12 ברציפות - להותיר את הריבית על כנה, בשיעור של 0.1%. לאחר עדכון הריבית תתקיים מסיבת עיתונאים - וזו אולי עשויה להשפיע על גזרת המט"ח יותר מעדכון הריבית (בשל הציפיות) - במידה והריבית אכן תישאר על כנה.
שיהיה שבוע מסחר מוצלח!
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה