אושרה תכנית מתאר לשוהם: תוספת של כ-2,500 יח"ד

התכנית מתווה את הבסיס התכנוני לפיתוח היישוב עד 2040, וצפויה להגדיל את האוכלוסייה בו לכ-35 אלף תושבים. עוד יוקצו שטחים למסחר, תעסוקה, תיירות ונופש

 | 
בנייה, צילום: Istock
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז אישרה למתן תוקף את תכנית המתאר הכוללנית ליישוב שוהם, להוספת כ-2,500 יחידות דיור עד שנת 2040. בכך התכנית צפויה להגדיל את אוכלוסיית היישוב המונה כיום כ-21 אלף תושבים ל-35 אלף.
מלבד יחידות הדיור, התכנית מציעה תוספת של כ-27 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר, כ-65 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה ו-7 אלף מ"ר לשימושי תיירות ספורט ונופש. עוד כוללת התכנית שבילי טיולים ואופניים שיחברו את היישוב לאתרי הטבע בדגש על פארק יער שהם. 
בעקרונותיה, התכנית מגדירה "שמירה וחיזוק של זהות היישוב כבעל צביון סמי-עירוני המאזן בין אופי כפרי לעירוני בדגש על היבט של איכות חיים ברמה גבוהה, חיזוק הקהילתיות ושמירה על ערכי הטבע והנוף". 
בנוסף, התכנית מציעה מוקדי פיתוח מעורבים לאורך שדרות עמק איילון המהווים את הציר הראשי החוצה את היישוב לכל אורכו. בהיבט התחבורתי, התכנית כוללת את חיזוק הקשרים התחבורתיים של היישוב למערך התנועה האזורי והארצי, לרבות צירי תחבורה ציבורית המוצעים בתוך היישוב וצירי תחבורה ציבורית.
 
היישוב שוהם ממוקם על ציר הגבעות המזרחי של אזור המרכז ונמצא בסמיכות לצומת דרכים ארצית של כביש מס' 6 וכביש מס' 1. חלקו המערבי והצפוני של היישוב גובל ביישובי חבל מודיעין וחלקו המזרחי צפוני באזור תעסוקה חבל מודיעין, מדרום היישוב גובל בדרך אזורית 453 ומחנה בית נאבלה וממזרח בדרך ארצית 6.
שטח היישוב כ-7,200 דונם. פארק יער שוהם הממוקם לאורך הדופן המזרחית של היישוב משתרע על שטח של כ-2,300 דונם ואזור התעשייה של היישוב הממוקם מצפון לשוהם משתרע על שטח של כ-980 דונם.  
לדבריו של מתכנן מחוז מרכז, גיא קפלן, "התכנית מהווה את הבסיס התכנוני להתפתחות הישוב לשנים הבאות, תוך מתן מענה לצרכי הישוב הכוללים שטחים פתוחים, שטחים למבני ציבור, תעסוקה ומגורים. לתכנית חשיבות רבה ביצירת ודאות תכנונית, המגדילה את היישוב, יחד עם יצירת תכנון איכותי".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה