שמו ברקס: לבני ושרי ישראל ביתנו מנעו את אישור חוק הדיור הציבורי

החוק יובא להכרעת מליאת הממשלה, יאיר לפיד: "חבל שאינטרסים פוליטיים צרים פוגעים בשכבות הכי חלשות בחברה הישראלית"
|
(4)
ציפי לבני, צילום: לואיז גרין
שר האוצר, יאיר לפיד ושר השיכון והבינוי, אורי אריאל יביאו לאישור מליאת הממשלה את חוק הדיור הציבורי. החוק, שאישורו נמנע היום בוועדת השרים לחקיקה בשל קואליציה מפתיעה בין השרה ציפי לבני לשרי ישראל ביתנו, ביקש להסדיר את מכירת דירות הדיור הציבורי לדייריהן, ולהביא למימושו לראשונה מאז נחקק. החוק שאף לאפשר לדיירי הדיור הציבורי לרכוש את הדירות בהן גרו.

שרת המשפטים, ציפי לבני הסבירה את עמדתה ואמרה שהקצאת הכספים שייכנסו לקופת המדינה לטובת סיוע בשכר דירה לזכאים, ידלל בטווח הארוך את מלאי הדירות בדיור הציבורי, "יש צורך לחדש את מלאי הדירות, ולא רק להקצות את הכסף לשכירות", אמרה במהלך הדיון.

לבני המשיכה וטענה כי "הוספת סעיף השכירות חושף את הכוונות האמיתיות של מציעי החוק שהן לדלל את מספר דירות הדיור הציבורי. ראוי להשאיר במדינת ישראל דיור ציבורי ולשמר אותו ככל שניתן, ולכן כסף ממכירת דיור ציבורי צריך לשמש לרכישת דיור ציבורי חדש בלבד, ולא להקל על האוצר בסיוע בשכר דירה לזכאים. לשם כך המדינה צריכה להקצות תקציב נפרד".

באוצר ובשיכון סרבו להצעתה, שנתמכה גם על ידי שרי ישראל ביתנו והודיע כי אין בכוונתם לוותר על מימושו של חוק הדיור הציבורי וכי יביאו אותו להכרעת מליאת הממשלה. שר האוצר, יאיר לפיד אמר בתגובה, "חבל שאינטרסים פוליטיים צרים פוגעים בשכבות הכי חלשות בחברה הישראלית. מניעת היכולת לרכישת הדירות מדרי הדיור הציבורי משמעותה אחת – לעולם לא יהיה להם בית, ועם זאת לא נשלים".

שר השיכון והבינוי, אורי אריאל: "אנחנו בעד הדיור הציבורי, וככל הנראה שרת המשפטים ציפי לבני אינה כך. רצינו לעזור לדיירי הדיור הציבורי להיות מסוגלים לרכוש את הדירות בהן הם גרים, ושהקרן מכספי מכר הדירות תוקצה אך ורק לטובת הדיור הציבורי ולטובת אלה מהמצב הסוציו-אקונומי החלש ביותר. הקרן תאפשר רכישת דירות דיור ציבורי לכל מי שנזקק לכך, והצעד של שרת המשפטים ושרי ישראל ביתנו פגע בכך".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מי שקיבל דיור ציבורי=תמריץ להישאר נזקק
  שכ"ד מעודד מאמץ 13/08/2013 15:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תמיכה בשכ"ד צריך לחדש. מי שהתנחל בדירה ציבורית לא ייצא משם ואין לו אינטרס לשפר את מצבו שכן הוא ייזרק מהדירה.
  סגור
 • 3.
  אשה דחויה הא אכזרית יותר מערפד מצוי
  חי במינוס 12/08/2013 13:00
  הגב לתגובה זו
  1 2
  וציפי חיה בעבור זאת.
  סגור
 • 2.
  ציפי את כ"כ מטומטמת להשתנות את מוכרחה ....... (ל"ת)
  הומלס 12/08/2013 12:31
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 1.
  היא שרה שתמכור את כל האימות שלנו רק בשבל האינטרס שלה (ל"ת)
  ירז 12/08/2013 12:22
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות